هزار و یک شب فردین خلعتبری

به گزارش مجله سرگرمی، قطعاتی از فردین خلعتبری در کنسرت هزار و یک شب به صحنه می رود.

هزار و یک شب فردین خلعتبری

به گزارش خبرنگاران، در این برنامه که در روزهای اول و دوم شهریور ماه در تالار رودکی تهران به صحنه خواهد رفت، آثاری از آخرین ساخته های خلعتبری برای سینما که عنوان هزار و یک شب را روی خود دارد، اجرا خواهد شد.

قطعاتی از آثاری چون پروانه ای در باد، نیمکت، آسمان من، شکلات، پستچی سه بار در نمی زند، دندون طلا و... در این کنسرت با اجرای ارکستر رسا به صحنه می روند.

کنسرت هزار و یک شب اولین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است و اولین باری است که پوریا اخواص و پدرام فریوسفی در این ترکیب روی صحنه می روند.

ارکستر مجلسی رسا نیز به عنوان اجراکننده آثار متشکل از 25 نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است که فعالیت حرفه ای خود را در سال 1389 به شکل کوارتت زهی شروع نموده تا به حال برنامه هایی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی های مقیم ایران و دیگر سالن های معتبر ایران اجرا نموده است.

در سال 1392 به رهبری رامیار بهزادی در بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرد و عنوان دوم بخش رقابتی را به دست آورد. در سال 1393 نیز تمرینات خود را زیر نظر دکتر منوچهر صهبایی ادامه داد و در سی امین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر عنوان گروه برگزیده را از آن خود کرد. همچنین این ارکستر در سال های اخیر با همکاری نوازندگان و سولیست های اروپایی به فعالیت پرداخته و آثاری در ایران و خارج از ایران به اجرا گذاشته است.

بهنام ابوالقاسم، آهنگساز و پیانیست ایرانی هم در این اجرا به عنوان رهبر مهمان حضور دارد. او که به تازگی در کنسرت طرحی نو در اندازیم به عنوان رهبر و پیانیست حضور داشت، در این اجرا نوازندگی را هم عهده دار خواهد بود.

اجرای آثار باکلام را پوریا اخواص به عهده دارد که پیش از این با ارکستر ملی موسیقی ایران همکاری داشته است و در سال های اخیر با گروه های مختلف موسیقی سنتی به اجرا پرداخته و در اجرای اثر غمنومه فریدون به آهنگسازی حسین علیزاده هم حضور داشته است.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت، پدرام فریوسفی، نوازنده برجسته ویولن نوازندگی سولو را عهده دار خواهد بود که در هزار و یک شب شخصیتی ویژه برای ساز او در نظر گرفته گردیده است. ضمنا در این اجرا برای اولین بار اشعاری از آخرین آثار مرحوم افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت که همگی آنها توسط دوست و همکار دیرین او فردین خلعتبری آهنگسازی گردیده اند.

مدیریت هنری ارکستر را مظفر نبیلی به عهده دارد و میثم ترکیان کنسرت مایستر ارکستر است.

این اجرا ساعت 21 در محل تالار رودکی برگزار خواهد شد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 838

به "هزار و یک شب فردین خلعتبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزار و یک شب فردین خلعتبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید