چه کسی رهبری بازارهای مالی را در دست دارد؟

به گزارش مجله سرگرمی، به عقیده تحلیلگران، راهنمایی بازارهای مالی دیگر در دست بانک های مرکزی نیست و سیاستمداران این مهم را بر عهده گرفته اند.

چه کسی رهبری بازارهای مالی را در دست دارد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، سال جاری اتفاقات ژئوپلتیکی زیادی نظیر جنگ تجاری بین چین و آمریکا و مذاکره بین دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون- رهبر کره شمالی، بر بازارها تاثیر گذاشته است.

کریستوفر وود- استراتژیست بازار در جریان یک همایش اقتصادی در هنگ کنگ گفت: نکته مثبت در خصوص بازارهای مالی این است که آنها تمام کوشش خود را می نمایند تا قابل پیش بینی باشند. وی اضافه نمود: سال جاری بازار و اقتصاد آمریکا تاثیری عجیب بر بورس های جهانی داشت. به وضوح شاهد بودیم که بورس های جهانی از تصمیمات سیاسی نظیر جنگ تجاری و لایحه کاهش مالیاتی تاثیر زیادی گرفتند.

آکیکو فوجیتا- یکی دیگر از تحلیل گران ارشد بازار نیز گفت: در دوازده تا 18 ماه اخیر بازی عوض گردیده است و سیاستمداران عامل کلیدی معین مسیر بازارهای مالی گردیده اند این یک فرصت و در عین حال یک تهدید است که سیاستمداران از بانک های مرکزی کمتر قابل پیش بینی هستند.

لایحه کاهش مالیاتی آمریکا که با جنجال های زیادی همراه بوده است با مخالفت گسترده دموکرات ها روبرو بوده است و این احتمال وجود دارد که در صورت پیروزی آن ها در انتخابات میان دوره ای، این لایحه مورد بازنگری قرار گیرد.

پیشتر دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام نموده بود در کوتاه مدت چشم انداز اقتصادی آمریکا بهتر خواهد بود و این مساله منجر به تقویت پیغام اقتصادی جمهوری خواستار و یاری به حفظ اکثریت کنگره توسط آنان در انتخابات میان دوره ای نوامبر خواهد شد. اما با افزایش کسری، تورم و نرخ بهره، دفتر بودجه انتظار دارد رشد فراوری ناخالص داخلی در سال های 2020 تا 2026 آهسته گردد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 3186

به "چه کسی رهبری بازارهای مالی را در دست دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی رهبری بازارهای مالی را در دست دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید