شرکت اوبر به زودی تحویل غذا با پهپاد را شروع می نماید

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش Bloomberg، اوبر از تابستان سال جاری میخواهد فاز آزمایشی تحویل غذا از طریق پهپاد را در سن دیگو شروع کند. این غذاها مستقیما به دست مشتریان نمی رسد بلکه پهپاد اوبر غذاها را به سمت نقاط امن از پیش مشخص شده ارسال می نماید و سپس پیک های موردنظر بسته ها را به سمت آدرس مشتریان می برند. این مکان های موردنظر می تواند شامل سقف ماشین های اوبر پارک شده باشد و پهپادها با بهره گیری از QR کد می توانند آن ها را شناسایی نمایند.

شرکت اوبر به زودی تحویل غذا با پهپاد را شروع می نماید

طبق این گزارش، هزینه تمام شده برای این نوع ارسال تقریبا برابر با هزینه ارسال معمولی است که در سن دیگو حدود 8.5 دلار محسوب می گردد. اوبر برای شروع پروژه مشغول همکاری با مک دونالد است و آن ها می خواهند با بهره گیری از بسته بندی مناسب، گرمای غذا را طی این فرایند پرواز و ارسال به دست مشتری گرم نگه دارند.

اریک آلیسون (Eric Allison)، مدیر بخش پرواز اوبر به بلومبرگ گفته به دلیل موفقیت Uber Eats (بخش تحویل غذا اوبر) که درآمد آن طی سال گذشته 150 درصد افزایش یافته، انگیزه برای راه اندازی پیک پهپادی بیشتر شده است. اوبر می گوید که پهپادها می توانند در عرض 7 دقیقه مسافت 1.5 مایلی را پوشش دهند و این در حالی است که با ماشین یا موتور این مسافت حدود 21 دقیقه طول می کشد.

برای شروع این پروژه در سن دیگو، اوبر از طرف سازمان هوانوردی فدرال باید مجوزهای مربوطه را دریافت کند. در سال 2018، این سازمان سن دیگو را به عنوان یکی از ده شهر آمریکا که شرکت ها می توانند پروژه های مربوط به پهپادها را مورد آزمایش قرار دهند، انتخاب کرد. اوبر پیش بینی می نماید که همه گیر کردن این روش در بعضی از مناطق حداقل 3 سال طول می کشد. در عرض 10 سال هم طبق پیش بینی ها تحویل غذا با پهپاد تا حد زیادی همه گیر خواهد شد.

برای تحویل بسته یا غذا با پهپاد، شرکت ها باید با چالش هایی مانند مسائل امنیتی، آلودگی صوتی و مدیریت ترافیک هوایی دست و پنجه نرم نمایند. اما شرکت هایی مانند اوبر، گوگل و آمازون بودجه هنگفتی را به این موضوع اختصاص داده اند تا هرچه زودتر این ایده به واقعیت تبدیل گردد.

منبع: The Verge

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 27537

به "شرکت اوبر به زودی تحویل غذا با پهپاد را شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت اوبر به زودی تحویل غذا با پهپاد را شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید