صنایع فولاد مبارکه سنگان خواف به شبکه ریلی کشور متصل شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سنگان گفت: شرکت فولاد مبارکه سنگان ساخت این طرح ریلی را به طول 17 کیلومتر از یک سال قبل شروع کرد و بالاخره این شرکت به شبکه ریلی کشور متصل شد.

صنایع فولاد مبارکه سنگان خواف به شبکه ریلی کشور متصل شد

به گزارش خبرنگاران- اتصال این شرکت صنایع معدنی به شبکه ریلی کشور چهارشنبه 5 دی ماه با حضور حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان، راضیه علیرضایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و علی اصغر پورمند، مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه(میدکو) برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سنگان در حاشیه این مراسم گفت وگو با خبرنگاران مطرح کرد: پیوستن به شبکه ریلی کشور برای ما اهمیت زیادی داشت. عملیات زیرسازی خطوط، اجرا شده و نخستین خط روسازی نیز اجرا شد و امروز به بهره برداری رسید. وی اضافه نمود: قصد داریم خط مسیر ریلی مزبور را تا سرانجام سال به دو خط افزایش دهیم. با بهره برداری از این طرح، حوادث جاده ای منطقه و هزینه های حمل کاهش می یابد و یارانه ای که دولت بابت سوخت می دهد حذف خواهد شد و منافع ملی را نیز در پی دارد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه سنگان بیان نمود: با دو خطه شدن راه آهن سنگان خواف به جندق، تنگناهای فراوری در حوزه حمل گندله برداشته می گردد. سیدمحسن میرمحمدی ادامه داد: اجرای طرح ریلی اختصاصی فولاد مبارکه سنگان سبب می گردد 3 میلیون و 800 هزار تن کنسانتره سنگ آهن وارد کارخانه گندله سازی این شرکت گردد. به گفته وی، شرکت فولاد مبارکه سنگان تاکنون در بخش صنایع فولادی معادن سنگ آهن سنگان خواف، 250 میلیون یورو و 12 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ارزی و ریالی نموده است. میرمحمدی گفت: کارخانه گندله سازی شرکت فولاد مبارکه سنگان در حال فراوری سالانه 5 میلیون تن گندله است و ساخت کارخانه کنسانتره آن نیز با 82 درصد پیشرفت در حال تکمیل است که ظرفیت این کارخانه نیز فراوری 5 میلیون تن کنسانتره در سال خواهد بود. مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان خواف واقع در مرز افغانستان در محدوده مستطیل شکلی به طول تقریبی 22 کیلومتر و عرض 10 کیلومتر قرار گرفته است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 9172

به "صنایع فولاد مبارکه سنگان خواف به شبکه ریلی کشور متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع فولاد مبارکه سنگان خواف به شبکه ریلی کشور متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید