رضاییان: باشگاه ها نباید به هر قیمتی بازیکن جذب کنند، فوتبال ما هنوز به حضور مدرسان و مربیان خارجی احتیاج دارد

به گزارش مجله سرگرمی، معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان معتقد است که اگر باشگاه ها روی یک اصول و چهارچوب مناسب اقدام به جذب بازیکن و مربی کنند، دیگر در فصل نقل وانتقالات رقم های نجومی نخواهیم دید.

رضاییان: باشگاه ها نباید به هر قیمتی بازیکن جذب کنند، فوتبال ما هنوز به حضور مدرسان و مربیان خارجی احتیاج دارد

مسعود رضاییان معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره قانون منع جذب مربی و بازیکن خارجی در لیگ برتر فوتبال گفت: این قانون دو بُعد دارد و باید 50-50 به آن نگاه کنیم. 50 درصد این حرکت خوب است. ممنوعیت جذب بازیکن خارجی که اکثراً بی کیفیت بودند، با قیمت بالای دلار و یورو در حال حاضر خوب است و باید اجرا شود.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر وقتی به این قانون نگاه می کنیم، می بینیم که فوتبال ما هنوز احتیاج به حضور مدرس و مربی خارجی دارد و باید از دانش و توانایی آنها استفاده کنیم، اما متأسفانه سوء مدیریت و عدم نظارت بر عملکرد باشگاه ها مشکلاتی را به وجود آورد که سبب شد تا این قانون اجرا شود.

رضاییان همچنین خاطر نشان کرد: اگر قانون منع جذب مربی خارجی را می گذاریم، چطور برای تیم ملی مربی خارجی استخدام می کنیم؟ آیا تیم ملی استثناست؟! ما در تیم ملی هم بابت بستن قرارداد بد ویلموتس حدود 170 میلیارد تومان باید خسارت دهیم.

معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان درباره این موضوع که با اجرای قانون ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی، به یکباره قیمت بازیکنان و مربیان داخلی افزایش پیدا کرد، شرح داد: این موضوع هم طبیعی است. الان اگر بخواهیم یک بازیکن خارجی را هم به خدمت بگیریم به طور مثال اگر آن بازیکن 500 هزار دلار قیمت داشته باشد چیزی حدود 12-13 میلیارد تومان می شود. افزایش قیمت بازیکنان داخلی هم یک مقدارش تبلیغاتی است و دلیل دیگرش دلال بازی هاست که باعث افزایش قیمت هم می شود. از طرفی باشگاه ها وقتی قیمت های بالا را می بینند، می خواهند سریع بازیکنان را جذب کنند تا قیمت های شان بالاتر نرود.

وی اضافه نمود: بازیکنان هم وقتی می بینند چنین فضایی به وجود آمده است، قیمت های پیشنهادی را بالا می برند و باشگاه ها هم به ناچار مجبور می شوند که پیشنهادهای بازیکنان را بپذیرند. من معتقدم در چنین شرایطی باشگاه ها به هر قیمتی نباید بازیکن جذب کنند. اگر باشگاه ها روی یک اصول و چهارچوب مناسب اقدام به جذب بازیکن و مربی کنند ما دیگر در فصل نقل وانتقالات رقم های نجومی نمی بینیم. باشگاه ها براساس شرایط و بودجه شان باید هزینه کنند و نباید این طور باشد که درآمدها و سودهایی که از کار در بخش های دیگر مثل چرم، پوست، ماشین و ... به دست می آوریم در فوتبال خرج کنیم. از فوتبال می توانیم درآمدزایی کنیم و برای خودش هزینه کنیم.

معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان درباره اینکه برخی باشگاه های خصوصی نسبت به فعالیت باشگاه های دولتی در فصل نقل وانتقالات و جذب بازیکن با قیمت های بالا معترض شده اند، اظهار کرد: این طور هم نیست که باشگاه های دولتی هر طور بخواهند رفتار کنند. بالاخره آنها هم هیئت مدیره دارند و باید جوابگو باشند. متأسفانه دستگاه های نظارتی آن طور که باید اتفاقات فوتبال را رصد نمی کنند و حواس شان به جاهای دیگر است. ما اگر نظارت خوبی بر عملکرد باشگاه ها داشته باشیم، دیگر باشگاهی که به طور مثال سال گذشته 80 میلیارد تومان هزینه کرده و هیچ دستاوردی نداشته است و حتی ممکن بود سقوط کند امسال نمی تواند بدون حساب و کتاب خرج کند و باید جوابگوی عملکرد و هزینه هایی که کرده است، باشد. در فوتبال اروپا را هم اگر نگاه کنیم منچسترسیتی که یک باشگاه متمول است نمی تواند هر طور که بخواهد هزینه کند و باید در یک چهارچوب و ساختاری خرج کند. متأسفانه در فوتبال ما این چهارچوب و ساختار وجود ندارد.

رضاییان در خاتمه در مورد شرایط صنعت نفت آبادان اظهار کرد: پس از موافقت وزیر نفت قرار است مالکیت باشگاه صنعت نفت از شرکت ملی پالایش و پخش ایران به شرکت پالایش و پخش آبادان منتقل شود که این انتقال مثبتی است. اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل که استعفا کرده اند و مالکیت جدید باشگاه باید اعضای جدید هیئت مدیره و پس از آن مدیرعامل باشگاه را انتخاب کند. متأسفانه این فرایند که به طور طبیعی باید ظرف 100 روز انجام شود باید در زمانی کمتر از 40 روز صورت بگیرد. باید تمام این کارها زودتر انجام شود، چون فرصت زیادی تا شروع لیگ جدید نداریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 109339

به "رضاییان: باشگاه ها نباید به هر قیمتی بازیکن جذب کنند، فوتبال ما هنوز به حضور مدرسان و مربیان خارجی احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضاییان: باشگاه ها نباید به هر قیمتی بازیکن جذب کنند، فوتبال ما هنوز به حضور مدرسان و مربیان خارجی احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید