چرا آب لیمو یکی از بهترین نوشیدنی های کم کالری است؟

به گزارش مجله سرگرمی، امروزه افراد بیشتری به دنبال سبک زندگی سالم و کاهش وزن هستند. یکی از راهکارهای مؤثر برای رسیدن به این هدف، انتخاب نوشیدنی های کم کالری است. در این مقاله، به بررسی مزایای آب لیمو به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار و کم کالری می پردازیم.

چرا آب لیمو یکی از بهترین نوشیدنی های کم کالری است؟

برای مطالعه بیشتر با دور زمین: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

یکی از نوشیدنی های کم کالری آب لیمو است. تصور کنید آب نیمی از یک لیمو را در لیوان آبی چکانده اید، فکر می کنید این لیوان آب چند کالری دارد؟ تنها شش کالری.

آب لیمو کالری بسیار کمی دارد

پس اگر به دنبال یک نوشیدنی خوشمزه هستید اما نگران چاقی و اضافه وزن هستید، پیشنهاد سایت سلامانه به شما شربت آبلیموست که یکی از بهترین گزینه هاست. البته از قلم نیاندازید نباید شکر به آن اضافه کنید.

در مقایسه با دیگر انواع نوشیدنی های پر کالری مانند انواع نوشابه ها یا حتی آب پرتقال برای شما که به دنبال کاهش کالری دریافتی تان هستید، آب لیمو فکر خوبی انتخاب خوبی است.

بد نیست بدانید یک فنجان آب پرتقال (در حدود 237 میلی لیتر) دارای 110 کالری و تنها 49/0 لیتر نوشابه دارای 182 کالری است. با جایگزین کردن آب لیمو به جای این نوشیدنی ها در حدود 100 الی 200 کالری می توانید کمتر مصرف کنید.

یک سری شواهد دیگر نشان داده است که مصرف نوشیدنی های کم کالری همراه با وعده های غذایی می توانند میزان دریافت کالری از آن غذا را نیز کاهش دهند. در یک تحقیقی دو گروه خانم انتخاب شدند که گروه اول همراه با وعده های غذایی شان نوشیدنی های پر کالری مصرف می کردند و گروه دوم از شربت آب لیمو استفاده کردند.

در نهایت میزان کالری دریافتی این دو گروه بررسی و مقایسه شد. در نهایت تعیین شد که گروهی که نوشیدنی های پر کالری مانند نوشابه های گاز دار مصرف کرده بودند، بیشتر میل به خوردن داشتند و درنتیجه کالری بیشتری هم دریافت کرده اند. در مقابل افرادی که از آب لیمو بدون شکر به عنوان نوشیدنی استفاده کرده بودند تمایل چندانی به میل غذای بیشتر نداشتند. پس آب لیمو به عنوان یک نوشیدنی کم کالری می تواند جلوی دریافت کالری بیشتر شما را بگیرد.

نکات تکمیلی

 1. مقایسه کالری آب لیمو با دیگر نوشیدنی ها:
  • آب لیمو تنها 6 کالری در یک لیوان دارد.
  • آب پرتقال (237 میلی لیتر) دارای 110 کالری است.
  • نوشابه گازدار (490 میلی لیتر) دارای 182 کالری است.
 2. تأثیر آب لیمو بر اشتها و کاهش دریافت کالری از غذا:
  • مطالعات نشان می دهند که نوشیدن آب لیمو همراه با وعده های غذایی می تواند میزان اشتها و دریافت کالری از غذا را کاهش دهد.
  • در یک تحقیق، گروهی که نوشیدنی های پرکالری مصرف کردند، تمایل بیشتری به خوردن غذای بیشتر داشتند.
  • در مقابل، گروهی که از آب لیمو استفاده کردند، میل کمتری به خوردن غذای اضافی داشتند.
 3. سایر مزایای سلامتی آب لیمو:
  • آب لیمو سرشار از ویتامین C است که برای سیستم ایمنی بدن مفید است.
  • آب لیمو خواص آنتی اکسیدانی دارد و می تواند در پیشگیری از برخی بیماری ها نقش داشته باشد.
  • مصرف آب لیمو می تواند به هضم بهتر غذا کمک کند.

سخن پایانی

با توجه به کالری بسیار کم و مزایای سلامتی آب لیمو، این نوشیدنی می تواند یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که به دنبال کاهش وزن و زندگی سالم تری هستند. جایگزینی آب لیمو به جای نوشیدنی های پرکالری، می تواند به کاهش قابل توجه دریافت کالری کمک کند و همچنین سلامت کلی بدن را بهبود بخشد.

انتشار: 15 فروردین 1403 بروزرسانی: 15 فروردین 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 95427

به "چرا آب لیمو یکی از بهترین نوشیدنی های کم کالری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آب لیمو یکی از بهترین نوشیدنی های کم کالری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید