محل اقامت سنتی کورت یارد در پکن

به گزارش مجله سرگرمی، Hutongs، به معنای"چاه های آب در مغولستان، به پیچ وخم مسیرهای باریک (6 تا 7 متر عرض) که توسط خانه های سنتی چینی شکل گرفته اند اشاره می نمایند (Siheyuan). در مرکز بیجینگ، کاخ امپراطوری (شهر ممنوع)؛ شاخه hutongs در امتداد دیواره ای شمالی، شرقی، جنوبی و غربی واقع شده است. تاریخ of به اندازه خود پکن قدمت دارد و به دودمان یوآن بنیاد می گردد (1271 - 1368).

محل اقامت سنتی کورت یارد در پکن

پیاده روی در میان the مثل سفر به زمان به دوران امپراطوری چین است، زمانی که زندگی یک خانواده معمولی چینی به ندرت از دیواره ای خانه های حیاط خود فراتر می رود. به خاطر چیدمان و ساختار کاملا ً تعیین آن ها، hutongs نماد افتخار پکن قدیمی گردیده اند. در اواسط دهه 1950 تعداد hutongs به اوج خود در 6، 104 رسید. اکنون تعداد این تعداد به حدود 2، 000 نفر کاهش یافته است تا به پروژه های برنامه ریزی شهری پیشرفته و شهری تبدیل گردد.

پکن Hutongs

بازدید از شهر ممنوع، شاید بدون تور of، ناقص باشد، زیرا دیدگاه موازی در مورد زندگی که درست بیرون کاخ سلطنتی در زمان اوج خود به وقوع پیوست، ارایه می دهد. در کوچه های باریک و باریک، بچه ها پناهگاهی برای بازی کردن و لگد زدن و لگد زدن به shuttlecocks پیدا می کردند، در حالی که فروشندگان دوره گرد از یک hutong به دیگری راه می یافتند، از میوه ها، سبزیجات و اسنک به چاقو، لوازم آشپزخانه و حتی خدمات barber.

هر hutong داستان مربوط به محل خود، مبدا، تاریخ، یا اشغال محل سکونت خود را بازگو می نماید و بر این اساس از طریق نام خود منعکس می گردد. کتاب"گلدان Pot"(که اکنون Dashaguo Hutong) است، جایی که آقای لیو در آن کارگاه خود را به فروش رساند و ظروف سفالی را به فروش رساند،"Xianyu kou Hutong"(Zhuanta Hutong) و"Cypress Hutong"(tiered -) و"Cypress Hutong"به نام"landscape -"نام گذاری شد.

سپس آن hutongs ها با حداقل a (as hutong)، طولانی ترین hutong (Qian Jiaomin)، کوتاه ترین hutong (Guantong Hutong) و the با the (Beixinqiao Hutong) وجود دارند.

تاریخ Hutongs پکن

Bejing hutongs محصول دودمان یوآن (1271 - 1368) است. پس از آنکه Kublai خان، بنیانگذار سلسله یوآن چین، پایتخت جدیدی در پکن تاسیس کرد، the را به عنوان شکلی از برنامه ریزی شهری در اطراف کاخ امپراطوری برگزید (در نهایت به آتش کشیده شد) و جایگزین آن شد (شهر ممنوع). بیشتر hutongs در طول یوآن، مینگ (1368 تا 1644) و کینگ (1644 تا 1912) ساخته شدند، که به دنبال یک ساختار شبکه مانند که از بخش های مرکزی پکن، از بخش های شمالی، جنوبی، شرقی و غربی کاخ امپراطوری عبور می کردند.

براساس قوانین فنگ شویی (geomancy چینی)، تقریبا ً تمام hutongs در شرق - غرب با ورودی اصلی رو به جنوب، در زمستان و نسیم در تابستان ساخته گردیده اند. از کاخ امپراطوری، hutongs شرقی و غربی برای طبقه اشراف، نجیبزادگان و مقامات کاخ که در اختیار امپراطور قرار داشتند، رزرو گردیده بودند. اینها more و مزین به سقف، ستون ها و همچنین نقاشی های زیبا و باغ های landscaped هستند.

مناطق شمالی و جنوبی در طراحی و تزیین بسیار کوچک تر و ساده تر هستند، که منعکس نماینده وضعیت اجتماعی محل سکونت آن ها است که اغلب آن ها مردم عادی، کارگران، هنرمندان و بازرگانان بودند.

نکات برجسته و ویژگی های

Zhuanta Hutong (Brick Tower)

مرکز سرگرمی در طول سلسله Yuan و دودمان مینگ، و یک مرکز سیاسی در دوران دودمان چینگ. Zhuanta Hutong که نزدیک خیابان Xisi جنوبی (غرب دریاچه Beihai) واقع گردیده است، زمانی 10 گروه اپرا پر رونق، 20 تئاتر و محل سکونت دو نویسنده مشهور، لو شون و ژانگ Henshui و همچنین رئیس سابق جمهوری خلق چین (1968 - 1968)، لیو Xioqi را در خود جای داد. مرکزی به نام Zhuanta Hutong یک برج 10 متری است که به یک راهب دانشمند به نام"وان سونگ"اختصاص دارد. این برج پس از چندین بازسازی هنوز سبک دودمان یوآن بنیاد خود را حفظ نموده است.

Shichahai

شمال غربی

"شهر dden"، در شرق دریاچه چینگ های، این منطقه محل زندگی شبانه زنده و همچنین رستوران های شلوغ و خیابان سنتی bars.From است که از پل Jing بر فراز دریاچه Houhai به سمت غرب عبور می نماید تا از یکی از مناطق مسکونی لوکس بازدید کند. کاره ای مهم شامل عمارت مجلل شاهزاده gongs (که در آن آخرین امپراطور پو یی متولد شد) و در جنوب غربی آن، محل اقامت زیبای حیاط افسانه ای اپرا Mei Lanfang می باشد. South Bridge در جنوب شرقی (Jing Ding) معروف به Lotus Lane (Tien سپید دندان) است. در اینجا، شما رستوران های مدرن، رستوران ها و بارها، یک خانه چای قدیمی و یک زندگی پر زرق و برق و محل زندگی شبانه پیدا خواهید کرد. به ناحیه Shichahai برمی گردم، برای دریافت تصاویر panoramas از کل منطقه، برج درام را بالا می برم.

Yandai Xiejie (سیگار کشیدن)

خیابان of جنوبی بین Qianhai و Houhai در ناحیه Shichahai، سیگار کشیدن زمانی بخش بزرگی از انبارهای لوله های با ریشه بلند از خاتمه دودمان چینگ را در خود جای داده است. امروزه این یک منطقه تجاری فعال با فروشگاه های فروش اقلام فرهنگی مانند مبلمان کلاسیک، عتیقه جات، لباس های قبیله ای، صنایع دستی و سفالگری است. به غیر از فروشگاه های سوغاتی، یک ترکیب غذای سنتی از جمله رستوران ها، بارها، قهوه خانه ها و کافه ها به جاذبه های اصلی of Xiejie تبدیل گردیده اند. در شب، زمانی که مغازه ها و خیابان ها روشن می شوند، فضا دلپذیر و پذیرا است. با روبرو شدن با the picturesque در غرب، اینجا مکانی ایده آل برای توقف یک فنجان قهوه و قدردانی از مناظر آن است.

خیابان فرهنگ Liulichang (کارخانه Factory glaze)

خیابانی از هنرمندان در نزدیکی دروازه صلح (Heping) در ناحیه Xuanwu، Liulichang جایی بود که کاشی های براق برای کاخ ها، معابد و محل سکونت مقامات دولتی فراوری می شد. امروزه، بازدیدنمایندگان لذت می برند از تابلوهای نقاشی، آثار هنری، مایو، کتاب های قدیمی، کتاب های قدیمی و هر چیز خطاطی مرتبط. با دره ای شیشه ای روشن و لبه های بام با شکوه و با شکوه ساختمان های با سقف پوشیده گردیده از سقف، که هوای اینجا سرشار از Beijing پکن کهن است.

Qian شی گرا:

این hutong قطعا ً برای the نیست. سابقا بخش مالی در دوران سلسله کینگ، کان شی Hutong (که در Dong شنگ، شرق شهر ممنوع) قرار داشت، به وسعت 70 سانتی متر و تنها 40 سانتی متر در نزدیکی Qianmen (جبهه مقدم) مشهور است. برخی می گویند که این خطوط باریک طوری طراحی گردیده اند که نشانه دزدی باشند، چرا که این ناحیه برای 26 mints و تامین سکه های تقریبا ً هر بانک در شهر استفاده می گردد. به عنوان مرکز مالی دیگر، چون همه ساختمان ها در طی شورش سال 1900 به آتش کشیده شدند، Qian شی امروز منطقه مسکونی است. بیشتر ساختمان ها را می توان به دوره late کینگ برگرداند.

Juer Hutong

این مسیر سابق با تاریخی که به سلسله مینگ برمی گردد جایی است که پکن قدیمی و جدید پکن با آن روبرو می شوند. در سال 1987، بخش شمالی of Hutong (شمال شهر ممنوع، شرق دریاچه Huhai) در یک پروژه آزمایشی به نام پروژه اسکان Juer Hutong به رهبری پروفسور وو Laingyong از دانشگاه مشهور Tsinghua پرداخت. هدف از این پروژه حفظ خانه های سنتی حیاط بود، اما در همان زمان آن ها را به مجتمع های آپارتمانی با بهبود تهویه، زه کشی و سیستم های بهداشتی و همچنین طبقات اضافی مدرن سازی کرد. موفقیت این پروژه به معنی آینده ای روشن برای the است، زیرا آن ها جای خود را در کنار Beijings شیشه و استیل پیدا خواهند کرد، به جای آن که در ابتدا با تخریب روبرو شوند. امروزه بخش بازسازی گردیده یک منطقه محبوب در میان بازدیدنمایندگان است.

خوب است که بدانید و برای دوشیزه فیرفاکس چه اتفاقی می افتد؟

سعی کنید یک تور ریکشاو را به پایین خیابان باریک ببرید. این به همان اندازه نزدیک شدن به تجربه روزگار قدیم است. قبل از اینکه سوار یکی از آن ها شوید درباره قیمت مذاکره کنید و درباره قیمت مذاکره کنید.

همیشه هنگام خرید سعی کنید چانه بزنید.

بگذارید در هزارتوی of گم شوید. خودتان را در تاریخ غرق کنید.

یکی از مهم ترین بخش ها، منطقه ای است که در جنوب برج Drum واقع شده است.

اکثر hutongs در مترو قابل دسترسی هستند. با یک نقشه توریستی برای اطلاعات مسیر دقیق مشورت کنید.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 926

به "محل اقامت سنتی کورت یارد در پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محل اقامت سنتی کورت یارد در پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید