راه اندازی کلینیک اشتغال و کارآفرینی در دانشگاه علمی و کاربردی

به گزارش مجله سرگرمی، فرزان قالیچی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی به تشریح فعالیت های دانشگاه علمی و کاربردی آذربایجان شرقی پرداخت.

راه اندازی کلینیک اشتغال و کارآفرینی در دانشگاه علمی و کاربردی

وی با اشاره به نحوه رویکرد دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: توسعه کمی دانشگاه به هیچ وجه در دستور کار دانشگاه جامع علمی و کاربردی نیست و ما هیچ وقت کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد.

قالیچی افزود: در صدد هستیم با تعداد واحدهای کمتر فعالیت های گسترده مهارت محور انجام دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان شرقی مهم ترین هدف و رویکرد این دانشگاه را ایجاد مرکز دانشگاهی در محیط کار ذکر کرد و افرود: مراکزی که در محیط کار فعالیت می کنند و دانشجویانی که در این محیط آموزش می بینند از خیلی فارغ التحصیلان دانشگاه ها سطح علمی و مهارتی بالایی دارند.

وی با اشاره به کاهش پذیرش دانشجو در سطح کشور گفت: این دانشگاه در سال 97 در 33 مرکز فعال خود حدود 4 هزار نفر دانشجو می پذیرد و علیرغم اینکه سطح پذیرش دانشجو در سطح کشور کاهش یافته ولی در دانشگاه جامع علمی و کاربردی روبه افزایش است.

قالیچی از اجرای طرح کیفی سازی مدرسان در دانشگاه خبر داد و افزود: دانشجو و مدرس ارکان اصلی دانشگاه هستند و در این راستا از سال 95 طرح کیفی سازی مدرسان آغاز شده و کد مدرسی افراد متفرقه قطع شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان شرقی تکیه بر کارهای خلاقانه و مهارت آفرینی را از عمده ترین دستاوردهای این دانشگاه ذکر کرد و افزود: یکی از برنامه های محوری و اساسی ما در دانشگاه مهارت آموزی است و تمرکز ما سوق دادن پایان نامه های کارشناسی به صورت کارهای عملی است.

قالیچی در بخش دیگری از صحبت های خود از راه اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه جامع علمی و کاربردی خبر داد و افزود: طی هفته آینده کلینیک اشتغال، مهارت و کارآفرینی راه اندازی می شود و با راه اندازی این مرکز دانشجویان ما و دانشجویان سایر دانشگاه ها می توانند از مشاوره های کسب و کار بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی به خانواده ها توصیه کرد فرزندان خود را با یک مهارت اشنا کنند و این موضوع را در الویت قرار دهند تا فرزندانشان در اینده با مشکل اشتغال مواجه نباشند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 338

به "راه اندازی کلینیک اشتغال و کارآفرینی در دانشگاه علمی و کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کلینیک اشتغال و کارآفرینی در دانشگاه علمی و کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید