ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، علی القحوم عضو دفتر سیاسی جنبش أنصارالله یمن به اظهارات اخیر تیموتی لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن واکنش نشان داد.

ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص توضیح داد: ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد. اگر آمریکایی ها در سخنان و مواضع خود جدی هستند باید حملاتشان به یمن را متوقف سازند.

این عضو دفتر سیاسی جنبش أنصارالله یمن گفت: اظهارات اخیر مقام آمریکایی نشان می دهد که واشنگتن همچنان استانداردهای دوگانه را در قبال یمن در پیش گرفته است. از سوی دیگر، یاسر الحوری دبیر شورای عالی سیاسی یمن هم توضیح داد: أنصارالله یمن مشروعیت خود را از میدان و ملت یمن می گیرد.

پیش از این هم محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به اظهارات اخیر تیموتی لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن که گفته بود واشنگتن، جنبش انصارالله را به رسمیت می شناسد، واکنش نشان داد.

محمد علی الحوثی در این خصوص گفت: یمن با اتکاء به قدرتِ مقاومت پیروز شد. از همین روی، ما توانستیم مشروعیت و استقلال را برای خود به ارمغان آوریم.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه یادآور شد: جامعه جهانی باید برخورد عادلانه ای با یمن داشته باشد. ما معتقدیم که جامعه جهانی باید از اخاذی از یمنی ها دست بکشد. تجاوز و محاصره علیه یمن و مداخله در امور سیاسی، اجتماعی و مالی این کشور باید متوقف گردد.

چندی پیش هم عبدالوهاب المحبشی عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن هم در تبادل نظر با شبکه المیادین تصریح نموده بود: سخنان فرستاده آمریکا در یمن مبنی بر مشروعیت انصار الله، اعتراف ضمنی به این است که آمریکا در پشت جنگ علیه یمن قرار گرفته است.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله بعلاوه تاکید نمود: دستاوردهای میدانی یمنی ها، آمریکا را وادار کرد که انصار الله را به اسم طرف قانونی در یمن به رسمیت شناسند. لازم به ذکر است، فرستاده آمریکا در امور یمن روز پنجشنبه گفت که آمریکا جنبش انصارالله را به اسم یک طرف قانونی در یمن که دستاوردهایی را هم کسب نموده است، به رسمیت می شناسد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 154257

به "ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملت یمن نیازی ندارد کسی آن را به رسمیت بشناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید