هشدار کشورهای اروپایی به ایران

به گزارش مجله سرگرمی، انگلیس، آلمان و فرانسه با ارسال یاداشتی، به طور رسمی به ایران هشدار داده اند که در صورت توقف تعهدات برجامی تهران، جمهوری اسلامی با عواقب این عمل روبرو خواهد شد.

هشدار کشورهای اروپایی به ایران

به گزارش خبرنگاران، دو دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گزارش داده اند که انگلیس، آلمان و فرانسه در یادداشتی رسمی که در روز شنبه 22 ژوئن، به دست ایران رسانده اند، نسبت به عدم پایبندی ایران به توافقات هسته ای هشدار داده اند.

در این یادداشت تعیین نشده که عواقب عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای چیست.

به گزارش خبرنگاران، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی هفته گذشته توضیح داد: مهلت دوماهه ایران به طرف های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست و بر اساس برنامه زمان بندی شده پیش می رویم و در ادامه نیز زمان بندی ها به شکل دقیق دنبال می گردد.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام اقدام ما وابسته به نحوه اجرای تعهدات سایر اعضایِ برجام است و این نمی گردد ما تعهدات خود را انجام دهیم و آنها در عمل کاری نکنند.

وی تاکید نمود: پیغام ما روشن است و در عمل مفهوم رفتار آنها این است که نمی خواهند به تعهدات پایبند باشند یا توانایی آن را ندارند که در این صورت حجت برای ما تمام شده است. بر همین اساس ما طبق فرمایشات رهبری و قانون مجلس عمل خواهیم کرد.

معاونت امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی خاطر نشان کرد: اقدامات ما به طور متوالی و وابسته به هم در حال اجرا است و شرایط برگشت به عقب وجود ندارد و اگر تعلیق تعهدات ایران بخواهد از بین برود باید 1+4و ظیفه خود را انجام داده باشد، آنچه که مهم است ما داریم بین تعهدات و حقوق خود توازن ایجاد می کنیم و اگر آن ها حقوق ما که برطرف تحریم های مصرح در برجام است به رسمیت بشناسند ما نیز تعهدات خود را اجرا می کنیم اگر نه برای ایجاد توازن ما نیز از تعهدات خود کم می کنیم.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 29541

به "هشدار کشورهای اروپایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کشورهای اروپایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید