عقربه شفافیت روی 10: 10 دقیقه؛ فتح الله زاده: ژن خوب نیستم و با فامیل بازی نیامدم، وزیر بدون اجازه ناظمی آب نمی خورد، نمی گذارند بیایم چون استقلال قوی می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش علی فتح الله زاده خوئی مدیر عامل اسبق استقلال تهران مهمان برنامه 10:10 دقیقه بود و به سوالات این روز های فوتبال از جمله ناکامی استقلال و ابهامات دوره مدیریتی اش و اختلاف با وزارت ورزش و جوانان پاسخ داد.

عقربه شفافیت روی 10: 10 دقیقه؛ فتح الله زاده: ژن خوب نیستم و با فامیل بازی نیامدم، وزیر بدون اجازه ناظمی آب نمی خورد، نمی گذارند بیایم چون استقلال قوی می گردد

متن کامل مصاحبه به توضیح ذیل است:

من یک دکترای معادل سازی شده دارم که در 70 کشور جهان معتبر است و هر بارعادل فردوسی پور به آن می پرداخت البته بعد از اینکه ما رفتیم و در یک دانشگاه جمهوری آذربایجان که مورد تایید وزارت علوم هم هست مدرک دکترای اقتصاد بین الملل گرفتیم دیگر هیچ صحبتی نکرد،عادل هم در مورد دکترای من باید تمکین کند چرا که اثبات شده است.

بله البته من گله کردم گفتم که دکترا به چه درد من می خورد من فقط می خواستم بگویم فتح الله زاده فقط می خواهد بگوید که مدیر عامل یک باشگاه بزرگ به تحصیلات اهمیت می دهد و این برای جوانان یک الگو باشد و نمی دانم چرا عادل اون روز به این موضوع پرداخت.من معتقدم کار خوب را باید انجام داد و تحصیلات من هم از همین کارهاست و در حال حاضر با همان مدرک می توانم تدریس کنم و جوانان را مطلع کنم و به علم روز مسلط شوند.

برای دریافت درجه پروفسوری به آذربایجان دعوت شدم/ دکترا گرفتم که الگوی جوانان باشم

دلیل اینکه چرا نخواستم در ایران دکترا بگیرم دلیلش این بود که ما در کشورمان در برخی رشته های تحصیلی فقط 2 یا 5 نفر می توانند در مقطع دکترا تحصیل نمایند که رتبه بالایی داشته باشند و جوانان این کار را انجام می دهند و بنده مشغله زیادی داشتم از جمله اداره کردن نشریاتم و باشگاه استقلال و همینطور کارهای فرعی به همین دلیل تصمیم گرفتم در خارج از کشور به تحصیلاتم ادامه دهم و جمهوری آذربایجان را به دلیل هم زبانی انتخاب کردم و یکی از دوستانم این آموزشگاه را که معتبر هم هست به من معرفی کردند اخیرا هم می خواهند درجه پروفسوری را به 3 نفر بدهند که یکی از آنها من هستم.

من بارها گفته ام ورزش مثل آکواریوم است و شما از هر طرف بخواهید پنهان شوید باز هم دیده می شوید و از هر طرف باز است و شما دیده می شوید من شفاف زندگی کردم و شفافیت را دوست دارم.

توانایی مقابله با من را نداشتند شایعه سازی می کردند/ اسطوره پرسپولیس را یا 33 میلیون جذب کردم

متاسفانه کسانی که نمی توانستند با من مقابله نمایند و در گفت و گو با بازیکن کم می آوردند این شایعات را درست می کردند مثلا بالاترین رقمی که ما دادیم به اسطوره پرسپولیس دادیم و او را انتقال دادیم به استقلال و گفته بودند که ما 90 میلیون به او دادیم برای یکسال در صورتیکه ما برای 3 سال این رقم را داده بودیم و همان زمان تیم فوتبال پرسپولیس بازیکنان گرانتری نسبت به او خریده بود و دوست دارم تراز مالی ما و پرسپولیس را آنالیز کنید.

این ادعاست که پرسپولیس 10 میلیون به هاشمی نسب می داد.

آنها 75 میلیون تومان برای 3 سال به او دادند و ما بیشتر دادیم و او به استقلال آمد و اسناد این انتقال را داریم باید تمام تراز های مالی را ببینید بعد آنالیز کنید چرا که ما دولتی هستیم و باید اسناد را قانونی انجام دهیم من ادعا می کنم از تمام مدیران عامل پرسپولیس در دوره من تراز مالی ما مناسب تر بوده است.

من ماکسیما به بازیکن می دادم آقایان بنز می دادند/ یک و نیم میلیارد از استقلال طلب دارم

پول استقلال را از دوستان تهیه می کردیم گدایی می کردیم برنامه ریزی می کردیم اما من آنقدر پول دار نیستم ولی مقداری هم خودم یاری می کردم من این تیم را دوست دارم و از این به بعد هم این کار را می کنم من اعتقاد دارم یک کسی یاری می نماید مسجد می سازد من هم برای این تیم خرج کردم و به نظرم ایرادی ندارد چون استقلال را دوست دارم.

من اگر به بازیکن ماکسیما می دادم رقیب ما بنز می داد که گران تر از ماکسیما است ،ما کوشش می کردیم قرارداد اسپانسری ببندیم و بازیکن ترانسفر می کردم ، ما با چندین بانک قرارداد بستیم و تبلیغ می کردیم و پول می گرفتیم ، در 6 سال اول دوران طلایی استقلال است و ما به دلیل ترانسفر های اروپایی درآمد مان از هزینه بیشتر بود و این به دلیل ترانسفر بازیکن به آلمان بود.

باید خرج می کردم؟ مگر شما ازجیبتان برای صدا و سیما خرج می کنید؟

البته من کمی هم خودم خرج کردم و آمدم یک ساختمان ساختم و 2 سال بعد آن را فروختیم و خرج باشگاه کردیم و اسناد آن معین است و من الان بالغ بر 1 و نیم میلیارد طلب دارم چون من احتیاج مالی نداشتم این کار را کردم و باز هم اگر بتوانم این کار را می کنم یک زمانی قریب مدیر عامل استقلال پول نداشت و امیر حسین صادقی می خواست از استقلال برود و من مدیر عامل نبودم 50 میلیون دادم و او را حفظ کردم و مدرک آن موجود است.

الحمدلله خدا به هر کسی به اندازه ای داده به ما هم همینطور،من در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و وضع مالی ام پولم را می خواهم اما هیچوقت از باشگاه خودم شکایت نمی کنم.

همه من را می شناسند و نگران نیستم که کسی از دست من ناراحت شود ،یک خبرنگار از من سوال کرد شما از وزیر ورزش تعریف کردید در صورتیکه قبلا نظرتان چیز دیگری بود و این یک تناقض است و من در جواب خبرنگار گفتم انسان ها خوب و بد دارند و من هر جا کار خوب ببینم می گویم و عملکرد ضعیف را هم نقد می کنم.ما باید با واقعیت ها زندگی کنیم یک زمانی فتح الله زاده را کوبیدیم و گفتیم شما زیاد خرج کردید از همین شعار هایی که می دهند وزیر می توانست بنده را صدا کند بگوید شما زیاد خرج کردید و تراز مالی مرا آنالیز کند اگر کم نوشتم که باید از من تشکر هم بنمایند و شما باید من را با پرسپولیس و سپاهان مقایسه کنید من همیشه کمتر خرج کردم اما چون قوی بودم و با آدم های قوی کار می کردم برای همین این ادعاها مطرح می شد.

ناظمی با من مشکل دارد و سلطانی فر بدون اجازه او آب نمی خورد/ سند سفارش خادم در مورد یک فرد را نگه داشتم/ از بد شانسی من هر دو نفر پُست وزارتی گرفتند و ذهن وزیر را خراب کردند

مردم باید قضاوت نمایند من حدود 15 سال در استقلال فعال بودم وقتی صحبت از 4 قهرمانی در جام حذفی است یعنی استقلال 6 قهرمانی در 70 سال داشته و 4 جام متعلق به دوران من است و این آمار قابل توجهی است و با این شرایط آیا اگر فردی وزیر شد نباید بنده را بخواهد و بگوید و شما که این آمار را دارید زحمت کشیدید دست شما درد نکند؟ یا حداقل به من بگوید این حرف ها را پشت سر شما می زنند تا من از خودم دفاع کنم؟این نقص یک وزیر است که در جایی که یک فرد زحمت کشیده و مردم به او احترام می گذارند و هوادار دوستش دارد یکبار حرف هایش را نمی شنود. من با مازیار ناظمی زمانی که خبرنگار و مجری بود و در صدا و سیما شاغل بود مسئله ای پیدا کردم و ایشون یک مطلبی علیه استقلال نوشت و ما شکایت کردیم و دوستان گفتند رضایت بده من هم کوتاه آمدم و یک زمانی هم خادم یکی را معرفی کرد در مورد ساخت فیلم و این چیز ها و من نامه کتبی آنرا دارم و نمی دانم دوستش بود یا نه اما او معرفی نموده بود ، از بد روزگار اینها معاون وزیر شدند و البته ناظمی الان مدیر کل روابط عمومی است ولی وزیر بدون اجازه او آب نمی خورد و همین باعث شد که این جو سازی ها شود و بگویند فتح الله زاده بدهکار است ، دادگاهی دارد و ...آقای وزیر از اینجا می گویم من هیچگونه دادگاهی ندارم و بدهی ندارم همه پرونده ها را رفتم و تبرئه شدم همه اینها تهمت و نامردی بود و با این وجود یکروز علیه آنها شکایت خواهم کرد.

من نمی گویم وزیر آدم ساده یا پیچیده ای است و به حرف این و آن گوش می نماید اما آنچه واضح است او تابع شده است یا رفیق آن ها بوده و یا اعتماد داشته به هر حال هرچه بوده است به چه دلیلی یک بار از من سوال ننموده است که موضوع چیست.

سلطانی فر پرسپولیسی است/ وزیر می داند اگر من بیایم استقلال قدرتمند می شود/ بادمجان دور قاب چین ها باعث حمایت زیاد وزارت از پرسپولیس هستند

وزیر پرسپولیسی است و البته این موضوع ایرادی ندارد و هر کسی می تواند هوادار یک تیم باشد من با علی پروین دوستم که یک پرسپولیسی است اما اگر به همان پروین بگویید 3 مدیر موفق را در فوتبال نام ببرد اسم مرا حتما خواهد گفت ما با هم دوستیم و رفیق فقط رقابت داریم.

آقای وزیر می داند اگر من بیایم استقلال قوی می شود برای همین ذهن وزیر را خراب کردند حمایت ها از پرسپولیس زیاد بود و البته باید این حمایت باشد اما نباید به حدی برسد که سایر تیم ها معترض شوند و همین حمایت ملی تبدیل شد به ضد ملی و باعث شد که در چند شهر به اعتراض منتهی شد وزیر کار های خوبی هم انجام داده و اسپانسری که برای دو تیم درست نموده بسیار کار بزرگی بوده است.

من احساسم این است که استقلال مظلوم واقع شده من تحلیلگرم و تحلیل می کنم و مردم برداشت می نمایندچرا زمانی که من بودم تراز مالی ما بهتر از پرسپولیس بود و بدهی های کمتر اما امروز وضع استقلال بدتر و بدهی های پرسپولیس کمتر شده است چرا؟

من با سلطانی فر زاویه دارم اما احساس می کنم باید انصاف رعایت شود برخی اطرافیان به دلیل این اتفاق بیشتر حمایت می نمایند تا وزیر خوشش بیاید و بادمجان دور قاب چین شده اند و خود وزیر زیاد تاثیر ندارد و این جور نیست و آن ها عامل این اتفاق هستند و وزیر این را نمی خواهد.

با بازیکن مصدوم خارجی قرارداد 3 ساله بستند/ کمیته پزشکی در مورد این بازیکن هشدار داده بود

ما اگر می گوییم مدیران سابق باشگاه استقلال بدهی خارجی دارند همه ما داریم ولی من بازیکن می آوردم مثل ساموئل مرحوم و همه او را دوستش دارند و از او لذت می برندندو ما 100 هزار دلار هم بدهکاریم و باید بپردازیم اما بازیکنی که مثل بویان در استقلال می آید وکمیته پزشکی تیم تایید می نماید که مصدوم است چرا با 400 هزار دلار با او قرارداد می بندند در صورتیکه او در خارج از ایران با 40 هزار دلار بازی می نموده است چرا قرارداد با او بسته شده است؟

من هم بازیکن خوب نیارم و مشکل مالی ایجاد شود ایراد دارد اما بازیکن مثل بویان نیاید که مصدوم باشد و با وجود اسناد پزشکی آن باز هم قرارداد بسته شود که این اتفاق ایراد دارد. چرا بازیکن بدرد نخور را 3 ساله می بندند و تیام را 3 ماهه و این ایراد است ما کارشناسی نظر می دهیم و چیز ساده ای است و پیچیده نیست؟

تعویض مکرر مدیر عامل از دلایل اصلی ناکامی استقلال است 3 مدیر عامل در 4 سال عوض شده است و ثبات در مدیریت وجود نداشته در حالی که اداره کردن این دو باشگاه کار بسیار سختی است شاید گرشاسبی بتواند وزارت ورزش را اداره کند اما سلطانی فر نمی تواند باشگاه پرسپولیس را اداره کند. زمانی که گودرزی وزیر وقت من را برداشتند من گفتم آقا مدیران بعدی را عوض نکنید، همان وقت گفتند ما داریم خواهش می کنیم که افشار زاده بیاید و مدیرت استقلال را قبول کند و بعد از 6 ماه همان افشار زاده را زدند و ناکارش کردند

.آیا افشار زاده در ورزش ما کم کار نموده است؟ آدم کوچکی است ؟ او برای ورزش ایران بسیار مفید بوده و خدمت نموده است وبا این وضع در استقلال روبرو شد این ها غلط است و باید مدیر ثبات داشته باشد و من مطمئن بودم اگر سلطانی فر با من یک جلسه می گذاشت شرایط استقلال متفاوت می شد و من اطلاعات می دادم و اطمینان داشتم ذهنیتش پاک می شد.

سلطانی فر جواب پیامک من را نداد/ حرف هایی که در مورد من به وزیر زدند خنده دار بود

من به وزیر پیامک زدم و نامه نوشتم و اگر خواستید در اختیار شما قرار می دهم و نوشتم من دشمن شما نیستم من استقلالی هستم و پست هم نمی خواهم حداقل نظرات مرا بشنوید حتی جواب پیامک من را هم ندادند.حرف هایی که در مورد من به وزیر گفتند خنده دار است حساب ما مسدود بود و ما آمدیم یک حساب باز کردیم والبته با مجوز هیئت مدیره به نام من و مسئول حسابداری و با 3 امضا خرج کردیم تا رتق و فتق امور باشگاه انجام شود و بعد برای همین موضوع ما را خواستند و ما گفتیم با مجوز هیئت مدیره بوده است و آقایان گفتند چیزی در باشگاه وجود ندارد.

هنوز قانونی من مدیر عامل استقلال هستم/ تفریح و سفر ها برای آنهاست و دادگاه ها برای من/ شکایت کنم استقلال تعلیق می شود

آیا این مردانگی است؟ بعد من خودم یک نسخه بردم برای مراجع قضایی و پذیرفتند و این اتفاق در زمان افتخاری افتاد که ایشان می توانست به من زنگ بزند و این کار را نکرد و وقتی به او گفتم گفت من نمی دانستم و سندی در این باره در باشگاه نبود.

من از وزارت پست نخواستم فقط می توانستند از اطلاعات من استفاده نمایند ،حرمت و احترام مرا حفظ نمایند من 4 سال است که رفته ام و هنوزاسم من به عنوان مدیر عامل ثبت شده است ،4 مدیرعامل آمده است اما هنوز به نام من است و این یعنی تخلف!

برخی از دوستان زرنگ هستند دستورات و تفریحات و سفرها را می روند اما درگیری های وزارت اقتصاد و دارایی و دیوان محاسبات بر عهده من است.من الان اگر اعتراض بکنم به یک جای حقیقی و حقوقی استقلال تعلیق می شود بعد من می شوم آدم بد!

من تا بحال 10 بار دادگاه رفتم و شکر خدا کارم را درست انجام دادم و محکوم نشدم.

من چون با پوست و استخوان مسائل مدیریتی استقلال را درک نموده ام لرزه به تنم افتاد، نمی تواند این مدیر به تنهایی از پس این مسائل بر بیاید و باید وزیر ورزش 30 میلیارد تومان وام به این مدیر بدهد تا مسائل آنها حل شود البته بلاعوض نیست و می توانندطی 2 سال این بدهی را برگردانند ، می گویند باشگاه دولتی است اما وقتی مدیرعامل یاری مالی می خواهد میگویند خودتان تهیه کنید!دلیل موفقیت پرسپولیس تغییرات کمتر در مدیریت است و همین امروز اگر دست به کار شوند ظرف 1 ماه استقلال به روال عادی بر می شود همه چیز گل و بلبل می شود.

یک زمانی استقلال مدیریتش ثابت بود و پرسپولیس را تغییر می دادند این موضوع در زمان من بود و همان دوران طلایی استقلال را رقم زد همین وضعیت امروز استقلال را تیم فوتبال پرسپولیس داشت البته این یکی از عوامل است.

افتخاری آدم خوب و سالمی است اما من به او گفتم دور اطرافی های او قوی نبودند کدام از این 8 بازیکن که عکس هم می انداختند بدرد استقلال خورد باید از کمیته فنی نظر می گرفت ومگر استقلال چطور لطمه خورد باور کنید اگر جپاروف و تیام می ماندند و امید ابراهیمی را از دست نمی دادند الان استقلال از پرسپولیس قوی تر بود.

این نوع قرارداد بستن در محلات هم نیست/ توفیقی از اقوام امیر خادم است/ با 30 میلیلارد وام مشکل استقلال حل می شود

همین آقای پندار توفیقی باید در مورد قرارداد ها دقت می کردند مگر می شود با بازیکنی قرارداد از راه دور بست که استقلال این کار را نموده است ببینید چه کسانی سر فوتبال ما هستند حتی در فوتبال محلات هم این اتفاقات نمی افتد آیا بازیکنی که قرار است بیاید تست بدهد باید برایش قرارداد را ارسال کنید؟ بعد همین آدم ها می گویند فلانی بدهی داشته است در صورتیکه بدهی های من مربوط به سازمان تربیت بدنی بوده است و با ما قرارداد 50 -50 بسته بوده و ما کامل تعهداتمان را عمل کردیم.

بله توفیقی از اقوام امیر خادم است ،اگر فامیل هم سر کار می آوردند باید یک نفر قوی را بیاورند که بتواند وظایفش را انجام دهد و من به فتحی گفتم که رسانه ای نکن اما هر یاریی از دست من بر می آید بگو من انجام می دهم و همه باید از فتحی حمایت کنیم اما یک خواهش از وزارت ورزش دارم که با 30 میلیارد تومان وام می شود بدهی های انباشته استقلال را حل کرد.

بله

البته من معتقدم توفیقی ندانسته این کارها را نموده است و من همیشه حرف هایم را می زنم و واقعیت را می گویم ، قیامت را هم در نظر می گیرم.

سیاسیون می خواهند از راه فوتبال معروف شوند و از این فضا استفاده نمایند و خود ما هم در استقلال معروف شدیم اما من ورزشی بودم و به ورزش آمدم.

من ژن خوب نیستم اما با توصیه ایروانی آمدم/ افتخار می کنم فامیل آقا محمدی هستم/ قریب هم سفارشی آمد

من اگر ژن خوب بودم جای بهتری بودم همه مدیران با آشنا بازی می آیند اما کاش همه مثل فتح الله زاده با فامیلی می آمدند و این همه قهرمانی یک نایب قهرمانی و 2 مقام سومی در آسیا 4 قهرمانی جام حذفی 7 قهرمانی برای استقلال می آوردندکاش همه اینجوری فامیلی می آمدند و این همه افتخار کسب می کردند.من کمپ ساختم که 300 میلیارد قیمتش است و برای استقلال ارزش افزوده و افتخار من است .

خیر،من قبلا بازیکن تیم جوانان ایران بودم و در نوجوانی تیم پرسپولیس خوی بودم و اگر به ورزش آمدم چون ورزشی بودم و در دو میدانی هم قهرمان غرب ایران بوده ام ضمن اینکه من را فامیلم نیاورد. دکتر ایروانی و میر ولد من را دعوت کردند چرا که من سردبیر استقلال جوان شدم و در جلسات حضور داشتم آنها از من دعوت کردند که من بیایم آقای قریب هم ژن خوب نیست مدیر خوبی است و البته او را هم آقای ایروانی آورد نباید جلوی آدم های توانمند را ببندیم من افتخار می کنم از اقوام آقای آقا محمدی هستم اما او مرا به رسانه نیاورد در استقلال هم با سفارش او نیامدم باید حسادت ها و خوب تدبیر نکردن ها را کم کنیم هر کسی بالاخره از سوی کسی به کار دعوت شده است دادکان هم به همین شکل بوده است.

فساد در فوتبال یک هزارم دیگر بخش هاست/ خصوصی سازی کنیم فساد از بین می رود

فسادی که در فوتبال است از دیگر مراکز کمتر است و از اول انقلاب تا کنون به هزار میلیارد هم نمی رسد و از بخش های دیگر کمتر است باید فوتبال را خصوصی کرد و اگر استقلال را واگذار نمایند من پول ندارم بخرم اما دوستان هستند که این کار را بنمایندهر کسی باید به سن بلوغ برسد که تشکیل زندگی بدهد و گرنه تیم هایی مثل استیل آذین در بخش خصوصی مو فق نبودند به همین دلیل است که به بلوغ نرسیده بودند اما استقلال و پرسپولیس ریشه دار هستند و در صورتیکه خصوصی شوند می توانند موفق باشند.

پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن قابلیت خصوصی شدن دارنداما دولت می آید کور و شل ها را برای خصوصی سازی انتخاب می نماید.

جلوی وام مرا گرفتند چون چک برای استقلال دادم /ثروتم از شهرتم کمتر است

من یک روز برای وام رفتم بانک که 400 میلیون تومان برای ساخت یک ساختمان بگیریم که کار نشریات و فرهنگی بکنم به من وام ندادند و گفتند به خاطر چک های برگشتی دوران استقلال نمی توانم وام بگیرم مردم فکر می نمایند ما به همان اندازه شهرت ،ثروت هم داریم اما واقعا من وسعم برای خرید استقلال نمی رسد، من درنهایت بتوانم 10 درصدش را بخرم اما باید این تیم ها را خصوصی کنیم بعد اینقدر گیر ندهیم که فلان مدیراین کار را کرد و بدهی داشت و غیره ...

استقلال با درآمد پایداری که از هوادارانش پیدا نموده است که بالغ بر 50 یا 60 میلیارد است با این میشود استقلال را عوض کرد اول اینکه آقای سلطانی فر یا بلا عوض و یا وام باید 30 میلیارد بدهد تا استقلال تعلیق نشود و و 20 میلیارد هم سالانه در آمد دارد و می تواند با خارجی ها و داخلی ها توافق کند.

نباید زیر آب شفر را بزنند/ استقلال با 3 بازیکن و 30 میلیارد وام دوباره به اوج بر می شود

نباید زیر آب شفر را بزنند او چه کار کند باید با این همه بازیکنی که از دست داده چطور تیم را جمع کند. استقلال باید او را حفظ کند و با جذب 3 بازیکن دوباره موفق شود و به روز های اوج و روال مثبت بر می شود باید همه یاری نمایند و بارها نباید روی دوش فتحی بماند چون تنها نمی تواند؟

کی روش در حقیقت برای همه فوتبال ما تصمیم می گیرد و ما از اول راه را اشتباه رفتیم اما او نتایج خوبی با تیم ملی گرفته است و شاید اگر نبود همین موفقیت ها هم رقم نمی خورد ما باید تعریف حد و حدود مربی و مدیریت را از اول معین می کردیم این بار درآسیاست و اگر قهرمان نشویم باید چه کار کنیم اما فعلا باید در فاصله کوتاه در جام ملتها صبر کنیم اگر کی روش ما را در آسیا هم قهرمان نکند آنوقت تصمیم بگیریم و اگر قهرمان شویم که یعنی این چند سال کی روش کارش را خوب انجام داده است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

chinaro.ir: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7111

به "عقربه شفافیت روی 10: 10 دقیقه؛ فتح الله زاده: ژن خوب نیستم و با فامیل بازی نیامدم، وزیر بدون اجازه ناظمی آب نمی خورد، نمی گذارند بیایم چون استقلال قوی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقربه شفافیت روی 10: 10 دقیقه؛ فتح الله زاده: ژن خوب نیستم و با فامیل بازی نیامدم، وزیر بدون اجازه ناظمی آب نمی خورد، نمی گذارند بیایم چون استقلال قوی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید