روباتی که در جوشکاری و آجرچینی یاری می نماید

به گزارش مجله سرگرمی، یک روبات ساختمان سازی رونمایی شده که قادر به حمل 500 کیلوگرم بار است، می تواند از پله ها بالا برود و در جوشکاری و آجرچینی یاری کند.

روباتی که در جوشکاری و آجرچینی یاری می نماید

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

استارت آپ اتریشی پرینت استونز روبات هایی توسعه می دهد که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شوند. این شرکت اکنون از جدیدترین نمونه خود رونمایی نموده که یک روبات ساختمان ساز با قابلیت انجام چند کار است و بائوبات (Baubot) نام دارد.

بائوبات نیز مانند بقیه روبات های توسعه یافته در این حوزه، به فرآیند ساختمان سازی و اتوماتیک کردن صنعت، ارتقای ایمنی و کاهش هزینه، یاری می نماید.

روبات برقی مذکور مانند تانک حرکت می نماید و می تواند با حداکثر سرعت 3.2 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. همچنین اپراتور قادر خواهد بود با استفاده از موبایل یا دستوراتی از پیش مشخص شده، ماشین را کنترل کند.

طبق گزارش ها بائوبات می تواند از پله ها بالا برود و در راهروها مسیریابی کند. علاوه برآن هربار شارژ روبات برای 8 ساعت فعالیت کافی است.

بازوی این روبات 39 اینچ کشیده می گردد. بازوی مذکور می تواند به فعالیت ها مختلفی مانند حفر کردن، کنترل پیچ ها، برش پلاسما، جوشکاری، آجرچینی، شن پاشی و رنگ آمیزی سطوح یاری کند. همچنین این ابزار هوشمند مجهز به دوربین هایی است تا بر محیط نظارت کند.

علاوه بر تمام آنچه شد بائوبات قادر به حمل 500 کیلوگرم بار بر پشت خود است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140136

به "روباتی که در جوشکاری و آجرچینی یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روباتی که در جوشکاری و آجرچینی یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید