هشدار قرمز هواشناسی برای 9 استان

به گزارش مجله سرگرمی، سازمان هواشناسی در هشدار سطح قرمز رنگ از توسعه و تشدید فعالیت سامانه موسمی تا روز دوشنبه در 9 استان اطلاع داد و توصیه کرد تا هم وطنان از نواحی حادثه خیز مانند بستر رودخانه ها دور بمانند.

هشدار قرمز هواشناسی برای 9 استان

سازمان هواشناسی از تداوم، توسعه و تشدید فعالیت سامانه موسمی از امشب تا روز دوشنبه اطلاع داد.

نوع مخاطره نیز رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید(بویژه در ساعات بعدازظهر)، تگرگ، صاعقه و در منطقه ها مستعد خیزش گردوخاک موقت است.

بر اساس این خبر امروز در نیمه شرقی خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب یزد، فارس، بوشهر، کرمان، شمال و غرب هرمزگان و جنوب و مرکز سیستان و بلوچستان سامانه بارشی فعال است.

فردا یکشنبه نیز در نیمه جنوبی و نیمه شرقی خوزستان، نیمه غربی و نیمه جنوبی کرمان، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، نیمه غربی و نیمه جنوبی فارس و نیمه شرقی بوشهر تداوم بارندگی ها پیش بینی شده روز

روز دوشنبه نیز نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و مرکز کرمان، نوار شرقی خوزستان نیز این شرایط ادامه دارد.

اثر مخاطره نیز وقوع سیلاب، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی گسترده، آبگرفتگی منازل در منطقه ها مستعد، اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش شعاع دید، احتمال تخریب پل و مسدود شدن جاده، خسارت به صنعت کشاورزی و شکستن درختان و تیرهای برق عنوان شده است.

سازمان هواشناسی به آماده باش کلیه دستگاه های امدادی و اجرایی مانند فرمانداری ها، شهرداری ها، راهداری، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی و غیره جهت مقابله با خسارت احتمالی، تخلیه هم وطنان از نواحی حادثه خیز مانند بستر رودخانه ها و مسیل ها توصیه نموده است.

هم چنین پاک سازی کانال ها و آبراه ها، بازگشایی دهانه پل ها و پاک سازی آبروهای منازل، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و جمع آوری وسایل و تجهیزات از اطراف رودخانه ها، اجتناب از سفر به منطقه ها حادثه خیز، عدم جابجایی عشایر کوچ رو و جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها از دیگر توصیه های سازمان هواشناسی است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164377

به "هشدار قرمز هواشناسی برای 9 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قرمز هواشناسی برای 9 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید