راه های عجیب مردم کشور های مختلف برای رسیدن به شادی

به گزارش مجله سرگرمی، مردم کشور های مختلف جهان تعاریف بسیار مختلفی از مفهوم شادی دارند. علاوه بر آن، حتی ممکن است برای کشور های مختلف شادی چیز های کاملاً متضادی باشد.

راه های عجیب مردم کشور های مختلف برای رسیدن به شادی

ایتالیا

میل ایتالیایی ها به خوش پوشی، ایجاد یک ذهنیت خوب از خود در دیگران و نهایت لذت را از زندگی خود بردن، سنگ بنای فلسفه شادی آن ها است، چیزی که به آن Bella Figura می گویند که در زبان ایتالیایی به معنای تصویر زیبا است. برای تجربه شادی ایتالیایی از هر لحظه خود لذت ببرید: وقتی پیاده روی می کنید، دنیای پیرامون خود را آنالیز کنید؛ از یک به یک لقمه های غذای خود لذت ببرید؛ هنگام انتخاب لباس، به کل ظاهرتان فکر کنید.

ایرلند

ایرلندی ها مردمان بسیار معاشرتی هستند. برای آن ها بسیار مهم است که عضو یک جمع بزرگ تر باشند. اگر می خواهید شادی را به سبک یک ایرلندی تجربه کنید، با دوستان خود به تماشا مسابقه فوتبال بروید یا به همراه هم دور آتش جمع شوید و ساز بزنید و آواز بخوانید.

هند

هندی ها برای ویژگی هایی مانند انعطاف پذیری و تدبیر ارزش زیادی قائل اند. آن ها می توانند به چیز های قدیمی از زاویه متفاوتی نگاه نمایند، به همین علت برای آن ها درست کردن چیزی حیرت انگیز با استفاده از وسایل معمولی کار دشواری نیست. البته که وجود محدودیت های فراوان در زندگی شان آن ها را از این مهارت برخوردار نموده است، با این حال، داشتن این توانایی حتماً برای هر کسی می تواند مفید باشد. برای تجربه شادی به سبک هندی سعی کنید هنگام مواجهه با مشکل در شغل خود، متفاوت فکر کنید.

سوئد

سوئدی ها سعی می نمایند تا جایی که می گردد از چیز های کمتری استفاده و آگاهانه خرید نمایند. نگاه آن ها به شادی را می توان اینگونه تعریف کرد: نه خیلی زیاد، نه خیلی کم، فقط به مقدار مناسب. دستیابی به شادی سوئدی کار چندان دشواری نیست: تنها کاری که باید انجام دهید این است که مجموعه خوبی از لباس هایی داشته باشید که بتوانید چندین فصل پشت هم آن ها را به تن کنید، تنها چیز های ضروری برای آپارتمان تان بخرید و بعلاوه غذا های ساده و سالم بخورید.

ژاپن

علاقه ژاپنی ها به چیز های طبیعی آغازگر فلسفه ای به نام Wabi-Sabi شد. مردم این کشور بسیار مراقب ظروف قدیمی و ترک خورده خود هستند و از چیز هایی که به شکل مصنوعی ظاهری قدیمی دارند خوش شان نمی آید. به این ایده که کمال در عیب و نقص است، Kintsugi یا هنر ترمیم گفته می گردد. همانند جای زخم که آدم ها را متمایز می نماید، ترک های ظروف هم آن ها را خاص و منحصر به فرد می سازد. برای حس کردن شادی به شیوه ژاپنی ها، گلدان شکسته خود را دور نیاندازید، بلکه آن را تعمیر کنید و سعی نکنید خراش های روی میز چوبی قدیمی تان را پنهان کنید.

اسکاتلند

مردم اسکاتلند ارزش زیادی برای فرهنگ خود قائل اند. آن ها شیفته گردش در قصر های قرون وسطایی و خوردن غذا های ملی خود هستند که دستور پخت آن ها از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده است. اگر می خواهید شادی اسکاتلندی را تجربه کنید، بیشتر به نقاط مختلف کشور خود سفر کنید و درباره سنت ها و رسوم آن یاد بگیرید.

سوئیس

سوئیسی ها یک ایدئولوژی تمام عیار در رابطه با شادی دارند که نامش از راجر فدرر، تنیسور مشهور سوئیسی گرفته شده است. این فلسفه فدرریسم نام دارد. آن ها ارزش زیادی برای دقت، نظم و آماده کار بودن قائل اند. به عقیده مردم سوئیس، برای شاد بودن باید پیروز بود. اگر دستیابی به اهداف شغلی و تفریح هایتان باعث شده در زندگی خود احساس شادی کنید، به طور حتم یک فدرریست هستید.

دانمارک

مردم دانمارک گرچه سختکوشی بیش از مقدار ای ندارند، اما نگاه ویژه ای به موضوع شغل دارند. آن ها حتی یک کلمه بخصوص دارند، arbejdsglaede که معنای آن چیزی است شبیه به شادی و لذت کار و خود را یک کارمند خوب دانستن. برای تجربه این حس، نباید به شغل خود به چشم چیزی خسته نماینده نگاه کنید و باید سعی کنید خودتان را یک کارمند ارزشمند ببینید.

هاوایی

در هاوایی تا مدت ها سهیم شدن متعلقات خود با دیگران امری عادی بود. شما هم می توانید کار هایی برای شادمان کردن خانواده و دوستان خود انجام دهید.

نروژ

نروژی ها اهمیت زیادی برای راحتی و گرما قائل اند. آن ها نمی توانند مهمانی ای را بدون شال مبل پشمی و جوراب بافتنی تصور نمایند. مردم کشور وایکینگ ها، برای آنکه از درون هم گرم شوند، کاکائو می نوشند. کلمه Koselig در زبان نروژی به معنای میل به داشتن یک استراحت راحت است. دستیابی به شادی نروژی کار دشواری نیست: کافی است چند وسیله پیدا کنید که حال و هوای خانه داشته باشند و برای خانواده و دوستان تان جشن بگیرید.

اوگاندا

شاید آهنگ جالب Hakuna Matata در کارتون محبوب شیر شاه را به خاطر داشته باشید. این عبارت به این معنای ایرادی ندارد است و سنگ بنای فلسفه زندگی مردم اوگاندا. برای نزدیک شدن به این طرز فکر مثبت، باید دست کم هر چند ساعت یک بار بخندید و با پایکوبی، افکار منفی را از خود دور کنید.

فرانسه

فرانسوی ها با اصل کمتر و آهسته تر زندگی می نمایند. در فرانسه، مردم سعی نمی نمایند در مدتی کوتاه کار های زیادی انجام دهند. اگر نگاه رمانتیک فرانسوی را می پسندید، شاید بتوانید با وقت گذراندن در آرامش، شادی را تجربه کنید. همه وظایف مهم تان را کنار بگذارید، یک شیرینی و یک نوشیدنی داغ برای خود سفارش دهید و از پنجره به بیرون خیره شوید. زیاد به مراکز خرید نروید و فقط چیز هایی که واقعاً به آن ها احتیاج دارید را از فروشگاه های کوچک تر بخرید.

منبع: روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1402 بروزرسانی: 26 شهریور 1402 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 164562

به "راه های عجیب مردم کشور های مختلف برای رسیدن به شادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های عجیب مردم کشور های مختلف برای رسیدن به شادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید