پردیس پارس، فرهنگ و باغ ایرانی را در اکسپوی پکن معرفی می نماید

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، پکن، پایتخت جمهوری خلق چین به زودی میزبان نهمین دوسالانه جهانی اکسپوی فرهنگی باغ خواهد بود و پردیس پارس که نمایندگی کشورمان در این رویداد جهانی را بر عهده دارد، بنا بر سخنان مدیریت اکسپوی باغ، یکی از زیباترین سازه های موجود در بخش بین الملل این مجموعه به حساب می آید.

پردیس پارس، فرهنگ و باغ ایرانی را در اکسپوی پکن معرفی می نماید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

طرح کلی پردیس پارس که در نگاه نخست یادآور بنای ارگ بم است، بر اساس ایده راهروی ورودی مسجد شیخ لطف الله در اصفهان با هدف تحریک حس کنجکاوی مخاطب تا رسیدن مرحله به مرحله به فضای عمومی و جاذبه های حیاط مرکزی طراحی شده است. سادگی در فرم کلی، ایجاد فضای مرکزی اصلی، بهره گیری از اصل حرکت در بناهای سنتی ایرانی و استفاده از دیاگرام شناخته شده چهار باغ از جمله ویژگی های اساسی باغ ایرانی است که در پردیس پارس قابل مشاهده و تجربه خواهند بود.

در طراحی و ساخت این بنا به رغم محدودیت مساحت (450 متر مربع) اصول کلی معماری باغ ایرانی به عنوان یکی از میراث جهانی ثبت شده در یونسکو لحاظ شده است.

طراحان، مجریان و کارشناسان دست اندرکار پردیس پارس با استفاده از آجر و آجر مشبک به عنوان یکی از مهم ترین مصالح سنتی ایران زمین و همچنین بهره گیری از انواع گل و گیاه رایج در باغ های ایرانی کوشش نموده اند این بنا را به طرحی ایده آل برای معرفی شایسته باغ ایرانی به جهانیان تبدیل نمایند.

فعالیت های فرهنگی و در کنار آن فروش فرش و صنایع دستی ایران، معرفی سوغات و اقلام مختلف خوراکی ایران از جمله محورهای اصلی برنامه های پردیس پارس با هدف ایجاد تصویری صحیح و مطلوب از فرهنگ کشورمان در مدت 6 ماهه این رویداد بین المللی خواهند بود.

در همین حال برگزارنمایندگان نهمین دوسالانه اکسپوی باغ پکن ضمن بازدید از بخش بین الملل این نمایشگاه، با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های باغ ایرانی، با توصیف پردیس پارس به عنوان یکی از طرح های برجسته این مجموعه، امتیاز ادامه کار پس از انتها مهلت نمایشگاه را به نماینده کشورمان اعطا نموده اند.

بخش بین المللی این دوره اکسپوی باغ، میزبان مجموعه هایی با عناوین باغ اسلامی، باغ اروپایی، باغ ژاپنی، باغ ایرانی، باغ هند و باغ کشورهای دیگر از قبیل اتریش، هلند، روسیه، اندونزی، افغانستان، هندوستان، پاکستان، کره شمالی، مصر، اتیوپی، تایلند، بنگلادش و ... خواهد بود.

منطقه فنگ تای پکن که در جنوب غربی پایتخت چین واقع شده است، پیش از این جزو مناطق حاشیه ای شهر و اغلب برای طرح های مربوط به بازیافت زباله و مواردی از این دست به کار گرفته می شد که با اجرای طرح اکسپوی جهانی باغ، توسعه و تغییر شکلی بسیار سریع و غیرمنتظره را شاهد است.

تمام امور مربوط به پروژه پردیس پارس به عنوان نماینده کشورمان در نهمین دوسالانه جهانی اکسپوی باغ بر عهده تعدادی از شرکت های ایرانی فعال در چین و ایران خواهد بود.

اکسپوی جهانی باغ از سال 1997 هر دو سال یک بار و در شهرهای دالیان، نان جینگ، شانگهای، گوانجو، شن جن، شیا من، جی نان و چونگ چین برگزار شده و سال جاری در منطقه فنگ تای شهر پکن برگزار می گردد. منطقه ای که برای پروژه اکسپوی جهانی باغ در شهر پکن در نظر گرفته شده، زمینی به مساحت 267 هکتار را شامل شده که با در نظر دریافت دریاچه بزرگ مورد نظر طرح، مجموع فضای به کار گرفته شده در پروژه به 513 هکتار می رسد.

نهمین اکسپوی جهانی باغ در چین، به مدت 6 ماه از می تا نوامبر 2013 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1398 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 40707

به "پردیس پارس، فرهنگ و باغ ایرانی را در اکسپوی پکن معرفی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پردیس پارس، فرهنگ و باغ ایرانی را در اکسپوی پکن معرفی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید