واکنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - سخنگوی شورای شهر تهران خبر جذب 16 آتش نشان زن را نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی در قامت آتش نشان و شرکت آنان در عملیات ها دانست.

واکنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن

علی اعطا در حساب توییتری خود به خبر جذب 16 آتش نشان زن تا سرانجام آذر در شهرداری تهران اشاره کرد و نوشت: سال 1818 بود که مولی ویلیامز، زن آفریقایی-آمریکایی در نیویورک برای اولین بار ⁧آتش نشان⁩ شد، درست 202 سال پیش!سهم ایران از این حضور پرسابقه زنان در قامت ⁧آتش نشان⁩، اندک بوده و اغلب شکل و شمایل یک طرح جذاب را داشته تا تصمیمی واقعی!

وی نوشت: 14 سال پیش بود که در پی فراخوان آتش نشانی ⁧کرج⁩ اولین آتش نشانان زنِ خاورمیانه در این شهر مشغول به کار شدند؛ البته پس از گذراندن آزمون های سنگین علمی و عملی. پس از آن طرح های مشابه دیگری هم برای جذب آتش نشانان زن در دیگر شهرها اجرا شد، اما مانع بزرگ بر سر آتش نشان شدن بانوان، تعریف آتش نشانی به عنوان فعالیتی مردانه بوده؛ در حالی که این تنها یک تصوّر یک بُعدی است. به باور بسیاری از آتش نشانان باتجربه، همه عملیات های آتش نشانی، الزاماً خاموش کردن آتش نیست و در بسیاری از موارد آتش نشانان با حوادث خاص دیگری روبرو می شوند که ضرورت حضور یک آتش نشان زن را دوچندان می کند.

اعطا ادامه داد: تا به امروز در تهران آتش نشانانِ زن بیشتر در مانورها و برنامه های نمایشی و ... حضور داشته اند؛ اما انتشار خبر جذب 16 آتش نشان زن تا سرانجام آذر در شهرداری تهران، خبر خوشی است که نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی را در قامت آتش نشان و شرکت آنان را در عملیات ها می دهد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 121896

به "واکنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی شورا به جذب 16 آتش نشان زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید