مدافعان استقلال یارگیری نمی نمایند، مجیدی نباید بی گدار به آب بزند

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، جعفر مختاری فر کاپیتان سابق تیم استقلال در مورد ملاقات پیش روی آبی پوشان مقابل الاهلی اظهار کرد: تکرار مکررات است اگر از اهمیت و حساسیت بازی بگوییم. شرایط جدولی به گونه ای است که این بازی برای هر دو تیم بسیار حساس است. نه تنها برای خود استقلال و الاهلی، بلکه نتیجه این بازی برای الدحیل هم حائز اهمیت است.

مدافعان استقلال یارگیری نمی نمایند، مجیدی نباید بی گدار به آب بزند

وی اضافه نمود: می گردد از این بازی به عنوان بازی مرگ و زندگی یاد کرد، چون تیم بازنده تقریباً شانس صعودش را حتی به عنوان تیم دوم از دست می دهد.

هافبک و مهاجم پیشین آبی پوشان تاکید نمود: استقلال در این بازی ها خیلی خوب آغاز کرد و فکر می کنم علیرغم شکست سنگینی که از الدحیل تحمل کرد، هنوز هم به خاطر بازی های تهاجمی و تماشاگر پسندی که ارائه داد در بین تعقیب نمایندگان لیگ قهرمانان در بین سایر کشورها هم هوادار پیدا نموده باشد. لذا واقعاً حیف است از این مرحله صعود نکند و حتی حیف است که نتواند تا فینال آسیا بالا برود.

مختاری فر توضیح داد: آبی پوشان در فاز تهاجمی خیلی خوب و در فاز تدافعی ضعیف هستند. من گفتم در فاز تهاجمی و نگفتم مهاجمان خوب هستند. چون می بینید که در فاز تهاجمی به جز مهاجمان هافبک ها و مدافعان هم گل می زنند و گل می سازند. محمد نادری دفاع چپ استقلال 2 گله است و وریا غفوری در همین بازی آخر یک پاس گل و یک پاس پنالتی داد. اما در مقابل این تیم در فاز تدافعی مشکل دارد.

کاپیتان پیشین آبی پوشان گفت: وقتی می گویم در فاز تدافعی، باز هم منظورم همه بازیکنان در فاز دفاعی، به ویژه مدافعان میانی است که باید در هنگام حملات تیم حریف، رهبری تیم در دفاع را برعهده بگیرند.

وی بیان داشت: عمده مشکل استقلال در فاز دفاعی این است که بازیکنان یا به طور کلی یارگیری نمی نمایند و یا در یارگیری سختگیری نمی نمایند. به خصوص در ضربات آغاز مجدد که مهاجمان حریف به راحتی، بدون دردسر و بدون مزاحمت ضربات خودشان را در بین مدافعان ما می زنند.

ملی پوش پیشین آبی پوشان تاکید نمود: فوتبال فقط این نیست که در حمله خیلی خوب باشیم و در دفاع ضعیف. احتیاج تیمی که مدعی قهرمانی در یک تورنمنت است، بالانس بودن حمله و دفاع است. وگرنه می گردد بازی با الدحیل که هرچی بزنید، می خورید و نهایتاً هم نمی توان نتیجه گرفت.

مختاری فر خاطرنشان ساخت: در این مقطع که نمی توان بازیکن جدید به خدمت گرفت تا نقاط ضعف خط دفاعی ترمیم گردد، لذا باید همین بازیکنان فعلی نقاط ضعف شان را رفع نمایند. مجیدی باید به بازیکنانش تاکید کند حتی یک لحظه از یار خود غافل نشوند. در ضربات آغاز مجدد هم هافبک ها و مهاجمان باید به یاری تیم آمده تا تدابیر دفاعی به خوبی رعایت گردد.

بازیکن پیشین استقلال گفت: این بازی همانطور که گفتم بازی مرگ و زندگی است و مجیدی نباید مثل ملاقات اول مقابل الدحیل بی گدار به آب بزند. باید مثل بازی قبلی با همین الاهلی، فوتبالی با حوصله و با برنامه انجام داد و برای گل زدن عجله نکرد. دنبال کردن کار با صبر و حوصله ضامن پیروزی آبی پوشان و صعود به مرحله بعدی مسابقات است.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 146180

به "مدافعان استقلال یارگیری نمی نمایند، مجیدی نباید بی گدار به آب بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدافعان استقلال یارگیری نمی نمایند، مجیدی نباید بی گدار به آب بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید