ضرر 9 میلیون دلاری تهران از کاهش تقاضای سفر

به گزارش مجله سرگرمی، شهردار تهران از ضرر 9میلیون دلاری شهر تهران به دلیل کاهش شدید تقاضا برای استفاده از حمل ونقل عمومی خبر داد.

ضرر 9 میلیون دلاری تهران از کاهش تقاضای سفر

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی ضمن اشاره به اثرات تحریم های آمریکا بر سطح نارضایتی مردم درباره شرایط اقتصادی کشور گفت: تمام تلاش خود را به کار می بندیم، اما شرایط عادی نیست چرا که تحت تحریم های ظالمانه است.

وی به ضرر 9 میلیون دلاری شهر تهران به خاطر کاهش شدید تقاضا برای استفاده از وسایل نقلیه اشاره کرد و ادامه داد: از آن جا که بسیاری از شهروندان تهرانی برای استفاده نکردن از مترو ها و اتوبوس های شلوغ و پرجمعیت به استفاده از اتومبیل های خود روی آوردند، این امر هیچ کمکی به حل مشکل مزمن آلودگی هوای تهران نکرده است.

شهردار تهران افزود: مبارزه همزمان با ویروس کرونا و آلودگی هوا کار بسیار دشواری است چرا که مسافرت با اتومبیل شخصی برای شهروندان ایمن تر به شمار می رود، اما همین مسأله دودی را که اغلب آسمان پایتخت را می پوشاند، تشدید می کند.

بنا براعلام سایت شهر، حناچی که با خبرگزاری فرانسه گفتگو می کرد، گفت: این نگرانی نیز وجود دارد که پس از برقراری دوباره اعمال محدودیت در سفر با اتومبیل در ماه می برای کاهش آلودگی هوا، قطار های مترو بار دیگر در ساعات اوج ترافیک مانند مرکز شلوغ شهر، پرجمعیت شوند و در این صورت بازار بزرگ تهران که هم اکنون نیز مملو از خریداران است، می تواند به کانونی برای این بیماری همه گیر تبدیل شود.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 100268

به "ضرر 9 میلیون دلاری تهران از کاهش تقاضای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 9 میلیون دلاری تهران از کاهش تقاضای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید