چطور کانتورینگ صورت را با استفاده از کانسیلر انجام دهیم؟

به گزارش مجله سرگرمی، کانتورینگ روش مناسب و قابل اعتمادی برای فرم دادن به اجزای صورت هنگام آرایش است. اما گاهی اوقات یکسری مسائل سر راهمان قرار می گیرد مثلا در خانه نیستیم و پالت کانتورینگ را همراه خود نداریم و مسائلی از این قبیل. در چنین شرایطی باید به دنبال راهکار ای باشیم و از وسایل آرایشی دیگر به عنوان جایگزین کانتورینگ استفاده کنیم. پیشنهاد ما در این مقاله این است که در میان تمام لوازم آرایشی کانسیلر می تواند بهترین جایگزین برای کانتورینگ باشد. از مزایای دیگر کانسیلر این است که فضای کمتری نسبت به کانتورینگ در کیف آرایشی اشغال می نماید. به علاوه بدون استفاده از برس های آرایشی صورت را به خوبی فرم می دهد.

چطور کانتورینگ صورت را با استفاده از کانسیلر انجام دهیم؟

برای مطالعه بیشتر با blogpo.ir: سیستم مدیریت محتوای خبری همراه باشد.

برای کانتورینگ صورت با کانسیلر باید از دو رنگ کانسیلر با فرمول مات که به راحتی ترکیب می گردد استفاده کرد. بهترین برندهای آرایشی که می توانید برای این کار بهره ببرید موارد زیر هستند:

کانسیلرهایی که استفاده می کنید باید یکی از آن ها به منظور برجسته تر نشان دادن اجزای صورت دو درجه روشن تر از رنگ پوست تان باشد و دیگری به منظور فرم دادن به اجزای صورت دو درجه تیره تر از رنگ پوست تان باشد. برای تکمیل کار در سرانجام به یک پد اسفنجی مرطوب احتیاج دارید. پیشنهاد ما این است که به جای آب این پدها را با اسپری صورت مرطوب کنید.

در ادامه با استفاده از این روش مرحله به مرحله بیاموزیم که چگونه با کانسیلر صورت را کانتورینگ کنیم.

مرحله اول: کانتور

بعد از زدن کرم فونداسیون روی صورت کانسیلر تیره که دو درجه از پوست تان تیره تر است را بردارید و روی استخوان گونه و دو طرف بینی و روی قسمت گیجگاه پیشانی برای فرم دادن به اجزای صورت بزنید. البته بسته به فرم صورت می توان تصمیم گرفت که کانسیلر تیره را در کدام قسمت از اجزای صورت باید به کار برد. به عنوان مثال اگر فرم صورت تان لوزی شکل است پیشنهاد می کنیم کانسیلر تیره را از قسمت گیجگاه پیشانی آغاز کنید. اما اگر فرم صورت تان قلبی شکل است کانسیلر تیره را در قسمت پیشانی بهره ببرید.

مرحله دوم: کانسیل

کانسیلر روشن را بردارید و زیر گودی چشم ها به شکل مثلثی بزنید و تا قسمت پل بینی ادامه دهید. از خطوط کانتور تیره برای معین کردن قسمت هایی که می خواهید کانسیلر روشن بزنید بهره ببرید.

مرحله سوم: ترکیب

بعد از این که نقشه کانتورینگ را روی صورت معین کردید باید از یک اسفنج مرطوب برای ترکیب کردن آن ها بهره ببرید. اسفنج مرطوب شده با اسپری صورت را بردارید و کانسیلرها را روی صورت به آرامی ترکیب کنید. همانطور که در تصویر می بینید آرایش صورت با این روش کاملا زیبا و بسیار طبیعی به نظر می رسد. این روش کانتورینگ بسیار آسان و سریع است و زمانی که وقتی برای آماده شدن ندارید می توانید با استفاده از آن در کوتاه ترین زمان صورت تان را آرایش کنید.

منبع: بدونیم
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13270

به "چطور کانتورینگ صورت را با استفاده از کانسیلر انجام دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور کانتورینگ صورت را با استفاده از کانسیلر انجام دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید