چین تعرفه های جدید بر کالاهای آمریکائی را بیان کرد

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک لحظاتی پیش خاطرنشان کرد که به دنبال وضع سومین دُور از تعرفه های جدید واشنگتن علیه پکن، وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای خاطرنشان کرد: بر اجناس وارداتی از آمریکا بین 5 تا 10 درصد تعرفه وضع خواهیم کرد.

چین تعرفه های جدید بر کالاهای آمریکائی را بیان کرد

در بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی چین در این خصوص آمده است: این تعرفه ها مجموعاً به ارزش 60 میلیارد دلار بوده و در واکنش به اقدام اخیر واشنگتن به انجام خواهد رسید.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از وضع تعرفه های جدید برای سومین بار علیه پکن، امروز سه شنبه در پیغامی توئیتری چین را به اقدام تلافی جویانه بزرگ و سریع تهدید نموده بود!

در پیغام ترامپ در این خصوص آمده بود: چین سال هاست که از تجارت با ایالات متحده سود برده است و آنها می دانند من آن کسی هستم که می داند چگونه متوقفشان کند. اگر کشاورزان، دامداران یا صنعت گران ما هدف قرار گیرند، اقدامات تلافی جویانه بزرگ و سریعی علیه چین اعمال خواهد شد.

گفتنی است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با وضع دور جدیدی از تعرفه های گمرکی بر 200 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین، به جنگ تجاری واشنگتن- پکن ابعاد تازه ای بخشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین تعرفه های جدید بر کالاهای آمریکائی را بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تعرفه های جدید بر کالاهای آمریکائی را بیان کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید