یارانه شهریور دیگر واریز نمی گردد؟

به گزارش مجله سرگرمی، بعد از آنکه یارانه بعضی خانوار ها خارج از طرح حذف پردرآمدها، به حساب آن ها واریز نشده و گفته می شد همراه با یارانه مهرماه پرداخت می گردد، این پرداختی صورت نگرفت و سازمان هدفمندی یارانه ها نیز به صراحت اظهار داشت که این مبلغ دیگر واریز نمی گردد.

یارانه شهریور دیگر واریز نمی گردد؟

ه گزارش، شهریورماه پرداخت یارانه ها با حواشی همراه بود، چرا که از سویی دولت حذف یارانه افراد پردرآمد را شروع کرد که براساس آن وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یارانه حدود 163 هزار خانواری که در گروه پردرآمد ها شناسایی شده بود را قطع کرد. اما در کنار آن یارانه افرادی دیگر به حسابشان واریز نشد که در بین شان افراد نیازمند نیز وجود داشتند.

سازمان هدفمندی یارانه ها خاطرنشان کرد که این افراد در قالب افراد پردرآمد نبودند بلکه ماجرای عدم واریز یارانه آن ها به مشکل تکمیل نبودن اطلاعات حساب های بانکی بر می گردد؛ به طوری که اگر قرار بر تغییر سرپرست خانوار به هر دلیلی از جمله فوت و بدسرپرستی باشد باید افراد به بانک مراجعه نموده و تغییر حساب دهند.

بر این اساس در شهریور بعضی خانوار ها در زمان معین تغییر حساب نداده اند و فرایند آن انجام نشده است که یارانه به حسابشان واریز گردد. از این رو یارانه برای آن ها به دلیل معین نبودن وضعیت حساب واریز نشده و از مهرماه مجددا دریافت خواهند کرد.

با این حال آنچه که پیش از واریز یارانه مهرماه از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام شد از این حکایت داشت که حدود 85 درصد افرادی که حساب های بانکی آن ها دچار اختلال بوده اقدامات لازم را انجام داده و مسئله ای در پرداخت یارانه ندارند. براین اساس یارانه مهرماه و شهریورماه واریز می گردد. اما آنچه رخ داد نشان داد یارانه مهرماه فقط واریز شده است.

با این وجود سازمان هدفمندی یارانه ها به تازگی اعلام نموده است که از آنجا که فرآیند محاسبه و پرداخت یارانه ها مطابق قانون فرایندی ماهانه است، تعداد بسیار کمی از 24 میلیون خانوار دریافت کننده یارانه نقدی، یعنی جمعیتی کمتر از 10 هزار نفر که کمتر از 0.04 درصد سرپرستان خانوار هستند در زمان محاسبه نهایی و واریز یارانه ماهانه، پیروز به معرفی شماره حساب معتبر نمی شوند که اصطلاحا به آن رد حساب می گویند که به منزله عدم وجود حساب بانکی معتبر در سامانه رفاهی است.

سازمان هدفمندی تاکید دارد که مطابق قانون، یارانه شهریور ماه برای آن ها محاسبه و در نتیجه واریز نمی گردد و بدیهی است به محض معرفی شماره حساب بانکی معتبر از سوی این سرپرستان خانوار، مجددا در لیست پرداخت یارانه قرار خواهند گرفت. اما این امر به معنی واریز یارانه ماه یا ماه هایی که شماره حساب معتبر نداشته اند نیست، چون براساس ماده (10) آیین نامه اجرایی ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه ها مجوز قانونی برای این موضوع وجود ندارد.

این در حالی است که عدم واریز یارانه شهریور ماه بعضی خانوار ها با واکنش های متفاوتی همراه بود و در مواردی گفته می گردد که اختلال در سامانه دلیل واریز بوده و چند هزار خانوار یارانه را دریافت ننموده اند.

منبع:ایسنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 54420

به "یارانه شهریور دیگر واریز نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه شهریور دیگر واریز نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید