کشورهای همسایه به خدمات آزمایشگاهی ایرانی دسترسی می یابند

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری یکی از محورهای اساسی در همکاری با دیگر کشورها را توسعه خدمات این شبکه دانست و اضافه نمود: یکی از مهم ترین برنامه های شبکه، ایجاد امکان دسترسی و تسهیل ارائه خدمات آزمایشگاهی به کشورهای همسایه، به صورت منظم و نظام مندتر است.

کشورهای همسایه به خدمات آزمایشگاهی ایرانی دسترسی می یابند

وی اضافه نمود: در حال حاضر نیز آزمایشگاه هایی از شهرهای مرزی کشورمان به کشورهای همسایه خدمات ارائه می دهند، اما برنامه هایی تدوین شده است تا این خدمات به صورت نظام مندتر و با بهره گیری از حداکثر توانمندی و ظرفیت های موجود شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ارائه گردد.

به گفته اسدی فرد، بهره مندی از توانمندی ها و خدمات آزمایشگاهی دیگر کشورها به منظور ارتقای تحقیقات و پژوهش های کشور، محور بعدی همکاری های بین المللی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی است.

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ادامه اعلام کرد: بعضی کشورها به ویژه کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت دارای تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی هستند و کوشش می کنیم در بستر افزایش تعامل و همکاری های آزمایشگاهی با این کشورها، موارد ضعف کشور در این حوزه را رفع کنیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49825

به "کشورهای همسایه به خدمات آزمایشگاهی ایرانی دسترسی می یابند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای همسایه به خدمات آزمایشگاهی ایرانی دسترسی می یابند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید