رویداد هنری طهران در تهران شروع شد، میزبانی اِکو از چهار هنر

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، ویژه برنامه رویداد هنری طهران با تمرکز روی چهار بخش هنرهای تجسمی، موسیقی، فرش و مُد ایرانی روز یکشنبه 28 مرداد به همت موسسه فرهنگی هنری زنده یاد رسام عرب زاده با مدیریت سعید محمد زاد اکبری در موسسه فرهنگی هنری اکو شروع شد.

رویداد هنری طهران در تهران شروع شد، میزبانی اِکو از چهار هنر

در سه شبِ برگزاری رویداد هنری طهران، سه گروه موسیقی به اجرای برنامه می پردازند. این در حالی است در شب نخست و پس از مراسم افتتاحیه گروه آقای سماع با سرپرستی امیرحسین حسنی نیا به اجرای برنامه پرداختند. در شب دوم این رویداد نیز روز دوشنبه 29 مرداد گروه ژیوار اجرای برنامه دارد و در شب سوم هم گروه لیان به سرپرستی محسن شریفی نیا روی صحنه می رود.

نمایش بزرگ ترین فرش ریزباف جهان با 92 میلیون گره اثر استاد مرحوم صابر، تابلوفرش دستباف مینیاتور ضامن آهو بافت تبریز، فرش دستباف رنگ گیاهی سرخس ابریشم خالص، فرش دستباف اثر محمدعلی قره باغی بافت تبریز چله ابریشم و تابلوفرش دستباف ناپلئون بافت تبریز نیز بخش های دیگر این رویداد را تشکیل می دهند.

در بخش هنرهای تجسمی هم آثاری از پرویز تناولی (اثر هیچ)، محمود فرشچیان، رضا بدرالسماء و آداک جمشیدزاده به نمایش درآمده است. در بخش مد ایرانی نیز لباس هایی براساس اصالت های فرهنگیِ ایران، توسط طراحانی برجسته، طراحی و به نمایش گذاشته گردیده است.

در شرح تکمیلی رویداد هنری طهران آمده است:

رویداد هنری تهران، رویدادی است چند منظوره که با هدف شناساندن بخشی از اتفاق های هنری معاصر تهران در زمینه هنرهای تجسمی، فرش، مد ایرانی و موسیقی در چهار جشن باستانی نوروز، تیرگان، مهرگان و سده برگزار می گردد. همزمانی این چهار جشن با چهار فصل سال امکان بهره گیری از گوناگونی نگاه هنرمندانه با الهام از اسطوره و طبیعت را فراهم می سازد و بستری مهیا می نماید تا تعامل و همکاری سایر هنرمندان و تمامی هنردوستان، کارشناسان و استادان را نیز پذیرا باشد. آثار هنری ارائه گردیده در این چهار رویداد به صورت سالنامه هنری رویداد تهران در یک مجلد منتشر خواهد شد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 1022

به "رویداد هنری طهران در تهران شروع شد، میزبانی اِکو از چهار هنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد هنری طهران در تهران شروع شد، میزبانی اِکو از چهار هنر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید