رباعیات خیام به خط عباس اخوین رونمایی می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، شروین عاقلی، مدیر فروش کتاب نشر نیک با اشاره به این که نخستین بار نیست این انتشارات کتاب نفیس منتشر می نماید گفت: ما پیش از این غزلیات سعدی و مولانا را منتشر نموده ایم. مهدی فلاح نیز غزلیات حافظ را خوشنویسی کرد و ما به دست چاپ سپردیم. در نتیجه می دانیم چگونه کار کنیم و از چه کسانی برای همکاری دعوت به عمل آوریم.

رباعیات خیام به خط عباس اخوین رونمایی می گردد

او با اشاره به این که کار مجموعه رباعیات خیام از سال 1382 شروع شده گفت: مقدمه کتاب را مظاهرمصفا نوشته و تصاویر از رامین مرآتی است. سعید سعیدپور، ترجمه انگلیسی را برعهده داشته و جز نفیس بودن، کتاب یک منبع خوب برای هنرجویان رشته خوشنویسی است.

عاقلی در پاسخ به این که با توجه به اقتصاد نشر و سرانه کتاب در جامعه تا چه اندازه از آثار نفیس استقبال می گردد گفت: قیمت معمول کتاب هایی چون رباعیات خیام، 130 تا 140 هزار تومان است اما ما اصرار داشتیم قیمت را روی 100 هزار تومان ثابت نگه داریم. از سوی دیگر اسفندماه نزدیک است و بسیاری، این گونه کتاب ها را هدیه می دهند. ضمن این که این گونه کتاب ها با یک چاپ تمام نمی گردد. این کتاب می تواند سال ها به فروش رود.

مراسم رونمایی از مجموعه رباعیات خیام به خط عباس اخوین و با مقدمه مظاهر مصفا که از سوی کتاب نشر نیک منتشر شده، 14 دی ماه در خانه هنرمندان، تالار استاد شهناز از ساعت 16 تا 18 برگزار می گردد. در این مراسم عباس اخوین، علی دهباشی، نگین فرهودی، رامین مرآتی و محمدعلی صحرانورد سخنرانی می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 87123

به "رباعیات خیام به خط عباس اخوین رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباعیات خیام به خط عباس اخوین رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید