مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند

به گزارش مجله سرگرمی، استاندار کردستان گفت: باید هرچه زودتر مدارس پرخطر استان تعطیل شوند و دانش آموزان آنها در مدارس دو نوبته و استاندارد مشغول به تحصیل شوند.

مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند

به گزارش خبرنگاران، بهمن مرادنیا روز دوشنبه(10 دی) در شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: جان دانش آموزان از هرچیزی برای ما مهمتر است که در این راستا هر مدرسه ای که پرخطر و نیازمند به تخریب است باید تعطیل گردد.

وی اضافه نمود: برای جبران این مسئله، مدارس به صورت دوشیفته اداره شوند تا دانش آموزان مدارس تخریبی در آنها جایگزین شوند.

استاندار کردستان مطرح نمود: نباید منتظر سال تحصیلی آینده باشیم بلکه باید هرچه زودتر مدارس پرخطر و غیرایمن استان تعطیل شوند و دانش آموزان آنها در مکان های استاندارد و مناسب مشغول به تحصیل شوند.

وی در ادامه سخنان خود همچنین خواهان بازنگری در فضاهای آموزشی نواحی منفصل شهری سنندج از جمله ننله و نایسر شد و بیان کرد: طی بازدیدی که از منطقه منفصل شهری ننله سنندج داشتنم بالغ بر یک هزار و 200 دانش آموز در یک مدرسه دو شیفته مشغول به تحصیل هستند که شرایط مطلوبی نیست.

مرادنیا با اشاره به اینکه این منطقه بالغ بر 14 هزار نفر جمعیت دارد، توضیح داد: البته خوشبختانه یک مدرسه شش کلاسه خیرساز و یک مدرسه 15 کلاسه هم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار است در ننله احداث گردد که ضروری است هرچه سریع تر کار احداث این مدارس شروع گردد.

وی در انتها سخنان خود خواهان تهیه لیستی از املاک مازاد آموزش و پرورش در هر کدام از شهرستان ها شد و اعلام کرد: به شرط تضمین پرداخت بها، این املاک به فروش برسد و درآمد حاصل از فروش املاک هر شهرستان صرف بازسازی مدارس فرسوده و تکمیل پروژه های همان شهرستان گردد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 9415

به "مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید