مراحل دریافت پاسپورت

به گزارش مجله سرگرمی، اگر تا به حال برای گرفتن پاسپورت اقدام نکرده اید و درباره مراحل دریافت پاسپورت و هزینه پاسپورت اطلاعی ندارید و برایتان سوال ایجاد شده که پاسپورت چند روزه میاد؟ این مطلب را بخوانید.

مراحل دریافت پاسپورت

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام نیلگام سفر، اگر شرایط گرفتن پاسپورت را دارید، ابتدا باید یک مرکز خدمات پلیس 10+ را که نزدیک محل سکونت یا محل کار شما نهاده شده است انتخاب نموده و اگر کارمند یا شاغل هستید برای چند ساعت مرخصی بگیرید تا بتوانید با خیال راحت با توجه به شلوغی مراکز پلیس 10+ مراحل دریافت پاسپورت را با موفقیت انجام دهید. بهتر است صبح حدود ساعت 8 صبح به دفتر خدمات پلیس 10+ مراجعه نمایید.

مراحل دریافت پاسپورت

در این مراکز برای راحتی کار معمولاً یک فهرست تحت عنوان مدارک لازم برای پاسپورت بر روی تابلو نصب شده است تا مراجعه کنندگان آن را مطالعه کنند. اما این مدارک پاسپورت شامل چه چیزهایی است؟

اصلی ترین مدارک پاسپورت عبارتند از: کارت ملی + شناسنامه + کارت خاتمه خدمت (برای آقایان کمتر از 50 سال و بیشتر از 18 سال) + اجازه نامه محضری شوهر به همسر برای خروج از کشور

مراکز پلیس 10+ معمولاً چند باجه دارند که یکی از این باجه ها مربوط به دریافت گذرنامه می باش د (پاسپورت همان گذرنامه است).

به سمت متصدی گذرنامه رفته و اگر شخصی در نوبت نیست، درخواست فرم پاسپورت را از متصدی داشته باشید و در صورت شلوغ بودن، نام خود را در فهرست ثبت نمایید و فرم را هم دریافت کنید تا زمانی که نوبت تان می گردد، امور با سرعت بیشتری انجام گردد.

داخل فرمی که بابت آن به صورت نقدی باید چیزی در حدود 3 هزار تومان بپردازید (1400) چیزهایی را باید یادداشت نمایید که در ادامه به عنوان آنها می پردازیم:

نام (به فارسی و لاتین با حروف بزرگ)، نام خانوادگی (به فارسی و لاتین با حروف بزرگ)، نام پدر، تاریخ تولد به شمسی، تاریخ تولد به میلادی، سریال شناسنامه، کد ملی، رنگ چشم، رنگ پوست، شغل و آدرس محلی که در آن مشغول به کار هستید، آدرس محل سکونت، معرفی 2 نفر از بستگان برای مواقع ضروری و یک بخش برای اجازه نامه محضری وجود دارد که در دفاتر اسناد رسمی با ثبت مهر و امضا انجام می گردد (برای خانم های متاهل) و در بخش خاتمهی، برگه را با ثبت مجدد نام و نام خانوادگی باید امضا نمایید.

زمانی که نوبت شما می گردد که مدارک پاسپورت را تحویل متصدی دهید باید فرم پر شده را به همراه مدارک پاسپورت دیگر که در بالا به آنها اشاره داشتیم به شخص متصدی تحویل دهید و بنشینید تا کار شما را انجام دهند.

متصدی پلیس 10+ اطلاعاتی که در فرم ثبت نموده اید را در سیستم ثبت می نماید. در این مرحله از شما درخواست می گردد به باجه عکاسی رفته تا یک عکس فوری برای شما ثبت گردد و در نهایت با گرفتن مبلغی در حدود 203 هزار تومان (1400) و گرفتن اثر انگشت الکترونیکی، برگه سیستمی را برای آنالیز مجدد به شما تحویل می دهد که در صورت درست بودن، شما با موفقیت مراحل دریافت پاسپورت را به درستی گذرانده اید و باید در روزهای آینده منتظر دریافت پاسپورت خود باشید.

در نظر داشته باشید به غیر از کارت پول، مقداری پول نقد نیز همراه خود داشته باشید.

پاسپورت چند روزه میاد؟

معمولاً یک هفته کاری زمان می برد تا پاسپورت خود را دریافت نمایید اما این زمان ممکن است کمتر نیز باشد.

این بود توضیحات کلی درباره مراحل دریافت پاسپورت، مدارک لازم برای پاسپورت، قیمت پاسپورت و درنهایت پاسخ به پرسش پرتکرار پاسپورت چند روزه میاد بود که دراختیار شما عزیزان نهاده شد. برای تمدید پاسپورت هم حتماً پاسپورت قبلی خود را همراه داشته باشید و به این نکته مهم دقت داشته باشید که برای سفرهای خارجی و دریافت ویزا که به پاسپورت احتیاج صددرصدی خواهید داشت باید پاسورت شما دارای حداقل اعتبار 6 ماهه باشد. بنابراین تمدید پاسپورت نیز مانند دریافت پاسپورت اول از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

نیلگام سفر nilgam.com

انتهای رپرتاژ آگهی

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 163141

به "مراحل دریافت پاسپورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل دریافت پاسپورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید