نصیرزاده: برای قضاوت در خصوص دیگران عجله نکنیم، زنوزی کاملا مرا می شناسند

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل پیشین باشگاه ماشین سازی تاکید نمود که محمدرضا زنوزی به خوبی او را می شناسد و سه سال صادقانه در تبریز کار نموده است.

نصیرزاده: برای قضاوت در خصوص دیگران عجله نکنیم، زنوزی کاملا مرا می شناسند

به گزارش خبرنگاران، به دنبال صحبت های محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در رابطه با برخی پرونده های خارجی این باشگاه که طی آن از علی خطیر و هوشنگ نصیرز اده نام برده شد، در روزهای اخیر شاهد اظهارات تند علی خطیر علیه مالک باشگاه و پاسخ عوامل باشگاه تراکتور بودیم اما در این رابطه هوشنگ نصیرزاده با وجود اینکه اهل مصاحبه است، کاملاً سکوت کرد و همه چیز را به آینده سپرد.

نصیرزاده اما در نهایت امروز سکوت خود را شکست و در این رابطه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: افراد شخصیت حقیقی مستقلی دارند، هر کس می تواند برای خود تصمیم بگیرد که چگونه با موضوعاتی که علیه او مطرح می گردد، مقابله کند. من ترجیح دادم صحبتی نکنم، چون بابت اینکه سه سال حضور در تبریز که مدیرعامل باشگاه های گسترش فولاد و ماشین سازی بودم باید به مردم تبریز هم جواب می دادم. پس عاقلانه بود تا آرام شدن جو مصاحبه نکنم.

وی اضافه نمود: زنوزی به من اعتماد کرد و باشگاه گسترش و ماشین سازی را به من سپرد و خودش خوب می داند نهایت سعی ام را کردم که جلوی حیف و میل و مخارج اضافی را بگیرم. مخالفانی داشتم که می گفتند من برف تبریز راهم نمی بینم ، ولی با حمایت زنوزی ایستادم و خدا هم یاری کرد و سه فصل در تبریز بودم تا این که تراکتور هم به مجموعه اضافه شد و بنده برخی یاری های فکری را هم به دوستان تراکتور می دادم و در زمان تعطیلات نیم فصل در تراکتور همکاری می کردم.

مدیرعامل پیشین ماشین سازی توضیح داد: برای مثال قرارداد بازیکنان ایرانی را در تهران و تبریز می بستم، بین دو فصل هم در استانبول قرارداد جان توشاک و شجاعی و دژاگه رامستقیما خودم انجام دادم، ولی از آن تاریخ به بعد دیگر در جریان استخدام حتی یک نفر از بازیکنان خارجی تراکتور نبودم و مطلقا از آمدن بازیکنان تراکتور بی خبر بودم، چون ظاهراً کارکنان دفتر استانبول بدون اطلاع زنوزی از یک وکیل از بشیکتاش مشورت می گرفتند و اشتباه قرارداد کنستانت را هم همان فرد باعث شد اما من هیچ کدام از بازیکنان خارجی تراکتور را حتی نمی شناسم و از قرارداد آنها و این که چه چیزی در قرارداد نوشته شده، اطلاع ندارم. من فقط به وسیله اینستاگرام متوجه می شدم چه کسی قرارداد بسته است. در هر صورت به محض آغاز بازی ها تمرکزم روی باشگاه خودمان رفت که با رسول خطیبی نتایج خوبی هم گرفتیم.

نصیرزاده با بیان اینکه بهتر است همه طرفداران بدانند تراکتور در آغاز کار بامالکیت زنوزی بدهی های سنگینی به 70 نفر ایرانی و خارجی داشت، گفت: آنالیز این پرونده ها روزهای سخت و پرفشاری بود که فقط برای تسویه بدهی های گذشته باشگاه تراکتور به بازیکنان خارجی در پرونده های قدیمی و برای جلوگیری از دخالت فیفا در باشگاه، زنوزی جمعا یک و نیم میلیون دلار پرداخت کرد که همه آن پرونده ها بسته شد، ولی هیچ کدام از طرفداران آن روزها از این تسویه های مهم با خبر نشدند، چون زنوزی گفت که رسانه ای نکنید و تراکتور نجات پیدا کرد. من هم در این پرونده های خارجی تا روز آخر نقش داشتم.

مدیر عامل سابق ماشین سازی ادامه داد: 32 سال کارمند ارشد وزارت نفت بودم و در فوتبال مدیری هستم که 20 سال تنها مدرس رسمی دوره های مدیریت فوتبال و باشگاه داری بودم. داور درجه ملی فوتبال بودم و پنج گواهینامه بین المللی در امر مدیریت فوتبال از فیفا دارم. هم مقررات بین المللی فوتبال را می دانم و هم آن ها را درس می دهم و بیشتر مقررات قبلی فدراسیون فوتبال را زمانی که رئیس کمیته حقوقی فدراسیون بودم، شخصا نوشتم و اساسنامه برخی از فدراسیون ها را خودم تهیه کردم. بارها از فوتبال آذربایجان هم با مهارت های کلامی خودم در رسانه ها دفاع نموده ام و همه در باشگاه می دانند که من چقدر صرفه جو و در مسائل اقتصادی حساس هستم.

نصیرزاده گفت: برای منافع باشگاه و صرفه جویی اقتصادی خیلی از مربیان و بازیکنان را با خودم بد کردم و دشمنانی هم برای خودم ایجاد کردم. برخی هر روز نزد زنوزی علیه من صحبت می کردند و در کمال تعجب یک روز به زنوزی گفته بودند روی سکوها به آقای صادقیان مدیر عامل وقت تراکتور فحاشی نموده اند و می گویند نصیرزاده به سکوها خط داده است! این در حالی بود که من کلا فقط سه بار استادیوم رفته بودم، حتی بدون راننده راستا رفتن به یادگار امام را هم نمی دانستم وخیابان های تبریز را بلد نبودم. جمعا پنج نفر را هم در تبریز نمی شناختم و فقط با یاری اپلیکیشن می توانستم راستا هتل و باشگاه را بروم اما گفتند من به سکوها خط داده ام، یعنی اینقدر جو را بد می کردند.

وی اضافه نمود: اگر چه باشگاه های خصوصی مالک محور است، ولی من کار خودم را انجام می دادم. در تخلیه هتل طوری رفتار می کردم که یک روز بی دلیل به حساب باشگاه نرود. کارکنان هتل تبریز شاهد هستند که حتی یک بار هم به مینی بار اتاق هتل دست نزدم و هیچ وقت غذای گران هم انتخاب نکردم. در ذات من مطلقا حیف و میل و خیانت به جایی که کار می کنم آن هم جایی که بخش خصوصی است، وجود ندارد. آقای زنوزی به دلیل شنیدن مطالب دیگران، مصاحبه ای فرمودند که ما را متضرر کرد و سلامت ما را زیر سوال برد اما من مصاحبه ای نکردم، چون به هر حال سه سال فشرده با هم کار کردیم و نان و نمک خورده بودیم. این سکوت برای حفظ حرمت ها بود.

مدیرعامل پیشین ماشین سازی یادآور شد: ضروری است برای شما اول از خود آقای زنوزی بگویم که ایشان را کاملا می شناسم. او عاشق فوتبال است، به حدی که تمام پروازهای تیم ملی تا این اواخر توسط آتا رایگان انجام می شد ودر انتها بازی ها تیم که سوار هواپیما می شد، زنوزی برای همه اعضا تیم ملی از قبل سکه سفارش داده بود و یک هواپیما را مخصوص تیم ملی رنگ کرد و باعث آبروی فوتبال کشور شد. یعنی نه با شعار بلکه به طور عملی از فوتبال ملی پشتیبانی می کرد و اما خطیر واقعا در مقطعی آمد که یاری کند.

نصیرزاده گفت: در چند مورد هم به ما یاری کرد ولی در جریانات اخیر ایشان مستقل از بنده بود و به اختیار خودش مصاحبه می کرد. حتی به او گفتم گوشی خودت را ببند و به هیچ کس جواب نده، ولی ایشان گفت باید از خودم دفاع کنم. در این موضوع من به اختیار خودم سکوت کردم و ایشان به اختیار خودش مصاحبه کرد. الان هم بازی ها تعطیل است و سوژه کم شده، پس مصاحبه های طرفین خوراک می گردد. من 23 سال سابقه حضور در پخش زنده رسانه را دارم و هر ادبیات تندی خود گوینده را هم متضرر می نماید. خطیر می گفت شخصیتش زیر سوال رفته در حالی که نماینده باشگاه می گوید مطالب آقای زنوزی در باب معرفی وکیل بود، نه خود افراد معرفی نماینده.

وی ادامه داد: اما من می خواهم اضافه کنم باید حرمت افراد را نگه داشت. زنوزی در هر حال مرد بزرگی است و طرفدارانی دارد و باید در خصوص وی احتیاط و شأن وی را مراعات کرد، چون احترام این مرد واجب است. از سوی دیگر ما هم آبرو و خانواده داریم. فرزندان ما هم اخبار را از روی گوشی خودشان کنترل می نمایند و انتشار اخبار منفی شأن ما را حتی در منزل شخصی خودمان هم زیر سوال می برد، چه برسد در جامعه که پر از دوست و دشمن است .

مدیرعامل سابق ماشین سازی با بیان اینکه من اگر می خواستم تبانی کنم در باشگاه خودمان تبانی می کردم، اضافه نمود: من اگر می خواستم، در این سه سال با بازیکنان خارجی و داخلی خودمان تبانی می کردم، چون میلیاردها تومان در بانک ملت با امضای ثابت شخص من روی چک ها پرداخت می شد، نه باشگاه دیگر، چون تشخیص این که به چه کسی پول داده گردد، شخصا با خودم بود و باشگاه هم بارها حسابرسی شد و دیدند که یک ریال اختلاف حساب وجود ندارد، چون کاملا دقیق بودیم. حتی در روشنایی اتاق ها هم صرفه جویی می کردیم و روزی هم که خودم استعفا دادم، یک و نیم میلیارد چک برای وصول در صندوق باشگاه بود .

نصیرزاده اضافه نمود: انسان وقتی در خصوص سایرین قضاوت می نماید، می نشیند در صندلی پروردگار. من الان می خواهم کارهای ورزشی آقای زنوزی در حوزه ملی و در آذربایجان رابرای شما قضاوت کنم و آن اینکه زنوزی و امثال او بابت علاقه ای که به فوتبال دارند و جان و اقتصادی که برای فوتبال می گذارند برای همه خیلی قابل احترام هستند. پولی که او می دهد باعث آوردن ده ها هزار نفر به استادیوم و کنترل احساسات جوانان شده و با تخلیه انرژی آنها در استادیوم به امنیت روانی جامعه و منطقه یاری می نماید.

وی گفت: هر کسی پولی وارد این ورزش می نماید به سلامت و امنیت آفرینی یاری می نماید و ما باید به این کارها احترام بگذاریم. در تمام جهان دولت ها برای شادابی جامعه خرج می نمایند اما اگر بخش خصوصی خرج کند، باید حمایت گردد، چون این پول ها بازگشتی ندارد. این نظر ما بود حالا در مقابل، ما هم باید خوب قضاوت شویم، چون واقعا در کار خودمان صادق بودیم. برای یک ریال که از جیب ایشان پرداخت می شد، حساس بودیم اما ما خوب تعریف نشدیم. حتما می دانید که آبرو و شخصیت افراد معادل خون آنهاست و مهمتر از کعبه است.

نصیرزاده ادامه داد: خدا به زنوزی داده او هم بیشتر آن را خرج شادابی جوانان می نماید. یک بار موقع بستن قرارداد، زنوزی در مقام توجه دادن به من گفت؛ این صفرهایی که الان مقابل رقم قرارداد افراد می گذاری و رد می شوی، بدان که من برای ذره ذره این ها زحمت کشیده ام. این حرف مهم بود و باعث شد هر رقمی که در قراردادها می نوشتم حتما با اطلاع خودش باشد.

canadaro.ir: تور کانادا: مجله گردشگری و مسافرتی تور کانادا، ویزای کانادا

indiaro.ir: تور هند ارزان قیمت indiaro | تور بمبئی، گوا، آگرا، جیپور، تور مثلث طلایی، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 87058

به "نصیرزاده: برای قضاوت در خصوص دیگران عجله نکنیم، زنوزی کاملا مرا می شناسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرزاده: برای قضاوت در خصوص دیگران عجله نکنیم، زنوزی کاملا مرا می شناسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید