واکسن آنفلوانزا خطر مرگ در مبتلایان فشارخون بالا را کاهش می دهد

به گزارش مجله سرگرمی، محققان تاکید می کنند واکسن آنفلوانزا موجب بهبود وضعیت قلبی عروقی در بیماران مبتلا به فشارخون بالا می شود.

واکسن آنفلوانزا خطر مرگ در مبتلایان فشارخون بالا را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات نشان می دهد واکسن آنفلوانزا با کاهش 8 درصدی خطر مرگ در طول فصل آنفلوانزا در بین بیماران مبتلا به فشارخون بالا مرتبط است.

دنیل مودین، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: واکسیناسیون شیوه ای ساده، ارزان، ایمن و قابل دسترس برای کاهش عفونت آنفلوانزا است. از سوی دیگر مطالعه ما نشان می دهد می تواند عاملی محافظ در مقابل حملات قلبی و سکته های مرگبار باشد.

در این مطالعه از داده های سلامت مربوط به 608,452 بیمار دانمارکی در رده سنی 18 تا 100 سال مبتلا به فشارخون بالا در طول 9 فصل متوالی آنفلوانزا (2007 تا 2016) استفاده شد.

محققان تعداد دفعات دریافت واکسن آنفلوانزا توسط بیماران را قبل از هر فصل بررسی کردند. سپس مرگ بیماران در طول این مدت به خاطر هر دلیلی، مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی، و مرگ ناشی از حمله قلبی یا سکته مورد بررسی قرار گرفت.

محققان دریافتند واکسیناسیون با کاهش 18 درصدی خطر مرگ به هر دلیلی، کاهش 16 درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی و کاهش 10 درصدی ریسک مرگ به دلیل حمله قلبی یا سکته مرتبط بود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 42564

به "واکسن آنفلوانزا خطر مرگ در مبتلایان فشارخون بالا را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن آنفلوانزا خطر مرگ در مبتلایان فشارخون بالا را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید