کدام داروها دیگر ارز دولتی نمی گیرند؟

به گزارش مجله سرگرمی، غلامحسین مهرعلیان، اظهار کرد: شیب افزایش قیمت اقلامی که از لیست دریافت ارز دولتی خارج شده اند، کاملا ملایم و در طول چندین ماه صورت خواهد گرفت تا شوک به بازار وارد نشود.

کدام داروها دیگر ارز دولتی نمی گیرند؟

وی افزود: با تمرکز بر توانمندی های داخلی، مصارف ارزی ما در سال گذشته 20 درصد کاهش داشت؛ به طوری که در سال 98 حدود 400 میلیون دلار نسبت به سال 97 صرفه جویی ارزی داشتیم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو افزود: در سال جاری هم سیاست ما تکیه بر توان داخلی خواهد بود و تلاش می کنیم ارز تخصیص یافته به تولیدات داخلی برسد و اگر دارویی مشابه داخلی نداشت یا تولیدکننده داخلی جوابگوی تقاضا نبود، از واردات استفاده می کنیم.

مهرعلیان گفت: در سال گذشته 60 درصد از ارز مصرفی ما به تأمین مواد اولیه و حد واسط دارویی اختصاص یافت و کمتر از 40 درصد آن را صرف واردات داروی نهایی شد.

بنا بر گزارش وبدا، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا، کشور با محدودیت های ارزی روبرو است و تلاش می کنیم تا منابع ارزی را طوری مدیریت کنیم که بیماران بیشترین برخورداری را داشته باشند. حذف برخی اقلام جدید از فهرست دریافت ارز دولتی بر این اساس بوده و بیشتر شامل مکمل ها یا مواد جانبی و یا داروهای OTC (بدون نسخه) می شود که افزایش قیمت آنها فشار مالی به بیماران وارد نمی کند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 94594

به "کدام داروها دیگر ارز دولتی نمی گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام داروها دیگر ارز دولتی نمی گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید