کلوپ مسافران قرن، رکورددارترین گردشگران جهان

به گزارش مجله سرگرمی، کلوپ مسافران قرن (TCC) یکی از انحصاری ترین و منحصربه فردترین کلوب های گردشگری در جهان است که با هدف تشویق اعضا به سفرهای فراگیر به نقاط دور افتاده و بکر دنیا تأسیس شده است. عضویت در این کلوب تنها با بازدید از حداقل 100 کشور امکان پذیر است و اعضای آن از مزایا و امکانات متنوعی برخوردارند.

کلوپ مسافران قرن، رکورددارترین گردشگران جهان

برای مطالعه بیشتر با dorezamin.com: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

یکی از انحصاری ترین کلوپ های دنیا، کلوپ مسافران قرن (TCC) در آمریکا است که از گردهمایی افراد همیشه در سفر تشکیل شده و عضویت در آن تنها یک شرط دارد؛ باید حتما به بیش از 100 کشور مسافرت کرده باشید. برای جزییات بیشتر با

تشکیل کلوپ های انحصاری طرفداران زیادی دارد و معمولا عضویت در آن ها مستلزم داشتن شرایط خاص و گذراندن مراحل سخت و گاهی غیرمعمول است ولی این مسئله در مورد کلوپ مسافران قرن صدق نمی کند. تنها شرط عضویت در این کلوپ سفر به 100 کشور است. البته گردانندگان TCC تنها 324 کشور و قلمرو رسمی را واجد شرایط می دانند. به عنوان مثال استان پرنس ادوارد در کانادا، ایالت آلاسکا در آمریکا، جزیره سیسیل در ایتالیا و ایستر آیلند شیلی به عنوان کشورهایی مستقل در نظر گرفته می شوند. از طرف دیگر برای عضویت در این کلوپ نیاز به بازدید کامل از 100 کشور نیست و هرگونه عبور از مرز و توقف کوتاه در پایانه های مسافرتی (هوایی، زمینی و دریایی) به عنوان یک سفر کامل در نظر گرفته می شود. در حال حاضر کلوپ مسافران قرن بیش از 2100 عضو دارد که تعدادی از آن ها به بیشتر از 300 کشور مسافرت کرده اند. اعضای کلوپ می توانند از امتیازاتی مثل جلسات متنوع، سفرهای سازمان دهی شده و سایر فعالیت های گروهی که در 12 شعبه بین المللی کلوپ انجام می شود، بهره مند شوند. همه اعضای کلوپ دارای کارت عضویت، مدرک شناسایی و کد منحصربه فرد هستند.

در کلوپ مسافران قرن به منظور ایجاد سلسله مراتب و انگیزه برای افزودن تعداد سفرها، نوعی رقابت بین اعضا وجود دارد و نوع عضویت آن ها را بر اساس تعداد کشور هایی که بازدید کرده اند، درجه بندی می شود. انواع عضویت های کلوپ مسافران قرن عبارت اند از: نقره (150 کشور)، طلا (200 کشور) و پلاتین (250 کشور) و الماس (300 کشور). اعضایی که به همه 324کشور مورد تائید مسافرت کرده اند، یک ماکت کریستالی کره زمین دریافت می کنند. تا به امروز 15 نفر از اعضاء کلوپ پیروز به دریافت این نشان شده اند و تعداد زیادی نیز عضویت الماس دارند. همان طور که از نام کلوپ مشخص است، تمرکز آن بیشتر بر مسافرت قرار گرفته است تا گردشگری و هدف از ایجاد آن، تشویق اعضا برای تن دادن به سفرهای تکرار نشدنی به نقاط دورافتاده و بکر در سراسر جهان است. بیشتر اعضای کلوپ مسافران قرن، افراد بازنشسته هستند و تعدادی از آن ها نیز با وجود داشتن مسئولیت های سنگین شغلی و خانوادگی، به طور جدی در رقابت برای ارتقاء عضویت شرکت می کنند. بیشتر اوقات اعضای کلوپ برای کاهش هزینه ها، سفر به نقاط دورافتاده را به صورت گروهی انجام می دهند. به عنوان مثال تعدادی از اعضا برای مسافرت به جمهوری سیشل (Seychelles) در اقیانوس هند، به صورت گروهی یک قایق اجاره کردند. برای رفتن به سیشل هیچ گونه خط کشتیرانی تجاری وجود ندارد و رفت وبرگشت به آن از طرق اقیانوس 10 روز طول می کشد. عضویت در این گروه هزینه زیادی ندارد و هر متقاضی در صورت دارا بودن شرط اصلی، می تواند با پر کردن یک فرم شامل فهرست کشورهایی که به آن مسافرت کرده و در صورت تائید، پرداخت 100 دلار هزینه ثبت نام در کلوپ عضو شد. اعضای کلوپ سالانه 95 دلار حق عضویت پرداخت می کنند. 

نکات تکمیلی

  • شرایط عضویت: برای عضویت در کلوپ مسافران قرن، باید به حداقل 100 کشور از 324 کشور و قلمرو رسمی مورد تأیید کلوپ سفر کرده باشید. عبور از مرز و توقف کوتاه در پایانه‌های مسافرتی نیز به عنوان یک سفر کامل در نظر گرفته می‌شود.
  • مزایای عضویت: اعضای کلوپ از مزایایی مانند جلسات متنوع، سفرهای سازمان‌دهی شده، و سایر فعالیت‌های گروهی در 12 شعبه بین‌المللی کلوپ بهره‌مند می‌شوند. همچنین، کارت عضویت، مدرک شناسایی و کد منحصربه‌فرد دریافت می‌کنند.
  • سلسله مراتب و رقابت: در کلوپ مسافران قرن، نوع عضویت بر اساس تعداد کشورهایی که اعضا به آنها سفر کرده‌اند، درجه‌بندی می‌شود. انواع عضویت شامل نقره (150 کشور)، طلا (200 کشور)، پلاتین (250 کشور) و الماس (300 کشور) است. اعضایی که به همه 324 کشور مورد تأیید سفر کرده‌اند، یک ماکت کریستالی کره زمین دریافت می‌کنند.
  • تمرکز بر سفر: هدف از ایجاد کلوپ مسافران قرن، تشویق اعضا به سفرهای تکرارنشدنی به نقاط دورافتاده و بکر در سراسر جهان است.
  • اعضای کلوپ: بیشتر اعضای کلوپ افراد بازنشسته هستند، اما تعدادی از آنها نیز با وجود داشتن مسئولیت‌های شغلی و خانوادگی، به طور جدی در رقابت برای ارتقای عضویت شرکت می‌کنند.
  • کاهش هزینه‌ها: اعضای کلوپ برای کاهش هزینه‌ها، سفر به نقاط دورافتاده را به صورت گروهی انجام می‌دهند.
  • هزینه عضویت: عضویت در کلوپ مسافران قرن هزینه زیادی ندارد و متقاضیان در صورت دارا بودن شرط اصلی، می‌توانند با پرداخت 100 دلار و 95 دلار حق عضویت سالانه، عضو کلوپ شوند.

سخن پایانی

کلوپ مسافران قرن با ایجاد انگیزه برای سفر به بیشتر کشورها و فراهم کردن زیرساخت های حمایتی، نقش مهمی در پرورش و معرفی رکورددارترین گردشگران جهان ایفا می کند و به عنوان یک محفل منحصربه فرد برای افرادی که سفر را شیوه زندگی خود قرار داده اند، شناخته می شود.

انتشار: 20 فروردین 1403 بروزرسانی: 20 فروردین 1403 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 131947

به "کلوپ مسافران قرن، رکورددارترین گردشگران جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلوپ مسافران قرن، رکورددارترین گردشگران جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید