تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد

به گزارش مجله سرگرمی، دولت بریتانیا، خروج تابلو نقاشی 10 میلیون پوندی ریگی سیاه اثر ویلیام ترنر از کشور را به طور موقت ممنوع خاطرنشان کرد.

تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

تابلو نقاشی آبرنگ 10 میلیون پوندی ریگی سیاه اثر ویلیام ترنر نقاش نامدار بریتانیایی که کوهستان ریگی واقع در سوئیس را در سپیده دم به تصویر کشیده، یکی از سه تابلو نقاشی کوهستان ریگی است.

حالا خروج این شاهکار به امید اینکه هزینه خریداری آن و نگهداری آن در بریتانیا میسر گردد، با ممنوعیت موقتی روبرو شده است.

ربکا پو وزیر هنر بریتانیا از خروج این اثر هنری متعلق به سال 1842 از بریتانیا، به عنوان یک زیان بزرگ برای کشور یاد کرد.

ترنر که در سال 1775 در لندن متولد شده، به عنوان یکی از مهم ترین چهره های نقاشی منظره شناخته می گردد.

خانم پو که از ماه می در سمت وزیر هنر بریتانیا مشغول به کار است، ممنوعیت موقتی خروج این تابلو 10 میلیون پوندی را پس از آنالیز نظرات کمیته نظارت بر خروج آثار هنری و فرهنگی، اتخاذ کرد.

وظیفه این کمیته، ارائه پیشنهاد و نظرات در رابطه با خروج آثار هنری و فرهنگی کشور به دولت است.

خانم پو بیان نمود: ترنر یکی از مهم ترین هنرمندان تاریخ بریتانیا به شمار می رود و تابلو نقاشی ریگی سیاه نیز از آثار منحصر به فرد این هنرمند است که در دوران اوج فعالیتش خلق شده است. این تابلو نقاشی از اهمیت ملی برخوردار است و خروج آن از کشور یک فقدان اسفبار برای این کشور محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: امیدوارم با اعلام ممنوعیت موقت برای خروج این تابلو نقاشی، بتوانیم با جمع آوری بودجه لازم برای خریداری آن، این اثر هنری را در خانه نگهداری کنیم و بعدها به نمایش عموم بگذاریم.

تابلو نقاشی ریگی آبی یکی دیگر از مجموعه تابلوهای نقاشی کوهستان ریگی است که در سال 2007 خریداری شد و اکنون در موسسه تیت نگهداری می گردد.

ممنوعیت موقت برای خروج تابلو نقاشی ریگی سیاه تا اول دسامبر امسال ادامه خواهد داشت و اگر کوشش برای جمع آوری بودجه 10 میلیون پوندی برای خریداری این تابلو نقاشی موفقیت آمیز باشد، ممنوعیت خروج این تابلو تا اول ژوئن سال 2020 نیز ادامه خواهد داشت.

این اولین باری نیست که دولت بریتانیا خروج آثار هنری ترنر را ممنوع اعلام می نماید. دولت این کشور در سال 2018، از خروج تابلو نقاشی پُل های والتون که به قیمت 3 میلیون و 400 هزار پوند در یک حراجی به فروش رسیده بود، ممانعت به عمل آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 35353

به "تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوی ریگی سیاه، شاهکار بریتانیایی ممنوع الخروج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید