220نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، جلال قلعه شاخانی، با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی اهالی فرهنگ و هنرگفت: یکی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای تحقق حقوق شهروندی، پوشش بیمه اصحاب فرهنگ و هنر است.

220نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند

وی با بیان اینکه بیمه هنرمندان از ضروریات بود، عنوان کرد: در همین راستا در دولت تدبیر و امید تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تأمین اجتماعی منعقد شده که به موجب آن، همه اهالی فرهنگ و هنر واجد شرایط، می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: نبود بیمه تامین اجتماعی در سن کهولت را یکی از دغدغه‌های همیشگی هنرمندان و پیشکسوتان اهالی فرهنگ و هنر بود که خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته همه هنرمندان می توانند از مزایایی بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند.

قلعه شاخانی با بیان اینکه هنرمندان سرمایه اجتماعی، هویت تاریخی و ملی و عامل پیش برنده توسعه کشور محسوب می شوند، افزود: به همین منظور پوشش بیمه ای هنرمندان در دستور کار قرار گرفت که در 9 ماه گذشته 220 هنرمند استان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند.

وی با بیان اینکه 34 نفر از این هنرمندان در سال جاری بیمه شده اند، اذعان کرد: از این تعداد، 27 نفر از شهرستان سنندج، 2 نفر از بیجار، 2 نفر از قروه، یک نفر از مریوان، یک نفر از دیواندره و یک نفر از دهگلان هستند.

وی بیان کرد: این افراد از طریق صندوق هنرمندان و در حوزه هنرهای تجسمی، سینمایی، موسیقی، نمایش و ادبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر معرفی و شناسایی هنرمندان و نویسندگان شهرستانی عنوان کرد: ادارات شهرستانی می توانند در اسرع وقت نسبت به معرفی هنرمندان فاقد بیمه شهرستان خود تلاش کنند تا نسبت به برقراری بیمه تامین اجتماعی اقدام شود

منبع: mehrnews.com
انتشار: 23 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 201

به "220نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "220نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید