پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد افتتاح شد

به گزارش مجله سرگرمی، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد افتتاح شد.

پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد افتتاح شد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در مراسم افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح ابوطالب مشهد اظهار کرد: در ماه ها و هفته های اخیر شاهد افتتاح و بهره برداری از پروژه های متعددی در حوزه مدیریت شهری هستیم.

استاندار خراسان رضوی با قدردانی از خدمات مدیریت شهری مشهد در حوزه های عمرانی، ادامه داد: تقریبا در همه افتتاح هایی که هر هفته در سطح کشور با مدیریت ریاست جمهوری صورت می گیرد، شاهد حضور شهرداری و شورای شهر مشهد هستیم که نشان از همت و کوشش های عزیزان برای توسعه شهری است.

وی گفت: با هماهنگی و تعامل بسیار خوبی که در مجموعه مدیریت استان وجود دارد و همچنین تعامل و هماهنگی میان شهرداری و شورای شهر مشهد، طی ماه های اخیر برنامه ریزی نموده ایم تا با تعامل حداکثری بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا نهضت خدمت رسانی به مردم عزیزمان در شهر مشهد و به ویژه در مناطق حاشیه ای و کمتر برخوردار سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

معتمدیان در تکمیل سخنان خود اضافه کرد: لازمه این اقدام هم انسجام، تعامل و همکاری بین ارکان مختلف مدیریت شهری در سطح استان بود که این اتفاق در حال اجرا است. در این راستا باید عقب افتادگی های موجود در مناطق حاشیه شهر مشهد را پوشش دهیم و توجه ملی را به این منطقه جلب کنیم.

استاندار خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و تعامل بسیار خوب ارکان مختلف حوزه مدیریت شهری در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در حوزه ارتقای شاخص های عمرانی در سطح مناطق حاشیه ای شهر مشهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم از ظرفیت های ملی استفاده کنیم، تاکید نمود: در این راستا نهادهایی که در امر خدمت رسانی به مناطق محروم ماموریت دارند را باید پای کار بیاوریم.

معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: پروژه ای که امروز افتتاح شد، چند ویژگی دارد که نخست یکی از مطالبات مردم این منطقه بوده است. با این وجود نمایندگان شورای شهر در بین مردم حضور پیدا کردند و مطالبات آن ها را شنیدند و در حداقل زمان و کمتر از 10 ماه این پروژه عظیم افتتاح شد.

استاندار خراسان رضوی به دیگر ویژگی های پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد اشاره نمود و اضافه کرد: علاوه بر آثار و برکاتی که برای مردم منطقه دارد، ارزش اضافه نموده ، کاهش تصادفات و سوانح؛ ارتقای شاخص های زیست محیطی، کاهش طول سفرها و کاهش اتلاف وقت مردم از دیگر ویژگی های این پروژه است.

گفتنی است؛ این پل بتنی به طول 470 متر با احتساب رمپ ها و شامل 8 دهانه 23 متری و 72 عدد تیر پیش ساخته بتنی و عرض جهت روی پل شامل دو خط عبور و یک خط توقف اضطراری 5/9 متری جهت روی پل و دو جهت کندرو در ضلع شمالی و جنوبی به طول 1200 متر با اعتباری بیش از 1000 میلیارد ریال احداث شده است.

گفتنی است؛ در مجموع اتصال ابوطالب جنوبی به ابوطالب شمالی و به نوعی اتصال حاشیه به متن شهر، ساماندهی و توسعه محور ابوطالب شمالی، کاهش بار ترافیکی تقاطع غیرهمسطح خیام و محدوده سپاد به وسیله ایجاد دسترسی جایگزین در ابوطالب شمالی، کاهش حجم ترافیک در میدان سپاد و میدان امام حسین(ع) و ایجاد جهت جایگزین برای اتصال به محور کلات به وسیله امتداد بلوار ابوطالب شمالی بخشی از اهداف اجرای این پروژه بوده است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 135255

به "پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه تقاطع غیر همسطح ابوطالب مشهد افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید