پلیس هنگ کنگ با گاز اشک آور به جنگ هزاران معترض رفت

به گزارش مجله سرگرمی، پلیس هنگ کنگ با گاز اشک آور به جنگ هزاران معترضی رفت که به رغم اعلام ممنوعیت تظاهرات در اعتراض به اقدام مهاجمان سفیدپوش، در یوئن لانگ، محلی که مهاجمان هفته گذشته معترضان را هدف حملات خود قرار دادند، تظاهرات کردند.

پلیس هنگ کنگ با گاز اشک آور به جنگ هزاران معترض رفت

خیابان های یوئن لانگ به دریایی از چتر تبدیل شد. نمادی از بازگشت اعتراضات اشغال که در سال 2014 هنگ کنگ را در بر گرفت. چتر ابزاری بود که معترضان برای مخفی ساختن هویت خود از دوربین پلیس و همچنین سپری دربرابر گاز اشک آور و اسپری فلفل در دست می گرفتند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، پلیس گفته است که مردی را در محل تجمع معترضان به دلیل زخمی کردن یک فرد دیگر با چاقو دستگیر نموده است.

دولت در آستانه برگزاری این تظاهرات با انتشار اطلاعیه ای هشدار داد که مانع از برگزاری این اعتراضات خواهد شد. در این بیانیه آمده است که بعضی معترضان سپرهای آهنی دست ساز دردست دارند و اقدام بر کنار زدن موانع در جاده ها نموده اند. و بعضی نیز خودروهای پلیس را با نیروهای درون آنها محاصره نموده اند.

دولت همچنین نسبت به وخیم تر شدن شرایط هشدار داده است.

پلیس از مردم خواسته است آرام باشند و منطقه را در اسرع وقت ترک نمایند.

شبکه حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ نیز اعلام نموده است که قطارها در ایستگاه های معمول در یوئون لانگ توقف نخواهند کرد. بعضی مراکز تجاری و عمومی بسته شده و مسابقات ورزشی نیز لغو شده است.

پس از حادثه روز یکشنبه هفته گذشته در هنگ کنگ که طی آن افرادی با تیشرت های سفیدرنگ و مجهز به چوب و باتوم، به تظاهرنمایندگان ضد دولت یورش بردند، خشم عمومی در هنگ کنگ افزایش یافته است؛ در این حادثه که در یک ایستگاه قطار رخ داد، 45 نفر زخمی شدند.

این یورش گستاخانه، تازه ترین تشدید اوضاع سیاسی هنگ کنگ طی هفت هفته خشونت های بی سابقه در این منطقه به شمار می رود که قصد بهبودی ندارد؛ مقامات هنگ کنگی که به رهبران پکن گرایش دارند، از پذیرش درخواست های معترضان امتناع ورزیده اند.

تظاهرات هنگ کنگ، پس از مطرح شدن لایحه استرداد شکل گرفت؛ این لایحه امکان استرداد متهمان به سرزمین اصلی چین را فراهم می نماید. حال معترضان، علاوه بر درخواست عدم تصویب این لایحه، خواهان اصلاحات دموکراتیک گسترده تری شده اند.

مقرر شده است که تظاهرات امروز (شنبه)، در یوئن لانگ، همان محلی که حملات یکشنبه پیش شکل گرفت صورت بگیرد. این شهرک که زیرمجموعه هنگ کنگ و در نزدیکی مرز چین واقع شده است، در میان روستاهایی واقع است که گفته می گردد محل ارتباط مهاجمان سفیدپوش هفته پیش است.

پلیس هنگ کنگ که مورد نقد شدید جهت عدم داشتن شدت عمل دربرابر این مهاجمان واقع شده است، اعلام نموده که 12 نفر را در ارتباط با خشونت های هفته پیش دستگیر نموده است.

حال پلیس در اقدامی نادر، برگزاری تظاهرات امروز را با اعلام اینکه ترس از حملات انتقام جویانه علیه روستاییان، توسط معترضان وجود دارد، ممنوع نموده است.

در همین خصوص، پیغام رسان های اجتماعی که هماهنگ نماینده جنبش های بدون رهبر در هنگ کنگ بوده اند، از مردم خواسته اند تا به این تظاهرات ملحق شوند.

تعدادی از آن ها، پیشنهاد خرید کردن انبوه در این شهرک را داده اند و بقیه، پیشنهاد گردهمایی گسترده کاربران بازی محبوب پوکمون گو را مطرح نموده اند.

شایعاتی نیز مبنی بر هدف قرار دادن معابد اجدادی و قبرهای یک روستای نزدیک یوئن لانگ توسط معترضان وجود دارد؛ هفته پیش، مهاجمان سفیدپوش پس از حملاتشان، به این معابد رفتند و سپس در حضور گسترده نیروهای پلیس، بدون انجام هرگونه بازداشتی از این محل ها خارج شدند.

پکن در واکنش به تظاهرات معترضان هنگ کنگی، آن ها را خشونت های شدیدا غیر قانونی خوانده است و این موضوع را به دولت نیمه مستقل هنگ کنگ سپرده است؛ مقامات پکن طی هشدار روز چهارشنبه ، از امکان اعزام سربازان برای مهار ناآرامی های هنگ کنگ در صورت درخواست مقامات این منطقه خبر دادند. ، ایسنا

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 34120

به "پلیس هنگ کنگ با گاز اشک آور به جنگ هزاران معترض رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس هنگ کنگ با گاز اشک آور به جنگ هزاران معترض رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید