سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد

به گزارش مجله سرگرمی، پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابعی مدعی شده است که سودان میخواهد دفاتر گروه های خارجی نظیر حزب الله و حماس را در این کشور تعطیل کند.

سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه میدل ایست آی مدعی شد که دولت انتقالی سودان در تدارک بستن دفاتر گروه های خارجی از جمله حزب الله لبنان و حماس در این کشور است.

این پایگاه قطری اضافه نمود: یک منبع قابل اتکا نزدیک به عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان به میدل ایست آی گفته است که حکومت سودان دفاتر گروه های خارجی که از سوی ایالات متحده آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته می شوند از جمله حماس و حزب الله را در دستور کار قرار داده است.

براساس این گزارش، این منبع سودانی که نخواسته نامش فاش گردد افزود، دولت سودان دفاتر حماس و حزب الله و هر گروه دیگر اسلامی که در سودان دفتر دارد و از طرف آمریکا تروریستی شناخته می گردد را خواهد بست.

وی علت این اقدام را اینطور ذکر نموده است که سودان واقعا هیچ کاری با این گروه ها ندارد و منافع کشور سودان بالاتر از هرچیزی قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: هرچند که آن ها حضورشان در سودان را طی چند سال گذشته پنهان نموده اند، اما ما حضور حتی یک فرد را در آینده تحمل نخواهیم کرد. این منبع همچنین مدعی شده است که اخراج حزب الله و حماس از سودان برای متقاعد کردن آمریکا به خارج کردن سودان از لیست کشور های حامی تروریسم است. سودان از سال 1993 از سوی واشنگتن به عنوان یک کشور حامی تروریسم خوانده شده است.

در اوایل ماه دسامبر، سودان و آمریکا توافق کردند که بعد از حدود دو دهه تبادل سفیر را از سر بگیرند.

روابط میان سودان و آمریکا از زمان برکناری عمر البشیر از قدرت رو به بهبود گذاشته است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 63786

به "سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید