تعاریف و اصطلاحات

سندرم گیر افتادن شریان پوپلیتئال چیست و چه علائمی دارد؟

سندرم گیر افتادن شریان پوپلیتئال (PAES) یک شرایط نادر است که در آن یک عضله ساق پا در موقعیت غیر طبیعی قرار می گیرد یا بزرگ می گردد و روی شریان اصلی پشت زانو (شریان پوپلیتئال) فشار وارد می آورد . شریان به دام می افتد و جریان خون به ساق پا و پا را سخت می نماید.

29 خرداد 1401

این اپلیکیشن بی نظیر در تشخیص بیماری کرونا 92٪ دقت دارد

اینطور که به نظر می رسد، یک اپلیکیشن تحت عنوان ResApp قرار است عرضه گردد که در تشخیص بیماری کرونا دقتی 92٪ دارد؛ این یعنی دقت آن بیشتر از آزمایش هایی است که برای تشخیص ابتلا به این ویروس انجام می گیرند.

18 خرداد 1401

10 نکته مهم که باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید

نکات سفر به اسپانیامهم نیست قصد سفر شما به کشور اسپانیا گشت و گذار در شهر های بزرگ باشد یا بخواهید از طبیعت آن گردش کنید و دمی را در آسایش و به دور از هیاهو و شلوغی بگذارانید، بهتری است قبل از این که بار خود را ببندید و راهی شوید کمی درباره نکات سفر به اسپانیا...

26 اردیبهشت 1401

چت روم چیست؟ + معرفی چندین چت روم فارسی

چت روم (chat room) با توجه به معنی لاتین آن، اتاق گفت و گو یا گپ زدن است. چت راز، ناز چت، چت روم باران و ... از انواع چت روم فارسی هستند.

21 اردیبهشت 1401

حفظ اصالت یک منبع فرهنگی نیازمند مطالعات خاص است

ایرنا/ براساس سخنان مشاور وزیر میراث فرهنگی کشور، حفظ اصالت یک منبع فرهنگی نیازمند مطالعات خاص است.

20 اردیبهشت 1401

تشریح درآمدها و برنامه فیفا فوروارد؛ کمک های سالیانه فیفا به 211 کشور بابت چیست؟

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) سالیانه کمک هایی را به تمام 211 عضو خود انجام می دهد و در کنار آن برای برنامه توسعه کشورها نیز بودجه هایی تعیین می کند.

17 اردیبهشت 1401

گوشی نوکیا 6.3 با اسنپدراگون 730 راهی بازار خواهد شد

اینطور که به نظر می رسد، گوشی میان رده جدید HMD که نوکیا 6.3 نام دارد، قرار است با پردازنده قدرتمند اسنپدراگون 730 راهی بازار گردد.

17 اردیبهشت 1401

چقدر می دهی مصاحبه کنم؟

شیوع مقوله درخواست وجه یا سکه در ازای انجام مصاحبه بین افراد سرشناس چه در حوزه ورزش و چه در سایر حوزه ها به یک اپیدمی تلخ و نگران کننده تبدیل شده است.

17 اردیبهشت 1401

میوه های کم قند و کم کالری برای افراد دیابتی و چاق

رژیم خاصی برای دیابت وجود ندارد. شما باید در رژیم غذایی خود، میوه ها، سبزی ها، پروتئین ها و دانه ها یی که داراری فیبر، کربوهیدرات و آنتی اکسیدان هستند، قرار دهید و مصرف چربی های اشباع شده، کربوهیدرات های تصفیه شده و شیرینی ها را کاهش دهید. درواقع این بهترین...

17 اردیبهشت 1401

فعالیت اپراتور شبکه علمی کشور متوقف نشده است

اواسط هفته گذشته خبری در یکی از خبرگزاری ها از قول مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منتشر شد مبنی بر اینکه اپراتور شبکه علمی کشور متوقف شده است درباره علت انتشار چنین خبری و اینکه هم اکنون شبکه علمی کشور در چه وضعیتی قرار...

17 اردیبهشت 1401
تعداد: (3785)