13 دانشجوی آمریکایی و انگلیسی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند

به گزارش مجله سرگرمی، 8 دانشجوی آمریکایی، 5 انگلیسی و یک تبعه کانادا در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل خواهند شد.

13 دانشجوی آمریکایی و انگلیسی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی، روزنامه کریستین ساینس مانیتور می نویسد از هفته جاری پنج دانشجوی آمریکایی تحصیل دو ساله خود در مقطع کارشناسی ارشد را در حوزه مطالعات ایران در دانشگاه تهران شروع می نمایند. سه دانشجوی دیگر آمریکایی نیز در دیگر برنامه های زبان فارسی پذیرفته شده اند.

علاوه بر دانشجویان آمریکایی، پنج تبعه انگلستان و یک تبعه کانادا نیز در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران پذیرفته شده اند.

مهدی آهویی، ریاست گروه مطالعات ایران در دانشکده مطالعات دنیا دانشگاه تهران می گوید: به نظر می رسد که تغییری، به عنوان بخشی از سیاست آقای روحانی برای باز کردن کشور به روی مبادله دانشجویی، روی داده است. نمی دانیم که به خاطر توافق هسته ای بوده یا نه، اما اتفاقی روی داده است.

به نوشته کریستین ساینس مانیتور مقامات آموزشی ایران هفته گذشته اعلام نموده اند که 8800 دانشجوی ایرانی در آمریکا، 6000 در آلمان و 4000 نفر در انگلستان در حال تحصیل هستند.

این روزنامه در ادامه می نویسد ایران مممکن است برای 1000 تا 1500 دانشجوی آمریکایی هر ساله ویزا صادر کند. رقمی رسمی در این حوزه منتشر نشده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 42831

به "13 دانشجوی آمریکایی و انگلیسی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 دانشجوی آمریکایی و انگلیسی در دانشگاه تهران پذیرفته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید