عدد های عجیب ارزی

به گزارش مجله سرگرمی، کاهش نابرابری و بهبود تحرک اجتماعی، شناسایی منابع جدید رشد و تعدیل و ترازکردن اهداف جدید مبتنی بر شرایط برای بهبود عملکرد مالی، دغدغه ای جهانی شده است. بحران شیوع بیماری کووید 19 شرایط را پیچیده نموده، اما فرصت های بی نظیری را نیز مهیا نموده است.

عدد های عجیب ارزی

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

شرق در ادامه نوشت: برجسته ترین فرصت، بهره جویی از فناوری های دیجیتالی و حرکت به سمت توسعه اقتصاد دیجیتال است. شتاب دگرگونی افزایش یافته، تکنولوژی های نوین از راه می رسند و نشان از انقلابی در صنایع گوناگون می دهند. با این سیر، جنبش فناوری و اثرات اقتصادی آن در آینده نزدیک قابل توجه خواهد بود. اینک در سال 2020 میلادی، با وجود رایانه های کوانتومی و نسل پنجم تلفن همراه، ضرورت حضور فناوری های تأثیرگذار در اقتصاد و سبک زندگی جوامع، محرز شده است.

این نوشتار فراز هایی از کاربرد های فناوری اطلاعات، منجر به توسعه سایر بخش ها و یاری رسان به رشد و پایداری سلامت و اقتصاد ارائه می نماید. به زودی رویکرد های بهداشتی پیشگیرانه تر می شوند و فناوری زیست شناسی مبتنی بر هوش مصنوعی، دانش خود را پیرامون نقش گیاهان و منابع طبیعی در سلامت انسان تکمیل می نماید.

پس از همه گیری بیماری کووید 19، مردم نسبت به سلامت خود حساس تر شده و تقاضا برای غذای سالم افزایش یافته است. بالابردن ایمنی بدن به روش طبیعی، دیگر یک هدف تعریف شده دنیای است، بنابراین صنعت بهداشت و درمان، با ارتقای هوش زیستی، توانایی انعطاف پذیری نسبت به تحولات زندگی مردم خواهد داشت و آن ها را به مراقبت بیشتر در راستای کاهش هزینه های درمانی ترغیب و یاری خواهد نمود.

برآیند آن، عوارض جانبی و مرگ ومیر کمتر بوده و فقط برای حادترین حالات، احتیاج به مراقبت های ویژه وجود خواهد داشت. با راهیابی فناوری به زندگی روزمره تعداد کمتری از افراد بیمار، خانه های خود را ترک می نمایند که منجر به افت شیوع بیماری ها شده و بار اقتصادی و انسانی سیستم های بهداشتی را کاهش می دهند. در سال های اخیر پزشکی پیوسته در تکاپو بوده تا دانش و درک بیشتری از زیست شناسی انسانی را برای تصمیم گیری بالینی بهتر به دست آورد.

هوش مصنوعی ابزاری است که امکان می دهد تا فهم بیشتر و بی سابقه، از کلان داده های پزشکی که هرگز در گذشته به طور کامل از آن ها استفاده نشده، حاصل گردد. داده ها راهنمایی شده، تجزیه و تحلیل آن ها دانش فراوری می نماید و توانمندسازی بخش سلامت برتری می یابد. بیماری های لاعلاج مانند هر بیماری مزمنی کنترل می شوند و با غربالگری زودرس و پیشگیرانه، نوآوری در تشخیص بهتر، سهولت بیشتر آزمایش ها، دقت بالاتر، هزینه مناسب، تشخیص زودرس و مداخله در انواع بیماری های لاعلاج نجات جان انسان های بیشتری میسر می گردد و بار اقتصادی و عاطفی کشف دیرهنگام بیماری بر دولت ها، بیمه ها و مردم تقلیل می یابد.

از سوی دیگر، زمین دارای دانسته های پنهانی است که وقوف بر آن ها برای جلوگیری از بحران های مرتبط با همه گیری، لازم است. انسان ها 90 درصد از زندگی خود را در محیط ساخته شده توسط خود می گذرانند، اما اکوسیستم های باکتریایی، قارچی و ویروسی در این محیط وجود دارد که فقط فناوری های هوشمند و توانا در نمونه برداری سریع، دیجیتالی و تفسیر داده های میکروسکوپی، می تواند دریافت انسان از آن ها را ارتقا دهد.

آنالیز این لایه های نامرئی، امضا های ژنتیکی را شناسایی نموده و قادر خواهد بود دریابد چه وقت افراد در معرض عوامل بیماری زا هستند، کدام سطوح و محیط ها بیشترین خطر انتقال را دارند و تأثیرگذاری آن ها چگونه و تغییرات آن ها در چه مدت زمانی خواهد بود.

در سال های آینده دنیا شاهد تندروی بیشتری در این عرصه خواهد بود. این بینش نه تنها یاری گر جلوگیری از بروز همه گیری ها می گردد بلکه با استنباط بیشتر در طراحی محیط هایی، چون ساختمان ها، اتومبیل ها، مترو ها و هواپیماها، علاوه بر پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی، سلامت عمومی را بهبود داده و از خسارات اقتصادی جبران ناپذیر پیشگیری می نماید.

زنجیره های تأمین دنیای در دنیای فیزیکی، منجر به اتلاف مقادیر زیادی پول، انرژی، مواد و زمان می شوند، با کاهش جابه جایی های بین المللی و منطقه ای به واسطه شیوع بیماری کووید 19، شرکت هایی که محصولات را طراحی و فراوری می نمایند، به سرعت فناوری ها بر پایه رایانش ابری را به کار می گیرند تا داده ها و فرایند های محصول را هم زمان، هوشمند نموده و سراسر خطوط تأمین، فراوری و توزیع خود را بازتعریف نمایند.

این جریان هوشمندسازی می تواند فرایند فراوری را به طور مستمر به سطح بالاتر کمیت و کیفیت برساند و منجر به کاهش ضایعات و اتلاف منابع و افزایش درآمد گردد که در نهایت مصرف نمایندگان، از محصولات با کیفیت بالاتر، دسترسی سریع تر و هزینه کمتر لذت خواهند برد. محاسبات کوانتومی مراحل ابتدایی خود را پشت سر گذاشته و در سال های آینده صنایع با یاری آن، قادر به برطرف واقعی مسائل خود خواهند بود.

یکی از کاربرد های مهم این نوع جدید رایانه، شبیه سازی واکنش های شیمیایی پیچیده است، ابزاری قدرتمند که راستای نو در فراوریات محصولات دارویی باز خواهد نمود و محاسبات شیمی کوانتومی به طراحی مواد جدید با خواص مدنظر متخصصان یاری خواهد نمود.

در حال حاضر، بسیاری از شاخه های صنایع دارویی به آزمون و خطا، به مفهوم یک فرایند تکرارشونده، وقت گیر و پرهزینه اتکا دارند. کامپیوتر های کوانتومی ممکن است به زودی بتوانند این شرایط را تغییر داده و به طور قابل توجهی چرخه توسعه محصول را متعادل و هزینه های تحقیق و توسعه را کاهش دهند.

رشد صنایع دارویی و شیمیایی و کاهش هزینه های مرتبط با آن ها سهم بسزایی در رشد اقتصادی و ذخیره سازی منابع خواهد داشت. در شرایط کنونی، احتیاج به دسترسی آنلاین کالا ها افزایش بسیاری یافته و با وجود شبکه های تلفن همراه، کالا ها به آسودگی طی زمان اندکی تحویل مشتریان می شوند.

اما با رشد و تقاضای بیشتر، دسترسی به شبکه های 5G با تأخیر کم، ظرفیت و امنیت بالاتر ضروری خواهد بود. امکان ارائه خدمات با این فناوری برای مشاغل و کسب وکارها، می تواند تقویت نماینده فعالیت های اقتصادی از جمله کارخانه های هوشمند، نظارت آنلاین و فراوری محتوا باشد و اقتصاد مبتنی بر خدمات تلفن همراه را تغییر دهد. بر این مبنا افزار های جدید مانند روبات های خودران نسل های بعدی جامعه را قادر می نماید بازار های پررونق و سودآوری خلق نمایند.

روباتیک هم اکنون نیز بسیاری از صنایع را تحت تأثیر قرار داده، البته بعضی بخش ها تا حد زیادی دست نخورده مانده اند، مانند خرده فروشی مواد غذایی که با استفاده از کاربرد های روباتیک متحول خواهد شد. خرده فروشان با درآمد و بهره وری بالاتر و بازده مثبت تجارت مواد غذایی آنلاین روبرو شده و این فناوری دسترسی گسترده تر به مواد غذایی با سرعت و هزینه کمتر را فراهم می نماید.

شهرسازی و ساخت وساز نیز تبدیل به مجموعه ای هماهنگ از فرایند های فراوری هوشمند خواهد شد؛ ایمن، سریع و مقرون به صرفه، سازه هایی که با استفاده از مجموعه داده های غنی به وسیله اینترنت چیزها، هوش مصنوعی و تصویرسازی خلق می شوند. دقت در برنامه ریزی و اجرا، متخصصان ساختمانی را قادر می نماید که به جای آنکه محیط آن ها را کنترل کند، آن ها محیط را کنترل و فعالیت ها را آسان تر و طرح ها را با اطمینان بیشتر اجرائی نمایند. این آینده ساخت وساز است و البته از حالا شروع شده است. هوشمندسازی شهر ها ضرورت زندگی آینده و رشد اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

همه گیری بیماری کووید 19 ثابت کرد تا چه اندازه، فناوری برای حفظ و تسهیل ارتباطات مهم است، نه فقط برای اهداف کاری و تجاری بلکه برای ایجاد ارتباطات عاطفی. در چند سال آینده، فناوری هوش مصنوعی مردم را در لایه های احساسی انسانی به هم وصل و آن ها را به هم نزدیک تر خواهد نمود، حتی اگر از هم دور باشند، خط بین فضای فیزیکی و مجازی کم رنگ تر می گردد.

در حال حاضر یکی از نگرانی های اساسی در دنیا عوارض ناشی از خانه نشینی مردم و دوری از خانواده ها و دوستان است که در آینده هزینه های مرتبط با سلامت روانی جامعه را برتری خواهد داد؛ بنابراین قابلیت ملاقات با ارائه کاملا دیجیتالی، به طور مستقیم فراهم و بخشی از این مشکل حل خواهد شد.

البته ارائه این خدمات ساده نخواهد بود و حفظ حریم خصوصی داده ها برای ایجاد اعتماد در بین مصرف نمایندگان، نباید مغفول بماند. با افزایش اتصال دیجیتال، شرکت های فراورینماینده خدمات و محصولات ارتباطی باید شفافیت کامل و کنترل و امنیت داده های کاربران را سرلوحه خود قرار دهند. بهره جویی از پتانسیل تحول فناوری اطلاعات، برای حل مسائل در دنیا از جمله فقر، بیماری، ضعف تغذیه و... شروع شده و به زودی شاهد پیشرفت هایی ژرف در برطرف بعضی از این چالش های مهم دنیای خواهیم بود، زیرا کارآفرینان، سرمایه گذاران و عظیم ترین سازمان های تحقیق و توسعه، در به کارگیری راهکار های مبتنی بر فناوری اطلاعات و کاربرد عملی آن در تمامی ابعاد جامعه متمرکز شده اند.

همه گیری بیماری کووید 19 واقعیت تلخی را به جوامع در رابطه با چگونگی واکنش دنیای به آشفتگی های انسانی و اقتصادی نشان داد، اما لزوم و ضرورت شفافیت و سرعت اطلاعات در بالاترین سطح را برجسته تر کرد و ثابت کرد ضمن شناخت و حمایت از فرصت های فناوری و نوآوری باید با سریع ترین و کوتاه ترین راه ممکن به آن ها رسید.

با نوآوری و طراحی استراتژی های سرمایه گذاری قوی، پیشرفت اقتصادی در راستا صحیح قرار می گیرد، اما این امر احتیاجمند تحول عمیق در همه بخش ها بوده و تنها در صورتی محقق خواهد شد که تمامی مردم و نهاد ها همیار و همراه باشند و با جدیت در دگرگونی شرایط موجود و خلق شرایط جدید شرکت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 113759

به "عدد های عجیب ارزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدد های عجیب ارزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید