مدیری که پورسانت می گیرد با بورس کالا متفاوت است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، شاپور محمدی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه از هر دستگاهی که از صنایع بورسی همراهی داشته باشد، حمایت می کنیم، گفت: این جملات را از صندلی سازمانی خود اعلام نمی کنم اما باید بگویم اگر به سودآوری شرکت ها فکر کنیم، 20 سال آتی آینده خوبی در انتظار ما خواهد بود و اگر به سودآوری صنعت فکر نکنیم، سیاست های پولی و مالی اثرگذار نیست.

مدیری که پورسانت می گیرد با بورس کالا متفاوت است

وی در پاسخ به نقدها مطرح شده در حوزه بورس کالا گفت: بورس کالا فروشنده و خریدار را تائید نمی کند. این در شرایطی است که قیمت گذاری هم انجام نمی دهد درحالی که برخی قیمت را بر اساس احکام دریافتی از مجمع تشخیص مصلحت نظام به بورس کالا ارائه می دهند؛ بنابراین بورس کالا نقشی در قیمت گذاری ندارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: بورس کالا یک ابزار است که یک تفاوت با کُنج اتاق مدیران دارد که شامل شفافیت و رقابتی بودن است.

وی توضیح داد: مدیر فروش شرکت ها که پورسانت می گیرد و کالا می فروشد به طور قطع با بورس کالا در رقابت پذیری زاویه دارد و اینها بد است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: اگر می خواهیم کالاها را در کوچه و خیابان معامله کنیم، بسم الله؛ بورس کالا چیزی به جز شفافیت و رقابت ندارد این در شرایطی است که در این رابطه دهها نامه به معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر اقتصاد و حتی رئیس جمهور نوشتیم که سقف قیمتی در بورس کالا برداشته گردد چرا که سود آن تنها به جیب واسطه ها می رفت.

محمدی گفت: ما از دولت درخواست کردیم اجازه دهد سقف قیمت برداشته گردد که در این رابطه شریعتمداری وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت، معاون اول رئیس جمهور و جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یاری کردند تا اکنون سقف قیمتی نداشته باشیم.

به گفته وی، سازمان بورس آمادگی دارد تا هر توافقی را که بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می دهد را پیاده سازی کند پس چیزی را به بورس کالا نسبت ندهید؛ بورس کالا تنها یک ابزار است که نباید ابزارداوری کنیم اما اگر ضروری است باید با سایر دستگاه ها رایزنی هایی صورت دهید.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هر آنچه بخش خصوصی با وزارت صنعت، معدن و تجارت توافق کند، بورس نسبت به آن حرف یا نظری ندارد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7551

به "مدیری که پورسانت می گیرد با بورس کالا متفاوت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیری که پورسانت می گیرد با بورس کالا متفاوت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید