مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد

به گزارش مجله سرگرمی، یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.

مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد یک رکورد جدید در دنیای هک ثبت شده است، چرا مجموعه ای عظیم از آدرس ایمیل و گذرواژه های افراد به صورت نقض داده در مجموعه # 1منتشر شد.

به نظر می رسد که داده ها از یک منبع، سایت یا شرکت منحصربفرد نیستند، اما اکثر این حساب های ایمیلی از مجموعه ای از رمزهای عبور نخ نما شده و قدیمی استفاده نموده اند. به طور دقیق تر یک پایگاه داده عظیم حاوی 772،904،991 آدرس ایمیل منحصر به فرد و بیش از 21 میلیون رمز عبور منحصر به فرد اخیرا در یک انجمن هک آنلاین ارسال شده است.

این هک برای اولین بار توسط تروی هانت از سایت امنیتی هک گزارش شده است که از مجموعه ای از 2 هزار پایگاه جمع آوری داده ها سرقت شده است. البته به نظر می رسد داده های سرقتی با هدف فروش سرقت نشده اند اما به هر ترتیب افشای اطلاعات حساب های ایمیل برای هیچ کاربری جذاب نیست.

مجموعه # 1 یکی از بزرگترین نقض های داده در تاریخ است، شاید بتوان رقیب این نقض امنیتی را یاهو دانست که طی دو سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد کاربر را نقره داغ کرد.

به نظر می رسد برای کشف این که هک شده اید یا نه راه سختی در پیش ندارید تنها کافی است به وب سایتی با نام I Have Been Pwned رفته و سپس به برگه رمزهای عبور در بالای صفحه بروید و هر کلمه عبوری را که برای ایمیل های خود استفاده نموده اید تایپ کنید و اگر با گزینه دیده شده رو به رو شدید هر چه سریعتر رمز خود را تغییر داده یا دیگر از ایمیل خود استفاده نکنید.

هنگامی که در این وب سایت آنالیز می کنید که آیا ایمیل شما بخشی از مجموعه داده شماره 1 است، احتمالا سایت هایی را مشاهده می کنید که در آن حساب هایی را دارید که در گذشته هک شده اند. اگر قبلا رمز عبور خود را در این سایت ها تغییر نداده اید، باید هر چه سریعتر این کار را انجام دهید.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: انتخاب
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 10587

به "مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد ، آدرس ایمیل 773 میلیون کاربر و 21 میلیون رمز عبور هک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید