طراحی نقشه راه جامع و مشترک برای کشورهای عضو اکو لازم است

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، منصور غلامی ظهر سه شنبه در دومین روز از چهارمین نشست هیأت امنای بنیاد علمی اکو که در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است، گفت: ایران اسلامی و کشورهای عضو اکو نیازمند برنامه ریزی های دقیق مشترک در راستای برطرف چالش های پیش رو هستند و این برنامه ها باید با در نظر دریافت منافع مالی مشترک باشد.

طراحی نقشه راه جامع و مشترک برای کشورهای عضو اکو لازم است

وی اضافه نمود: امروزه همه کشورهای منطقه داری مسائل مالی هستند و بر این اساس با در نظر دریافت یک نقشه راه مشترک قادر همه این کشورهای عضو اکو می توانند مسائل خود در این زمینه را برطرف نمایند.

ضرورت استفاده از ظرفیت های علمی و فناوری کشورهای عضو اکو

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های علمی و فناوری کشورهای عضو اکو بیان داشت: بنیاد علمی اکو باید وارد حوزه های جدی تری مانند اجرای پروژه های مشترک، انتقال علم و فناوری، تبادل دانشمندان و دانشجویان میان کشورهای عضو گردد تا در راستا دنیای علوم جدید وارد شده و حتی این علوم را صادر کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت طراحی بنیاد نقشه راه جامع و مشترک میان کشورهای اکو در زمینه علوم و فناوری ابراز داشت: با توجه به ناامنی و بی ثباتی در دنیای کنونی، کشوهای همسایه می توانند با هم فکری و همکاری با یکدیگر از فعالیت های یکدیگر در زمینه های مختلف علمی در راستای پیشرفت کشورهایشان حمایت نمایند.

ضرورت فعالیت های مشترک منطقه ای میان کشورهای عضو اکو

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه شکاف میان کشورهای توسعه یافته با کشورهای در حال توسعه در دنیا امروز رو به افزایش است فعالیت های مشترک منطقه ای و استفاده از تجارب سایر سازمان های منطقه ای و بومی کردن آنها برای کشورهای منطقه ضرورتی است که بیش از گذشته محسوس است و باید عملیاتی گردد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 31288

به "طراحی نقشه راه جامع و مشترک برای کشورهای عضو اکو لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نقشه راه جامع و مشترک برای کشورهای عضو اکو لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید