مسکو میزبان شورای مالی کشورهای همسود

به گزارش مجله سرگرمی، کمیته اجرایی جامعه همسود از برگزاری نشست شورای مالی کشورهای عضو این اتحادیه به میزبانی روسیه در پایتخت این کشور اطلاع داد.

مسکو میزبان شورای مالی کشورهای همسود

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، کمیته اجرایی جامعه همسود از برگزاری نشست شورای مالی کشورهای عضو این اتحادیه در 15 مارس به میزبانی روسیه در پایتخت این کشور اطلاع داد.

بنابه این گزارش، در این نشست مسائل مربوط به همکاری نهادهای گمرکی کشورهای عضو در زمینه حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، اصلاح موافقت نامه در زمینه ترخیص و کنترل گمرکی کالا میان کشورهای عضو توافقنامه ایجاد منطقه آزاد تجاری از 8 اکتبر سال 1999 میلادی مورد آنالیز قرار می گیرند.

مسائل مربوط به حقوق مصرف کنندگان در حوزه تجارت الکترونیکی کشورهای عضو جامعه همسود در دستور کار این نشست قرار گرفته است.

به این ترتیب، در جریان این نشست مسائل مربوط به تهیه استراتژی جدید امنیت اطلاعاتی کشورهای عضو از سوی مقامات شرکت کننده همسود آنالیز می گردد.

در چارچوب شورای مالی همسود به طور مداوم یک کمیسیون امور مالی که شامل مقامات مرتبط کشورهای این اتحادیه است، فعالیت می نماید.

این کمیسیون تهیه و مطالعه جامع پیش نویس اسناد اجتماعی و مالی از سوی کمیته اجرایی همسود و ارگان های مرتبط و همچنین موقعیت های کشورهای عضو را هماهنگ می نماید.

اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیانیه تاسیس این اتحادیه در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در آلماتی توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

عضویت گرجستان دراین اتحادیه به دنبال تصمیم رسمی روسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست ادوارد شواردنادزه رئیس جمهور گرجستان در 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

بیش از 70 درصد بودجه جامعه مشترک المنافع توسط روسیه پرداخت می گردد هزینه می گردد.

انتهای پیغام/ح

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 15474

به "مسکو میزبان شورای مالی کشورهای همسود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو میزبان شورای مالی کشورهای همسود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید