پوشش 70 درصدی نسخه نویسی الکترونیک در کرمان

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل بیمه سلامت گفت: نسخه نویسی الکترونیک یکی از مهم ترین پروژه های سازمان الکترونیک بیمه سلامت است که به شکل پایلوت در کرمان شروع شده است.

پوشش 70 درصدی نسخه نویسی الکترونیک در کرمان

به گزارش خبرنگاران، طاهر موهبتی دربدو ورود به استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: نسخه نویسی الکترونیک یکی از مهم ترین پروژه های سازمان الکترونیک سازمان بیمه سلامت است که به شکل پایلوت در کرمان شروع شد و منجر به این شد که سال گذشته در31 استان هر استان یک شهر کار نسخه نویسی الکترونیک را شروع کردیم.

وی اظهار کرد: خوشبتانه پوششی که امروز در کرمان شاهدیم بالای 70درصد است به عبارتی همکاران ما 50هزار نسخه الکترونیک را در کرمان به نتیجه رساندند. قرار شد با اقای مهندس جهرمی وزیر ارتباطات از طرح نسخه نویسی الکترونیک در کرمان بازدید داشته باشیم تا در جهت توسعه مستحکم تر در استان ها گام برداریم و از یک شهر در هر استان فراتر رویم.

موهبتی با تاکید بر اینکه زیرساخت های اجتماعی در این طرح اهمیت بیشتری دارد، توضیح داد: اگرچه نسخه نویسی الکترونیک از اولویت های فنی و کاری ما در سازمان است، اما زیرساخت های اجتماعی کار مهم تر است.

وی اضافه کرد: بحث تغییر رفتار و استقبال شرکای کاری ما، در نسخه نویسی اهمیت زیادی دارد زیرا ما 175میلیون بار مراجعه داریم که بعضا به پاراکلینیک ها مراجعه می نمایند و طبیعی است این حجم مراجعه کار را برای ما سخت می نماید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: 44هزار مرکز یا شخص شرکا کاری ما هستند که تغییر رفتار و مقاومت هایی دارند، امیدواریم بعد از این مرحله در کرمان، بحث زیرساخت های اجتماعی را در 31 استان با قدرت بیشتر ادامه دهیم.

وی سپس از اجرای طرح هوم کر در کرمان اطلاع داد و اظهار داشت: طرح هوم کرطرح مشترکی با چند دانشگاه علوم پزشکی کشور است که شروع شده، خوشبختانه دانشگاه کرمان جزو استان های پیشتاز در طرح های پایلوت کشور است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی با اشاره به اینکه هوم کر طرح مراقبت از بیمار در منزل است، گفت: فعلا طرح برای آی سی یو اجرا شده، زیرا خیلی از بیماران آی سی یو ضمن طولانی بودن روند درمان، هزینه های بالایی می پردازند که با اجرای این طرح سقف هزینه کاهش یافته و به لحاظ روانی نیز اگر فرد در خانه تحت مراقبت باشد، بهتر نتیجه می گیرد.

موهبتی اضافه کرد: در کرمان این طرح را در آی سی یو شروع کردیم و امید داریم که به زودی با نتیجه گیری از طرح در پنج استان بتوانیم طرح را به پنج بیماری دیگر نیز تسری دهیم.

وی بیان داشت: در بحث نسخه نویسی الکترونیک یک بخش کار دست مدیران کل ما در استان و روسای دانشگاه ها و نظام پزشکی است که در کرمان دوستان همواره پیشتاز بودند. هرجا طرح پایلوتی اعلام شد داوطلب کار بودند.

موهبتی تاکید نمود: زمینه های آی تی نیز در کرمان شرایط خوبی دارد. از سویی نیز هماهنگی خوبی که در مجموعه سلامت استان داریم که کمتر در دیگر استان ها شاهد هستیم و کمتر با مسائل جدی روبرو شدیم.

وی اظهار داشت: واقعیت این است که با اقتضائاتی که دولت الکترونیک دارد، ما نمی توانیم سامانه را به شکل کامل و ایده آل در ابتدای امر ببینیم، مانند روز اول که موبایل وارد شد، اولین احتیاج همه به موبایل صرفا مکالمه بود، اما امروزه با افزایش استفاده، کمترین استفاده از موبایل مکالمه است و خدمات دیگری اضافه کرده شده است.

موهبتی گفت: این حداقل ها در نسخه نویسی الکترونیک هست، اما در فرایند کار باید بلوغ سیستمی را ایجاد کنیم. نکته دیگر این است که نه تنها در کرمان که در همه استان ها مقاومت های اجتماعی بوده است. در همه استان ها هرجا بین دانشگاه و انجمن های علمی و نظام پزشکی و بیمه سلامت هماهنگی و نزدیکی بیشتر بوده و حمایت استاندار و فرماندار و نمایندگان مجلس بیشتر بوده، همکاری بیشتری داشته و پیشرفت طرح بهتر بوده است که خوشبختانه کرمان استان الگویی در این بحث است.

موهبتی گفت: در زمان پایلوت اول کار همه به استان میزبان توجه می نمایند. در نتیجه همین امر به عنوان استان پایلوت ما به کرمان نسبت به میانگین کشور، پرداخت های ویژه ای دادیم؛ به گونه ای که در کرمان دو ماه پرداخت ها جلوتر است.

وی گفت: از آنجایی که کرمان پیشتاز است، هم رئیس دانشگاه هم مدیر بیمه سلامت پیشتاز در کار بودند و وقتی بودجه مصوبه شد، خیلی استان ها گلایه هایی داشتند اما کرمان تاکنون حتی یک گلایه نکردند که جای قدردانی دارد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 21871

به "پوشش 70 درصدی نسخه نویسی الکترونیک در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش 70 درصدی نسخه نویسی الکترونیک در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید