نتایج کارآزمایی فناوری اسید نوکلئیک روی نوعی سرطان بدخیم مثبت شد

به گزارش مجله سرگرمی، شرکت اکسیکیور که روی توسعه فناوری اسید نوکلئیک کروی کار می نماید، نتایج امیدوارکننده ای را در آزمایش این فناوری روی بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما به دست آورده است.

نتایج کارآزمایی فناوری اسید نوکلئیک روی نوعی سرطان بدخیم مثبت شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، اکسیکیور (Exicure)، یکی از شرکت های پیشگام در دارو های ژنتیکی و دارو های ایمنی درمانی با استفاده از فناوری اسید نوکلئیک کروی (SNA)، اعلام نمود که محققان دانشگاه نورث وسترن نتایج امیدوارنماینده ای از آزمایش نسل اول نانوذرات طلا لیسانس شده شرکت اکسیکیور در درمان گلیوبلاستوما (GBM)، یک نوع کشنده از سرطان مغز به دست آوردند.

دکتر پریا کومتکار و الکساندر استگ، برای مشخص ایمنی، فارماکوکینتیک، میزان تجمع داخل فاز صفر کارآزمایی بالینی را انجام دادند. در این آزمایش ها، بیماران مبتلا به GBM مکرر با تجویز داخل وریدی siBcl 2 L 12-SNAs (NU-0129) تحت درمان قرار گرفتند.

در این مقاله شواهد اولیه نشان داد که استفاده از SNA های مبتنی بر siRNA می توانند به صورت داخل وریدی اجرا شده تا این ترکیبات از سد خونی مغز در بیماران گلیوبلاستوما عبور نمایند، در سلول های توموری GBM تجمع یافته و با ژن هدف درگیر شوند.

دکتر دیوید گیلوهان، مدیرعامل اکسیکیور می گوید: ما این نتایج را به پریا کومتکار و الکساندر استگ تبریک اطلاع می دهیم. ما از تأثیر این فناوری بر بیماران و پیامد های آن در درمان بیماری های دیگر هیجان زده هستیم، اکسیکیور به توسعه فناوری برای درمان اختلالات عصبی ادامه می دهد.

گلیوبلاستوما (GBM) شایع ترین و تهاجمی ترین نوع تومور بدخیم در سیستم عصبی مرکزی است. آمار جهانی ابتلا به گلیوبلاستوما کمتر از 10 در 100000 نفر است. روش درمان استاندارد برای بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما که به سرعت تشخیص داده شده باشد می تواند شامل جراحی و به دنبال آن پرتودرمانی و شیمی درمانی باشد، اما گزینه های درمانی محدود است. آخرین داروی ارائه شده برای بهبود بقا در بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما که به تازگی بیماری آن ها تشخیص داده باشد، در سال 2005 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید شد. میزان بقای پنج ساله بیماران مبتلا به GBM کمتر از پنج درصد است.

Exicure، یک شرکت زیست فناوری در مرحله کارآزمایی بالینی است که روی توسعه دارو های مغز و اعصاب، ایمونوآنکولوژی، بیماری های التهابی و سایر اختلالات ژنتیکی مبتنی بر اسید نوکلئیک کروی یا SNA کار می نماید. این شرکت معتقد است که معماری اختصاصی SNA آن ها دارای خواص شیمیایی و زیستی متمایزی است که ممکن است مزایایی نسبت به سایر روش های درمانی مبتنی بر اسید نوکلئیک داشته باشد و ممکن است دارای پتانسیل درمانی برای هدف قرار دادن بیماری هایی باشد که معمولاً با سایر روش های درمانی اسید نوکلئیک مورد استفاده قرار نمی گیرند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140883

به "نتایج کارآزمایی فناوری اسید نوکلئیک روی نوعی سرطان بدخیم مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج کارآزمایی فناوری اسید نوکلئیک روی نوعی سرطان بدخیم مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید