کشورهایی که در ازای پول پاسپورت دوم می دهند

به گزارش مجله سرگرمی، ثروتمند بودن فقط به معنی خرید جت های شخصی، کشتی و هتل نیست. بلکه این روزها بسیاری از افراد ثروتمند، پول خود را صرف خرید پاسپورت دوم می نمایند. طبق تحقیقات شرکای دنیای CS در سال 2017، 89% از مردم علاقه مند به داشتن پاسپورت دوم هستند، و بیش از 34% از آن ها به دنبال سرمایه گذاری برای دریافت این پاسپورت ها هستند.

کشورهایی که در ازای پول پاسپورت دوم می دهند

نکته جالب این است که حتی 80% از کسانی که مایل به دریافت پاسپورت دوم هستند، حاضرند 5% از درآمد سالیانه خود را صرف اخذ پاسپورت دوم نمایند.

خوشبختانه، بعضی از کشورها این امکان را فراهم می نمایند، و به وسیله برنامه های شهروندی به وسیله سرمایه گذاری- که به طور معمول سرمایه گذاری به وسیله پرداخت پول است- پاسپورت دوم به شخص تعلق می گیرد.

نوری کتز، رئیس شرکت مشاوره سرمایه گذاری اپکس گفت: برای بسیاری از ثروتمندان، داشتن پاسپورت دوم یا سوم برای سفر بسیار حائز اهمیت است. برای بعضی از آن ها هم نمادی از وضعیت مالی شان است و مثل خرید ماشینی لوکس، باعث می گردد خودشان را به دوستانشان نشان دهند.

همچنین او اضافه نمود: داشتن پاسپورت دوم، علاوه بر مزایای سفر و شرایطی که باعث می گردد بتوانند جلوی دیگران خودنمایی نمایند، به آن ها یاری می نماید تا بتوانند بار مالیاتی ثروت خود را کنترل نمایند.

او گفت: شهروند دوم بودن چیزی بیشتر از داشتن یک پاسپورت است. شهروند دوم بودن مزایای بسیاری ایجاد می نماید. مزیت های بسیاری در دریافت اقامت کشورهایی وجود دارد که بار مالیاتی شان کمتر از بار مالیاتی کشور متقاضی نماینده است.

اقامت، فرایندی دائمی است و نمی تواند از فرد گرفته گردد، مگر اینکه فرد تحت شرایط جعلی اقدام به اخذ شهروندی نموده باشد.

به علاوه، همانطوری که قوانین تغییر می نمایند، قوانین ویزا نیز ممکن است تغییر کند. اما مقرون به صرفه تر است که افراد برای دریافت مزایای کشوری دیگر اقدام به دریافت ویزا نمایند.

اگر شما نیز دوست دارید با خرید پاسپورت، اقامت کشوری دیگر را دریافت کنید، لیست 23 کشور را آماده نموده ایم که در ازای پول می توانید از آن ها پاسپورت کشورشان را خریداری کنید. توالی این کشورها بر اساس قیمت و از ارانترین به گرانترین می باشد. در ادامه با بخش اول این مقاله در خبرنگاران همراه باشید.

تایلند

دولت تایلند برای ویزای اقامت نخبگان برای ثروتمندان، به آن ها اجازه می دهد که با مبلغی حدود 3000 دلار سالیانه، در آن کشور زندگی نمایند.

هفت پکیج مختلف نیز وجود دارد، که گرانترین آن طرح امتیاز نهایی نخبگان است، که هزینه آن 60.000 دلار برای اقامت 20 ساله است.

لتونی

لتونی کشوری واقع در اروپا است. برای اقامت لتونی موارد زیر مورد احتیاج است:

 • سرمایه گذاری حداقل 286.000 یورو در یک موسسه اعتباری طی یک دوره 5 ساله
 • سرمایه گذاری در سهام برای یک شهروند خارجی، باید حداقل 36.000 یورو باشد، که باید مبلغ 28.600 یوورو نیز سال بعد پرداخت نماید.

بدین ترتیب پس از موارد فوق، شخص می تواند بعد از 5 سال برای شهروندی این کشور درخواست بدهد.

حقیقت این است که شرط اصلی لتونی برای دادن اقامت به افراد، یاد دریافت زبان آن هاست. و از آنجایی که یاد دریافت زبان لتونیایی برای بزرگسالان غیرممکن است، در نتیجه هیچ کس پیروز به دریافت شهروندی این کشور نخواهد شد و مسئولان این کشور نیز این مسئله را به خوبی می دانند.

سنت لوسیا

سنت لوسیا کشوری واقع در دریای کارائیب است. سه روش برای اخذ اقامت در سنت لوسیا وجود دارد:

 • پرداخت حداقل 100.000 دلار به صندوق ملی مالی سنت لوسیا
 • سرمایه گذاری حداقل 300.000 دلار دو توسعه املاک و مستغلات
 • سرمایه گذاری 3.5 میلیون دلاری در یکی از پروژه های شرکتی که قبلا با انجام آن موافقت شده است.

دومینیکا

دومینیکا کشوری واقع در دریای کارائیب است. از آنجایی که 110 کشور بدون ویزا اجازه دسترسی به این کشور را دارند، اخذ اقامت این کشور برای بسیاری از افراد جذاب و خوش آیند است.

دو روش برای اخذ اقامت در دومینیکا وجود دارد:

 • پرداخت 100.000 دلار به صندوق ملی اصلاحات، برای یک متقاضی یا پرداخت 200.000 دلار برای 4 نفر یا یک خانواده.
 • سرمایه گذاری 200.000 دلار در املاک و مستغلات

آنتیگوآ و باربودا

آنتیگوآ و باربودا کشوری واقع در دریای کارائیب است. سه روش برای اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد:

 • سرمایه گذاری حداقل 400.000 دلار در املاک و مستغلات
 • پرداخت 100.000 دلار به صندوق توسعه ملی
 • سرمایه گذاری 400.000 دلار در مشاغل تجاری که موجود هستند ولی به تازگی ایجاد شده اند.

سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس کشوری واقع در دریای کائیب است. در پی ویرانی که سال پیش به دلیل طوفان در سنت کیتس و نویس ایجاد شد، قیمت های اقامت به وسیله سرمایه گذاری تا حدودی تعدیل شد. از آن جایی که این کشور سال پیش معاهدات سفر را با کشورهایی نظیر روسیه، مولداوی، نپال، هند، اندونزی، رواندا و تایوان امضا کرد، شهروندان این کشور همچنین اجازه دسترسی به 150 حوزه قضایی در سراسر دنیا را دارند.

برای اخذ اقامت این کشور گزینه های زیر در دسترس است:

 • پرداخت غیر قابل استرداد 250.000 دلار برای یک نفر متقاضی برای توسعه صنایع جایگزین و اقتصاد این کشور
 • پرداخت غیر قابل استرداد 300.000 دلار به SIDF برای یک نفر متقاضی به همراه سه نفر و 25.000 دلار به ازای هر نفر اضافه
 • پرداخت غیر قابل استرداد 150.000 دلار به SGF(صندوقی که به رشد همه بخش های اقتصاد یاری می نماید) به اضافه 25.000 دلار برای همسر و یا 10.000 برای هر نفر متضای اضافی
 • خریداری املاک و مستغلات به ارزش 200.000 دلار که شخص تا هفت سال اجازه فروش آن را نخواهد داشت. یا خرید ملکی به ارزش 400.000 دلار که شخص به مدت 5 سال اجازه فروش آن را نخواهد داشت.

گرانادا

گرانادا شهری واقع در اسپانیا است. دو روش برای دریافت اقامت گرانادا به وسیله سرمایه گذاری وجود دارد:

 • پرداخت 150.000 دلار به صندوق ملی اصلاحات گرانادا
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات حداقل به ارزش 350.000 دلار

وانواتو

وانواتو کشوری واقع در اقیانوسیه است. برای اقامت در وانواتو دو راه پیش روی دارید:

 • مشارکت در هزینه های پردازش حداقل با پرداخت 130.000 دلار
 • همراه داشتن حداقل 250.000 دلار

مولداوی

مولداوی کشوری واقع در شرق اروپا است. برای اقامت در مولداوی حداقل باید در یکی از سرمایه گذاری های زیر مشارکت داشته باشید:

 • مشارکت غیر قابل استرداد در صندوق سرمایه گذاری دولتی با پرداخت 100.000 یورو برای یک نفر متقاضی به اضافه 35.000 یورو برای آژانس ها و ارائه دهندگان خدمات، 5.000 یورو برای دولت، 6.000 یورو هزینه های مربوط به شرکت، و 300 یورو برای گذرنامه بیومتریک

کامبوج

کامبوج کشوری واقع در جنوب شرق آسیا است. کامبوج از سال 1996 به خارجی ها اجازه اقامت به وسیله سرمایه گذاری را داده است. از دو طریق می توان به وسیله سرمایه گذاری شهروند کامبوج شد:

 • سرمایه گذاری به ارزش 1.2 میلیارد ریالِ کامبوج در این کشور.
 • پرداخت 1 میلیارد دلار کامبوج برای بازسازی و ترمیم اقتصاد کامبوج.

همچنین متقاضیان باید در خصوص زبان کِمِر و تاریخچه آن بدانند و برای جمع آوری سوابق خوب، گواهی سلامت و پزشکی و همچنین امضای سوگندنامه شهروندی به این کشور سفر نمایند.

یونان

برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان، حداقل باید 250.000 یورو در املاک یونان سرمایه گذاری کنید. برای دریافت اقاکت دائم باید ملک خود را 5 سال حفظ کنید. پاسپورت یونان یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان به شمار می‌آید که امکان سفر به 185 کشور را فراهم می‌کند.

ویزای طلایی پرتغال

برای دریافت اقامت پرتغال، گزینه های زیادی وجود دارد. در حقیقت سرمایه گذاری در پرتغال، سریع ترین روش رسیدن به مجوز اقامت محسوب می‌شود. برای تمدید پاسپورت کشور پرتغال باید هر دو سال یکبار اقدام کرد و پس از شش سال اقامت پاسپورت دوم پرتغالی قابل دریافت خواهد بود.

ترکیه

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و کوتاه بودن پروسه زمانی از محبوبیت بالایی برای خرید پاسپورت دوم به حساب می‌آید. با خرید ملک به ارزش 400 هزار دلار، امکان دریافت اقامت دائم در ترکیه وجود دارد. با دریافت پاسپورت دوم ترکیه امکان سفر بدون ویزا به 110 کشور فراهم خواهد شد.

 

powersetshop.ir: وبلاگ پاورست: نقد و بررسی کالاهای دیجیتالی و کاربردی

taverna.ir: تاورنا: مجله گردشگری و مسافرتی

منبع: فلای تودی
انتشار: 19 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مهر 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 39196

به "کشورهایی که در ازای پول پاسپورت دوم می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهایی که در ازای پول پاسپورت دوم می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید