کولاکوویچ به دنبال ترکیب اصلی برای انتخابی المپیک است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، پس از انتها هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال، تیم ملی با کسب 5 پیروزی و 16 امتیاز در صندلی دوم جدول رده بندی قرار گرفته است و این هفته با تیم های کانادا، لهستان و روسیه رقابت خواهد داشت.

کولاکوویچ به دنبال ترکیب اصلی برای انتخابی المپیک است

بهروز عطایی کارشناس والیبال ایران در گفت وگو با خبرنگاران درباره نتایج تیم ملی گفت: در دو هفته ابتدایی و خارج از خانه، بازی های خوبی به نمایش گذاشتیم و کمتر کسی تصور می کرد که از 6 بازی گذشته، به پنج پیروزی برسیم. نتایج تیم ملی قابل دفاع است و این هفته با توجه به میزبانی ایران، می توانیم استفاده بهتری داشته باشیم. شانس زیادی برای پیروزی در این هفته داریم.

کارشناس والیبال تأکید کرد: تیم ملی روسیه در هفته دوم مسابقات، بازی های بهتری نسبت به هفته ابتدایی به نمایش گذاشت. تیم ما قدرت و انگیزه لازم برای شکست این تیم و تیم های کانادا و لهستان را دارد اما این دلیل نمی گردد که فشار زیادی وارد نکنیم. باید از نتایج کسب شده در دو هفته ابتدایی، استفاده خوبی داشته باشیم و با انگیزه به استقبال بازی های هفته سوم برویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصرار سرمربی تیم ملی برای استفاده از ترکیب اصلی تا خاتمه هفته دوم قابل قبول است یا خیر؟ گفت: این استراتژی سرمربی تیم ملی است. تیم ها با استراتژی های مختلف، گام به رقابت گذاشته اند. بعضی از سرمربیان مانند تیم های ایتالیا، آمریکا و لهستان، لیگ ملت ها را فرصتی برای به کارگیری جوانان می دانند. بعضی دیگر نیز مانند تیم های فرانسه، برزیل، آرژانتین و ایران، برای کسب نتیجه آمده اند. اینها همه تصمیماتی است که به سیاست و برنامه تیم ملی بستگی دارد. باید به تصمیم کولاکوویچ احترام گذاشت. او این بازی ها را در حکم بازی های تدارکاتی خوبی برای انتخابی المپیک می داند تا بازیکنان تحت فشار، مورد محک قرار بگیرند و بتواند به ترکیب اصلی خود دست یابد.

عطایی تأکید کرد: در هفته ابتدایی رقابت ها، بازی را با معنوی نژاد شروع کردیم و سپس با ورود پوریا فیاضی، او به یکی از بازیکنان تثبیت شده تیم ملی تبدیل شد. کولاکوویچ در هفته دوم نیز از مجرد استفاده کرد اما دوباره به ترکیب قبلی خود یعنی استفاده از موسوی و شفیعی بازگشت. باید تمام این شرایط را در نظر بگیریم.

کارشناس والیبال درباره اینکه استفاده از ترکیب اصلی ممکن است مصدومیت ها را افزایش دهد، گفت: به هر حال این کار ریسک دارد و سرمربی این ریسک را پذیرفته است. با توجه به اینکه لژیونرها در رقابت های اروپایی فشار زیادی را متحمل شده اند، دیگر به این شرایط عادت نموده اند. البته قبول دارم که ریکاوری خوبی صورت نگرفته اما به هر حال باید به تصمیم احترام گذاشت.

وی در خاتمه گفت: مانند تمام مردم ایران برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم در ایران بتوانیم نتایج خوبی، کسب و صعودمان را به مرحله نهایی قطعی کنیم تا بتوانیم در مرحله نهایی رقابت ها، والیبال ایران را بیشتر از گذشته به جهان نشان دهیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 27137

به "کولاکوویچ به دنبال ترکیب اصلی برای انتخابی المپیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولاکوویچ به دنبال ترکیب اصلی برای انتخابی المپیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید