رئیس مجلس عوام انگلیس استعفا داد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس مجلس عوام انگلیس پیش از استعفای رسمی در اعتراض به تعطیلی اجباری ماه گذشته این نهاد، برای آخرین بار در مجلس حاضر شد.

رئیس مجلس عوام انگلیس استعفا داد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی، جان برکاو سخنگوی مجلس عوام مجلس انگلیس روز پنجشنبه برای اخرین بار در جلسه این مجلس شرکت کرد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، برکاو در تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) در آخرین جلسه مجلس عوام پیش از تعطیل شدن به درخواست بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس، گفت به زودی از سمت خود استعفا خواهد داد. او در این جلسه کاغذی بر روی جایگاه خالی خود گذاشت که بر روی آن عبارت ساکت شده نوشته شده بود.

سال های آخر فعالیت برکاو در مجلس عوام، با کشمکش های شدید سیاسی مالی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا مقارن بود. مجلس عوام انگلیس سه بار توافقی که دولت این کشور برای اجرای برگزیت با بروکسل کسب نموده بود رد کرد و در نهایت به کلیات توافق چهارم که در پی کوشش های فشرده جانسون حاصل شده بود رأی مثبت داد.

برکاو 56 ساله که به مدت 10 سال ریاست مجلس عوام را بر عهده داشت، 22 سال پیاپی نمایندگی مردم ناحیه باکینگهام انگلیس را بر عهده داشت. اکنون با آغاز کمپین های تبلیغاتی برای انتخابات زودهنگام 12 دسامبر (21 آذر) رقابت بر سر کرسی خالی او به یکی از داغ ترین منازعات بین احزاب انگلیسی تبدیل خواهد شد.

همچنین جانشین او به عنوان رئیس مجلس عوام، به وسیله رأی گیری در مجلس آینده و پس از برگزاری انتخابات همگانی معین خواهد شد.

فریادهای برکاو برای بازگرداندن نظم به جلسات مجلس سوژه محبوبی برای رسانه های انگلیسی بودند

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 49481

به "رئیس مجلس عوام انگلیس استعفا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس عوام انگلیس استعفا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید