سرباز هخامنشی به تهران نزدیک شد

به گزارش مجله سرگرمی، مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می گوید: مکاتبات مان برای برگرداندن سرباز هخامنشی از نیویورک به تهران در حال اجرا است، امیدواریم این اتفاق زودتر رخ دهد.

سرباز هخامنشی به تهران نزدیک شد

به گزارش خبرنگاران، دوم مرداد ماه سال جاری با حکم قاضی دادگاه عالی آمریکا برای تکه ای از تخت جمشید که بخشی از کتیبه یسرباز هخامنشی است، قرار بازگرداندن آن به کشور مبدأ آن صادر شد. سنگ نگاره ای که 80 سال قبل از ایران دزیده شد و شش سال پیش هم از موزه هنر مونترال کانادا به سرقت رفت و در نهایت از یک حراجی در آمریکا جان سالم به در برد. تا این که آخرین شانس هم به سرباز هخامنشی رو کرد تا به کشورش برگردانده گردد.

اما این که پیگیری ها برای بازگشت سرباز هخامنشی تا امروز به کجا رسیده است، ابراهیم شقاقی -مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری- در این زمینه شرح می دهد.

او می گوید: برای بازگردادن سرباز هخامنشی تا امروز مکاتبه نموده ایم و قرار است نخست نمایندگان ایران در نیویورک سرباز هخامنشی را تحویل بگیرند و در نهایت آن به ایران تحویل داده گردد.

وی همچنین با بیان این که این اداره کل همچنین پیگیر بازگرداندن الواح هخامنشی از دانشگاه شیکاگو به تهران است، اظهار می نماید: پیگیری ها و ماتبات در این زمینه نیز ادامه دارد.

شقاقی، اتفاقات اتفاق افتاده در زمینه سیاسی از سوی امریکا برای ایران را عامل تاثیرگذاری برای بازگرداندن آثار تاریخی فرهنگی ایران به کشور نمی داند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 986

به "سرباز هخامنشی به تهران نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرباز هخامنشی به تهران نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید