نقطه ضعف فصل قبل استقلال هنوز وجود دارد، شان تیام را حفظ نکردند

به گزارش مجله سرگرمی، عبدالعلی چنگیز در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص شرایط تیم استقلال در فصل جاری گفت: من در خصوص شکست مقابل پارس جنوبی صحبت نمی کنم چون این جزییات است. باید در خصوص استقلال کلی صحبت کرد. این تیم 4 مسابقه از فصل را پشت سر گذاشته اما هنوز نه ترکیب ثابت دارد و نه تاکتیک معین. شاید دلیلش این باشد که هنوز نفرات این تیم به طور کامل جمع نشده باشند.

نقطه ضعف فصل قبل استقلال هنوز وجود دارد، شان تیام را حفظ نکردند

وی اضافه کرد: مثلا همام طارق که می تواند یکی از مهره های کلیدی استقلال در این فصل باشد تازه به جمع بازیکنان اضافه گردیده و الحاجی گرو نیز هنوز نتوانسته در این تیم خودی نشان دهد. من امیدوارم با جمع شدن بازیکنان و کامل شدن آنها شرایط تیم بهتر می گردد.

مهاجم دهه شصت آبی پوشان با اشاره به نحوه بازی این تیم بیان داشت: استقلال در دو سه فصل اخیر چه در زمان آقای منصوریان و چه زمان آقای شفر بازیهای خوبی انجام می داد اما فقدان یک مهاجم تمام کننده این تیم را آزار می داد. البته در زمان منصوریان کاوه رضایی یک تمام کننده بسیار خوب بود که خیلی اقتصادی از موقعیت هایی که به دست می آورد استفاده می کرد اما متاسفانه باشگاه قادر به حفظ این بازیکن نشد و تیم فصل بعد ضربه از دست دادن کاوه رضایی را خورد.

چنگیز ادامه داد: این ضعف در زمان شفر هم وجود داشت و علیرغم این که تیم بازی های خوبی می کرد اما کمتر گل می زد که با جذب تیام این نقطه ضعف تبدیل به نقطه قوت شد. تیام مثل پلنگ به توپ حمله می کرد و قبل از آنکه مدافعان بفهمند چه خبر است می دیدند توپ را به گل تبدیل نموده است. در واقع فصل قبل هم همین تیام یک تنه تیم استقلال را در لیگ و آسیا و جام حذفی بالا کشید.

پیشکسوت آبی پوشان خاطر نشان ساخت: متاسفانه باشگاه همان طور که نتوانست کاوه رضایی را حفظ کند، تیام را هم نتوانست حفظ کند. بحث تیام و استقلال خیلی مسائل مالی نبود و باشگاه شان تیام را حفظ نکرد. این که مالیات او پرداخت نشد، شب بازی با ذوب آهن به او گفتند ممنوع الخروج گردیده، مذاکرات امروز و فردا شد و از ایران به ترکیه و از ترکیه به ایران کشیده شد باعث شد با شخصیت این بازیکن بازی گردد.

مهاجم پیشین آبی ها توضیح داد: یک مهاجم تمام کننده در فوتبال دنیا صندلی ویژه ای دارد چون می تواند یک تنه زحمات یک تیم را به ثمر برساند. این قائده در همه دنیا هست و همه دنیا با مهاجمان تمام کننده شان برخورد دیگری دارند. مدیران باشگاه هم باید همه هم و غم شان را برای حفظ این بازیکن می گذاشتند و به هر قیمتی بود تیام را حفظ می کردند.

چنگیز در خصوص تبریزی و الحاجی گرو گفت: این دو بازیکن باید بدانند که فقط برای گل زدن به استقلال آمده اند. تبریزی مهاجم خوبی است و چارچوب را هم خوب می شناسد. او فصل گذشته دومین گلزن برتر لیگ شد اما من بعید می دانم جای تیام را مثل خود تیام پر کند. در خصوص الحاجی گرو هم باید بگویم قضاوت در مورد او زود است چون فقط چند دقیقه بازی از او دیده ایم. قضاوت در مورد گرو را موکول می کنیم به بعد از آن که یکی دو بازی برای آبی پوشان انجام داد.

ملی پوش سابق کشورمان سپس به فضای نا مناسبی که در هفته های اخیر در استادیوم ها ایجاد شد اشاره نمود و در این خصوص گفت: الان نقطه ضعف اصلی فوتبال ما نه گل زدن و نزدن استقلال است و نه حفظ شدن و نشدن تیام. بلکه نقطه ضعف اصلی فوتبال ما فضای نا مناسب استادیوم ها است. ما تا زمانی که نتوانیم شرایط را برای حضور خانواده ها در استادیوم ها مناسب کنیم نمی توانیم بگوییم فوتبال کاملی داریم. فوتبال با حضور خانواده ها در استادیوم ها کامل می گردد و باید همه کوشش خود را برای فراهم کردن زیر ساخت حضور خانواده ها در استادیوم ها انجام دهیم.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 1251

به "نقطه ضعف فصل قبل استقلال هنوز وجود دارد، شان تیام را حفظ نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه ضعف فصل قبل استقلال هنوز وجود دارد، شان تیام را حفظ نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید