روند لاک پشتی تکمیل پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد از جمله پروژه هایی است که طی سال های اخیر به دلیل عدم اعتبارات لازم مسکوت مانده و خانواده های شهدای بروجرد که متقاضی این واحدها هستند تا به امروز با مشکلاتی روبرو بوده اند و جلساتی مبنی بر برطرف معضلات این پروژه توسط مسئولان مرتبط برگزار شده اما منجر به نتیجه نشده است.

روند لاک پشتی تکمیل پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد

احتیاج 1.3 میلیاردی برای تکمیل پروژه

مسعود فلاح معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد در جلسه پیگیری این پروژه ها، گفت: پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد در مساحت 4 هزار و 800 متر مربع احداث شده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود که این پروژه ظرف یک سال ساخته و تحویل متقاضیان داده گردد، اضافه نمود: زیربنای هر واحد 75 متر مربع بوده که برای تکمیل این پروژه مبلغ یک میلیارد و 320 میلیون تومان اعتبار ضروری است.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد، توضیح داد: حدود 880 میلیون مبلغ مذکور به وسیله بنیاد شهید و استانداری لرستان پرداخت شده است و مابقی آن به میزان 440 میلیون تومان به عنوان بدهی، کسری دارد.

روند لاک پشتی تکمیل واحدها

حسن نازاریان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان نیز در این رابطه، گفت: ساخت پروژه 160 واحدی مربوط به خانواده های شهدای بروجرد پروسه طولانی داشته است که امیدواریم با پرداخت مابقی بدهی و پیگیری های لازم این پروژه تکمیل گردد.

وی، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بروجرد از شهرهای پیشرفته در استان است انتظار می رود استاندار لرستان دستور پرداخت 440 میلیون تومان باقیمانده را صادر کند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، اضافه نمود: همچنین مبلغ 133 میلیون تومان بابت عدم تایید پروانه و عوارض به شهرداری بروجرد بدهکار هستیم که در این راستا نیز انتظار داریم مسئولان نسبت به تخفیف مبلغ بنیاد شهید بروجرد را مساعدت نمایند.

عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه، گفت: خانواده های شهدا حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و همه مسئولان موظفند در راستای برطرف مسائل این قشر کوششی مضاعف داشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت های دستگاه های مربوط به پروژه 160 واحدی باید شفاف و روشن باشد تا در آینده مشکل خاصی پیش نیاید، توضیح داد: یکی از منابع درآمدی شهرداری پرداخت عوارض و ساختمان سازی است که دستگاه های اجرایی باید به انجام این مهم همکاری نمایند.

وعده فرماندار برای پیگیری اعتبار پروژه

فرماندار بروجرد، تاکید نمود: با توجه به شرایط نامناسب مالی، افزایش قیمت ها و طولانی شدن مدت ساخت پروژه 160 واحدی بنیاد شهید و عدم تحویل به متقاضیان، باید کوشش کنیم خانواده های شهدای بروجرد هر چه سریع تر خانه دار شوند.

رحیمی، بیان داشت: ظرف یک هفته آینده بدهی باقیمانده به مبلغ 440 میلیون تومان را از استاندار لرستان پیگیری می کنم.

وی، اضافه نمود: همچنین بابت کاهش هزینه خاتمه کار شهرداری که مبلغ 133 میلیون تومان است رایزنی نموده تا در صورت امکان مبلغی کسر گردد و مابقی مبلغ باقیمانده را خانواده های شهدای بروجرد پرداخت نمایند.

فرماندار بروجرد، گفت: هر گونه بدهی مربوط به مشاوره، ناظر، زمین، پیمانکار و هرگونه مدعی به این زمین باشد بنیاد شهید ملزم به پرداخت آن بوده و خانواده های شهدا هیچ گونه تعهدی ندارند.

رحیمی، گفت: باید برای حل و فصل قرارداد، پیمانکار و بنیاد شهید با هم اقدام نموده و بعد از برطرف موارد قرارداد نتیجه را اعلام نمایند.

وی، یادآور شد: همچنین هزینه ثبت سند، صورت جلسه تفکیکی، صدور پروانه ساختمانی و... بر عهده خانواده های شهدای بروجرد بوده که البته بنیاد شهید باید پیگیری لازم برای کاهش هزینه ها را داشته باشد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 11570

به "روند لاک پشتی تکمیل پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند لاک پشتی تکمیل پروژه 160 واحدی بنیاد شهید بروجرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید